Tip na cestu: Azory spolu s návštevou Lisabonu a Porta od 94€

30.Júl 2017 | 22:03
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: porto európa Lisabon portugalsko azory letenky do portugalska letenky na azory

Našli sme pre Vás cenovo zaujímavú kombináciu letov na Azorské ostrovy s návštevou portugalských miest Lisabon a Porto. Prvou zastávkou je Lisabon, ktorý leží na západnom okraji Európy a tak bol dlhé stáročia bránou do ďalekého sveta. Vychutnajte si pohľad na miestny prístav, z ktorého vyplával na cesty za objavovaním neznámeho a ďalekého sveta moreplavec Vascode Gama. Tento historický vplyv bývalej koloniálnej mocnosti je cítiť v tomto významnom európskom meste ešte aj dnes a tak máte pocit, ako by ste boli na viacerých kontinentoch súčasne.

Samotným cieľom sú Azorské ostrovy patriace Portugalsku. Ostrovy sú vhodné pre milovníkov prírody a pokojného prostredia. Ponúkajú krásnu prírodu, zelené kopce a rozmanitú flóru. Môžete tu vhodne skombinovať turistiku, jazdu na bicykli či potápanie. Jednoducho všetko pre ideálne strávenú aktívnu dovolenku.

Pri spiatočnom lete si nenechajte ujsť prehliadku Porta. Toto mesto je preslávené nielen svetoznámym portským vínom, ale nachádza sa tu aj najvyššia stavba v Portugalsku ležiaca v historickom centre mesta patriaceho do svetového kultúrneho dedičstva. Mesto je obklopené pobrežím Atlantiku po ktorom sa môžete poprechádzať a vychutnať si nezapomenuteľné západy slnka.


Príkladový itinerár cesty:

  • 06.11.2017 Katovice – Lisabon 17€
  • 08.11.2017 Lisabon – Azory (Terceira Lajes) 22€
  • 18.11.2017 Azory (Terceira Lajes) – Porto 20€
  • 21.11.2017 Porto – Budapešť 35€


Všetky ceny leteniek na základe príkladového itinerára sú/boli aktuálne v čase uverejnenia tohto tipu. V prípade iných dátumov môže byť cena leteniek vyššia!Ako rezervovať letenky

Počas našej cesty absolvujeme 4 lety, s dvomi let.spoločnosťami a budeme k tomu potrebovať urobiť 4 samostatné rezervácie. Prvé dve rezervácie budú s let.spoločnosťou WizzAir a to na trase Katovice - Lisabon v termíne 06.11.2017 za 17€ a druhá Porto - Budapešť v termíne 21.11.2017 a to za cenu 35€. Cena platí pre členov WIZZ DISCOUNT CLUB. Cena leteniek je konečná pri ceste s príručnou batožinou o rozmeroch 55cm x 40cm x 23cm a s váhou do 10kg.

Vyhľadať letenky na stránkach wizzair.com


Ďalšie dve rezervácie budú s let.spoločnosťou Ryanair a to na trase Lisabon - Terceira Lajes (Azory) v termíne 08.11.2017 za 22€ a druhá rezervácia návrat z Terceira Lajes (Azory) do Portav termíne 18.11.2017 za 20€. V cene letenky je 1 príručná batožina do 10kg a jedna menšia príručná batožina ako napríklad dámska kabelka alebo taška na notebook či fotoaparát.

Vyhľadať letenky na stránkach ryanair.com


Najlacnejšie letenky sa dajú nájsť v termínoch počas mesiaca november 2017.Využite možnosť ubytovania v súkromí cez portál Airbnb a získajte 25€ kredit na ubytovanie.