TIP NA CESTU: Azory spolu s návštevou Lisabonu a Porta od 79€

13.Okt 2017 | 12:23
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: európa Lisabon porto portugalsko azory letenky do portugalska letenky na azory

Pripravili sme si pre vás ďalší zaujímavý tip na cestu a to Azorské ostrovy s návštevou portugalských miest Lisabon a Porto. Prvou zastávkou je Lisabon, metropola ležiaca na okraji Európy. Vychutnajte si pohľad na miestny prístav, z ktorého vyplával na cesty za objavovaním neznámeho a ďalekého sveta moreplavec Vascode Gama. Tento historický vplyv bývalej koloniálnej mocnosti je cítiť v tomto významnom európskom meste ešte aj dnes a tak máte pocit, ako by ste boli na viacerých kontinentoch súčasne.

Samotným cieľom sú Azorské ostrovy patriace Portugalsku. Ostrovy sú vhodné pre milovníkov prírody a pokojného prostredia. Ponúkajú krásnu prírodu, zelené kopce a rozmanitú flóru. Môžete tu vhodne skombinovať turistiku, jazdu na bicykli či potápanie. Jednoducho všetko pre ideálne strávenú aktívnu dovolenku.

Pri spiatočnom lete si nenechajte ujsť prehliadku Porta. Toto mesto je preslávené nielen svetoznámym portským vínom, ale nachádza sa tu aj najvyššia stavba v Portugalsku ležiaca v historickom centre mesta patriaceho do svetového kultúrneho dedičstva. Mesto je obklopené pobrežím Atlantiku po ktorom sa môžete poprechádzať a vychutnať si nezapomenuteľné západy slnka.


Príkladový itinerár cesty:

  • 08.01.2018 Katovice – Lisabon 20€
  • 09.01.2018 Lisabon – Azory (Ponta Delgada) 17€
  • 12.01.2018 Azory (Ponta Delgada) – Porto 17€
  • 13.01.2018 Porto – Budapešť 25€


Všetky ceny leteniek na základe príkladového itinerára sú/boli aktuálne v čase uverejnenia tohto tipu. V prípade iných dátumov môže byť cena leteniek vyššia!


Ako rezervovať letenky

Počas našej cesty absolvujeme 4 lety, s dvomi let.spoločnosťami a budeme k tomu potrebovať urobiť 4 samostatné rezervácie. Prvé dve rezervácie budú s let.spoločnosťou WizzAir a to na trase Katovice - Lisabon v termíne 08.01.2018 za 20€ a druhá Porto - Budapešť v termíne 13.01.2018 a to za cenu 25€. Cena platí pre členov WIZZ DISCOUNT CLUB. Cena leteniek je konečná pri ceste s príručnou batožinou o rozmeroch 55cm x 40cm x 23cm a s váhou do 10kg.

Vyhľadať letenky na stránkach wizzair.com


Ďalšie dve rezervácie budú s let.spoločnosťou Ryanair a to na trase Lisabon - Azory (Ponta Delgada) v termíne 09.01.2018 za 17€ a druhá rezervácia návrat z Azory (Ponta Delgada) do Portav termíne 12.01.2018 za 17€. V cene letenky je 1 príručná batožina do 10kg a jedna menšia príručná batožina ako napríklad dámska kabelka alebo taška na notebook či fotoaparát.

Vyhľadať letenky na stránkach ryanair.com


Najlacnejšie letenky sa dajú nájsť v termínoch počas mesiaca január 2018.Využite možnosť ubytovania v súkromí cez portál Airbnb a získajte 25€ kredit na ubytovanie.