Transsibírska magistrála - letenky + lístky na vlak od 461€

12.Sep 2016 | 22:14
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: ázia moskva VLADIVOSTOK transsibírska magistrála magistrála rusko

Transsibírska magistrála je najznámejšia železničná trasa, vďaka ktorej máte možnosť bližšie spoznať Rusko, jeho miestnych obyvateľov a krajinu ktorou prechádza. Táto trasa spája východ krajiny so západom už niekoľko desaťročí a prechádza hranicou medzi Európou a Áziou. Môžete tu vidieť rozdielne kultúry, tradície, obdivovať nielen monumentálne železničné stanice, ale aj jednotlivé mestá nachádzajúce sa na trase a v neposlednom rade divokú prírodu Ruska, vrátane najhlbšieho jazera na svete bajkalského jazera. Transsibírska magistrála vám svojim trasovaním umožňuje aj návštevu susedných krajín ako je Čína a Mongolsko. Doprajte si tak aj vy tento jedinečný zážitok, ktorý spája dobrodružstvo s jazdou vlakom naprieč najväčšou krajinou sveta.

A preto sme si pripravili pre vás menší tip ako absolvovať túto viac než 9000km dlhú cestu vlakom z Moskvy do Vladivostoku. V našom prípade to bude v opačnom smere a to z Vladivostoku do Moskvy kvôli ľahšej adaptácii pri prechode časovými pásmami. časový posun medzi Moskvou a Vladivostokom je +7 hodín. Je ľahšie cestovať na západ, keď sa čas pridáva ako cestovať na východ, kedy sa čas uberá. Pri tejto ceste si môžeme zvoliť dĺžku pobytu vo Vladivostoku a v Moskve podľa dostupnosti leteniek a využiť na na kratšiu či dlhšiu návštevu týchto dvoch ruských miest.Rezervácia leteniek – kalendár termínov a cien

Pri rezervovaní leteniek je potrebné prihliadnuť na to, že cesta vlakom zaberie 6 alebo 7 dní podľa zvoleného typu vlaku a aj na to, že vlaky Rossija #001 (z Vladivostoku do Moskvy) a Rossija #002 (z Moskvy do Vladivostoku) jazdia každý druhý deň. Ostatné vlaky jazdia každý deň. Nebolo by na škodu si aj vyhradiť nejaké 2 až 3 dni na návštevu Vladivostoku a Moskvy. Poprípade aj viac dní. To záleží len od Vás, koľko času chcete stráviť v tom-ktorom meste.

Aktuálna ponuka kombinovaných spiatočných leteniek s odletom z Budapešti do Vladivostoku a s návratom z Moskvy do Budapešti s let. spoločnosťou Aeroflot si môžeme zakúpiť už od 359€. V cene letenky je jedna príručná batožina a jedna zapísaná batožina do podpalubia o hmotnosti max. 23kg. Letenky za túto cenu sú dostupné v rôznych termínoch od decembre 2016 do apríla 2017.


Transsibírska magistrála napríklad v termíne 1-15 december 2016.


Vyhľadať a rezervovať letenky

Vyhľadať ubytovanie vo Vladivostoku

Vyhľadať ubytovanie v Moskve


Rezervácia lístkov na vlak z Vladivostoku do Moskvy

Zároveň s letenkami si overíme aj dostupnosť vlakov. V oboch smeroch, z východu na západ alebo zo západu na východ jazdia dva druhy vlakov. Líšia sa medzi sebou celkovou dĺžkou jazdy, počtom zastávok a kategóriou miest. Rýchlejší, s menším počtom zastávok a aj s I. cestovnou triedou, no s vyššou cenou je vlak Trans-Siberian Express 'Rossiya' #001 / #002. Cesta z Vladivostoku do Moskvy trvá 146hodín.

Cena lístkov na vlak Trans-Siberian Express 'Rossiya'#001 / #002

  • I.trieda od 492€
  • II.trieda od 216€
  • III.trieda od 165€ tzv. Plazkart


Druhým vlakom je vlak s označením #100/#099. Celá trasa mu trvá dlhšie a to až 162 hodín. Má len dve cestovné triedy a to tretiu a druhú a s nižšou cenou lístkov.

