TIP NA CESTU: Alicante a Madrid v rámci jednej cesty od 43€

20.Aug 2017 | 20:50
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: európa španielsko letenky do španielska madrid letenky do madridu alicante letenky do alicante letisko budapešť. wizzair

Ideálny mix veľkomesta a prímorského relaxu, okorenený nočným životom a obohatený históriou. To všetko vás čaká a neminie, ak využijete našu ponuku leteniek do španielskych miest Madrid, v ktorom bije gotické srdce i Alicante, domov stredovekého Castillo de Santa Bárbara.

K ceste využijeme akciovú ponuku leteniek od let.spoločnosti Wizzair s odletom a návratom do Budapešti. Na presun z Madridu do Alicante môžeme využiť cenovo prijateľný autobus alebo o niečo drahší vlak.


Príkladový itinerár cesty

  • 11.11.2017 Budapešť - Alicante
  • 15.11.2017 Alicante - Madrid
  • 22.11.2017 Madrid- Budapešť


Vyhľadať letenky Budapešť - Alicante

Vyhľadať letenky Madrid - Budapešť


Ako rezervovať letenky

K absolvovanie tejto cesty budeme musieť urobiť dve samostatné rezervácie leteniek. Prvá rezervácia bude na trase Budapešť - Madrid s cenou leteniek od 4090Ft / 13€. Druhou rezerváciou leteniek bude na trase Madrid - Budapešť s cenou od 15€. Cena platí pre členov WIZZ DISCOUNT CLUB. Ak nieste členom klubu, tak cena leteniek je od 48€. Cena leteniek je konečná pri ceste s menšou príručnou batožinou (42cm x 32cm x 25cm). Poplatok za podpalubnú batožinu do 23kg je 27€ za jeden smer. Letenky za túto cenu sú dostupné počas mesiaca november 2017.

WIZZ DISCOUNT CLUB: Členstvo stojí 30€, platí pre Vás a jedného ďalšieho spolucestujúceho a je platné po dobu jedného roka. V prípade skupiny do 6 cestujúcich (to znamená Vy + ďalších max.5 osôb) je poplatok za členstvo 60€. Cena leteniek je konečná pri ceste s menšou príručnou batožinou (42cm x 32cm x 25cm). Zľava na letenky sa oplatí už pri prvej rezervácii ak v rámci tejto rezervácie cestujú 2 alebo viac osôb. <viac info>


Doprava medzi Alicante a Madridom

Je viacero možností ako sa prepraviť z Madridu do Barcelony. Tou najlacnejšou je využiť autobus niektorej zo spoločnosti premávajúce na tejto trase. Cena jednosmerného lístka na autobus z Alicante do Madridu začína na sume 15,25€. Doba jazdy je približne 5 hodín.

Druhou možnosťou ako sa presunúť medzi mestami je vlak. Je to pomerne drahý spôsob prepravy v celom Španielsku a nie len na trase Madrid - Alicante či Alicante - Madrid. Cena jednosmerného lístka na vlak kupovaného v predstihu začína na sume 19€. Doba jazdy vlakom je rôzna, líši sa podľa typu zvoleného vlaku a môže byť v rozmedzí cca 2 až 3 hodín.


Ubytovanie v Alicante a Madride

Ubytovanie v hosteloch alebo v mládežníckych ubytovniach začína na sume 10€ za osobu na noc. Ak dávate prednosť väčšiemu súkromiu a ubytovaniu v hoteloch, tak v tomto prípade počítajte zo sumou minimálne 30€. Cena je na osobu a noc v izbe s vlastným sociálnym zariadením. No aj tu je cena úmerná v závislosti od polohy a od vzdialenosti od centra. Tí odvážnejší z vás by mohli využiť čoraz populárnejšie ubytovanie v súkromí a to buď cez portál Airbnb (získaj 25€ kredit na ubytovanie) alebo prostredníctvom CouchSurfingu.


Vyhľadať ubytovanie v Alicante

Vyhľadať ubytovanie v Madride