TURECKO: Kappadócia z Bratislavy s letenkami od 146€

02.Júl 2024 | 18:50
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: letenky do turecka turecko Pegasus Airlines Kappadócia letenky do Kappadócie Kayseri letenky do Kayseri ázia letisko bratislava

Kappadócia, okúzľujúca oblasť v srdci Turecka, je miestom, ktoré sa vám vryje do pamäti. Svojimi bizarnými skalnými útvarmi, podzemnými mestami a bohatou históriou vás prenesie do iného sveta.

Už pri prílete do Kappadócie sa vám naskytne úchvatný pohľad na sopečné kužele a údolia posiate skalnými vežami a komínmi. Tieto útvary, nazývané "kukly", vznikli eróziou mäkkej sopečnej horniny a dodávajú krajine rozprávkový nádych. Niektoré z nich boli vytesané do obydlí, kostolov a kláštorov už v 4. storočí nášho letopočtu.

K ceste do Turecka môžete využiť ponuku let. spoločnosti Pegasus Airlines s možnosťou zakúpiť si spiatočné letenky z Bratislavy do Kayseri už od 146€. Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 40x30x15 cmLetenky za túto sumu si môžete vyhľadať a rezervovať cez stránky let. spoločnosti Pegasus Airlines.

Letenky do Kappadócie sú dostupné pre cesty v termínoch počas mesiaca október a november 2024


► Letenky napríklad v termíne 20-24 november 2024.


Vyhľadať letenky na webe Pegasus Airlines

Vyhľadať ubytovanie v Kayseri


Podmienky vstupu do Turecka

Pri cestách do Turecka musia mať slovenskí občania vrátane detí platný cestovný doklad, ktorým je cestovný pas. Turecké orgány vstup do krajiny na základe iného dokladu, napr. na občiansky preukaz, neumožnia.

Pas musí platiť minimálne o 150 dní dlhšie, než je dátum (deň) vstupu na územie Turecka. V zmysle platného zákona, vstup na územie Turecka nebude umožnený s pasom, ktorý má kratšiu dobu platnosti. Zároveň v pase musí byť aj dostatok voľného miesta (minimálne 2 čisté voľné strany) pre vstupné a výstupné pečiatky orgánov hraničnej a pasovej kontroly.

Pre občanov Slovenskej republiky, držiteľov cestovného pasu SR platí za účelom turistiky bezvízový styk (od 23. augusta 2013). Slovenskí občania pri cestách do Turecka, ktoré nepresiahnu 90 dní pobytu v rámci 180 dní môžu cestovať bez víz. Zrušenie vízovej povinnosti sa vzťahuje na cesty za účelom turistiky.

Za iným účelom (dlhodobý pobyt, zamestnanie, štúdium, výskum, vzdelávanie, kultúrne a športové aktivity, obchodné a pracovné cesty – napr. vodiči nákladných vozidiel, autobusov a pod.) je naďalej potrebné si zabezpečiť vízum pred vstupom do Tureckej republiky.

Veľvyslanectvo Tureckej republiky v Bratislave prijíma žiadosti o vízum iba elektronicky.

Ak pobyt slovenského občana v Turecku presiahne 90 dní, je povinný sa hlásiť na policajnom oddelení podľa miesta pobytu. Pokiaľ tak neurobí, bude mu pri odchode z krajiny uložená pokuta. V prípade pobytu slovenských občanov v Turecku nad 90 dní je potrebné si zabezpečiť povolenie na pobyt. Žiadosti sa podávajú na Veľvyslanectve Tureckej republiky v Bratislave. Podrobnejšie informácie o podmienkach vstupu a pobytu občanov SR do Turecka sú uvedené na stránke tureckého veľvyslanectva v Bratislave.TURECKO - Kappadócia z Bratislavy s letenkami od 146 eur