Cena lístkov na vlak #100/#099

  • II.trieda od 196€
  • III.trieda od 102€ tzv. Plazkart


Vyhľadať lístky na Transsibírsku magistrálu
Alternatívy Transsibírskej magistrály

Postupom času pribudli ku klasickej trase dve alternatívne trasy a to jedna z Moskvy do mongolského Ulanbátaru a druhá z Moskvy až do čínskeho Pekingu. Oba vlaky majú len dve cestovné triedy a to prvú a druhú.

Trans-Momgolská magistrála – Cesta z Moskvy do Ulanbátaru trvá približne 98 hodín a cena lístka v I.triede je od 499€ a v II.triede od 307€.

Trans-Manchurianská magistrála – V prípade vlaku z Moskvy do Pekingu je doba jazdy približne 127 hodín a cena lístka v I.triede je od 853€ a v II.triede od 542€.

Ak sa rozhodnete pre niektorú z týchto trás, tak k cene lístka na vlak treba pripočítať cenu letenky do Moskvy a plus cenu letenky z Ulanbátaru alebo Pekingu domov. Suma za obe letenky môže byť v závislosti od termínu cesty a miesta návratu (Peking/Ulanbátar) v rozmedzí od 450€ do 650€.


Transibírska magistrála z Moskvy do Irkutska

Keď sa spomenie stanica, vybavíme si niečo neútulné, špinavé a smradľavé. Rusko nemusíte mať radi, ale jednu vec im musíte priznať. Tie stanice sú nielen veľkolepé, priestranné, ale aj na to množstvo ľudí neskutočne čisté. Všetky boli postavené za čias Stalina a keďže Stalin chcel mať všetko väčšie a krajšie ako to imperialistické západné, aj stanice podľahli tomuto veľkolepému plánu. Sú ako katedrály, len miesto svätých obrázkov sa na vás usmievajú budovateľské obrazy šťastnej robotníckej vrstvy s pšenicou v rukách a nad nimi svieti jasná červená hviezda pod múdrym pohľadom strýka Stalina. Nie, nie som redaktor Rudého práva, ale trošku sa vtedy prenesiete do časov nedávnych... čítať ďalej


E-book: Transsibírska magistrála - Vaša príručka k epickej ceste

Na transsibírskej magistrále – a v Rusku vo všeobecnosti – platí, ţe čím niţšie má vlak číslo (napríklad najlegendárnejší vlak č. 1 smerom do Moskvy resp. vlak č. 2 smerom do Vladivostoku), o to je modernejší, je klimatizovaný a je jednoznačne na lepšej úrovni ako vlaky na Slovensku. Ak sa číslo vlaku blíţi k číslu 80 a vyššie, v tom prípade uţ ide o staršie vagóny a je z nich cítiť opotrebovanosť. Čiţe čím je číslo nižšie, tým lepší resp. komfortnejší je vlak.

E-book si môžete stiahnuť zdarma na stránke http://travelistan.sk/


Podmienky vstupu do Ruska

Občania SR potrebujú na vstup na územie Ruskej federácie víza. Táto povinnosť neplatí pre držiteľov diplomatických a služobných pasov.
V Ruskej federácii nadobudli platnosť nové pravidlá pre registráciu cudzincov, podľa ktorých sa vyžaduje pri krátkodobom pobyte v RF registrovanie v „Migračnej evidencii" vedenej Federálnou migračnou službou RF. V praxi to znamená prihlasovaciu povinnosť pri pobyte u súkromnej osoby presahujúcom 7 pracovných dní. Pri pobyte v zariadení poskytujúcom ubytovanie (napr. hotel, nemocnica a pod.) je potrebné túto povinnosť splniť už do 24 hod. od ubytovania. Za prihlásenie cudzinca nesie zodpovednosť aj pozývajúca osoba (právnická, alebo fyzická), ktorá je takto označená vo víze RF. Za nedodržanie nariadenia hrozia cudzincovi i jeho pozývajúcej osobe pokuty.

Transsibírska magistrála – III.trieda tzv. Plazkart