Tokio z Budapešti s letenkami už od 449€

31.Aug 2016 | 00:06
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: ázia japonsko tokio

Tokio, hlavné mesto Japonska patrí medzi najväčšie a najmodernejšie mestá sveta. Je to mesto v ktorom všetko funguje takmer bezchybne a jeho čistotu verejných priestorov si môžete všimnúť takmer na každom rohu. Typická pre mesto je kombinácia moderného spôsobu života so starou japonskou kultúrou, ktoré sa vzájomne vhodne dopĺňajú. Mesto samotné ponúka množstvo aktivít na trávenie voľného času. Medzi to najzaujímavejšie čo môžete vidieť patria japonské záhrady, televízna veža či tokijská veža pripomínajúca tú Eifelovu. Z nich sa môžete kochať pohľadom nielen na celé mesto ale aj na vzdialenejšiu horu Fudžisan. Letenky do Tokia môžete využiť aj ako vstupný bod pre ďalšie turisticky zaujímavé miesta ako sú napr. Kyoto alebo Osaka.

Na cestu do krajiny samurajov, nindžov či wasabi a sushi môžete využiť ponuku leteniek od let.spoločnosti AirFrance z Budapešti do Tokia už od 449€. V cene letenky je jedna príručná batožina a jedna zapísaná batožina do podpalubia s hmotnosťou max. 23kg. Letenky sú dostupné v rôznych termínoch od konca októbra 2016 až do marca 2017.


► Letenky napríklad v termíne 18-28 máj 2016.

► Ubytovanie v Tokiu už od 15€ na osobu a noc.Vyhľadať a rezervovať letenky

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Podmienky vstupu do Japonska

Pri turistických cestách do 90 dní postačuje pre občanov SR platný cestovný pas.

Od 20. novembra 2007 vstúpila do platnosti novela Zákona o imigračnej kontrole, podľa ktorej sa každý cudzinec pri vstupe do krajiny musí podrobiť procedúre odobratia odtlačkov prstov a nasnímania tváre. Výnimky tvoria:

  • osoby so zvláštnym trvalým pobytom;
  • osoby mladšie ako 16 rokov;
  • držitelia diplomatických alebo služobných pasov;
  • cudzinci, prichádzajúci na pozvanie vedúcich predstaviteľov japonských štátnych a administratívnych organizácií;
  • osoby, ktoré sú podľa rozhodnutia japonského Ministerstva spravodlivosti zaradené do kategórie"c" alebo "d".


Podmienky pobytu v Japonsku

Pobytový štatút je vyznačený imigračným úradníkom do cestovného dokladu na hraničnom prechode v tzv. vstupnom povolení spoločne s uvedením dĺžky jeho platnosti, ktorá sa počíta odo dňa nasledujúceho od dátumu vstupu. Občania SR sa môžu zdržiavať na území Japonska bez víz po dobu 90 dní.

Krátkodobý pobyt do 90 dní je určený na turistiku, športové aktivity, návštevu príbuzných, priateľov, rekonvalescenciu, amatérsku účasť na atletických podujatiach alebo iných súťažiach, služobné cesty a pod. Táto kategória sa nevzťahuje na podnikanie a zárobkové aktivity. Upozornenie! Upozorňujeme na nevyhnutnosť dôsledného dodržiavania účelu pobytu na území Japonska. V prípadoch klasifikovaných ako „zneužitie účelu víza" alebo „zneužitie bezvízového režimu" nasleduje vyhostenie a zákaz vstupu na územie Japonska na dobu niekoľkých rokov.
Bližšie informácie o klasifikácii pobytov a víz na stránke www.mofa.go.jp, Visa Pre občanov Japonska – viďwww.foreign.gov.sk, Visa information, Condition of Stay in the Territory of the Slovak Republic.