Turistickú oblasť Avgustovský kanál možno navštíviť bez víz

25.Aug 2016 | 20:49
Autor: Dušan
Kategória: Oznamy a upozornenia pred cestou
Značky: Oznamy a upozornenia pred cestou bielorusko Avguskutovský kanál

Na základe Dekrétu o bezvízovom styku na dobu 5 dní, podpísanom prezidentom republiky Alexandrom Lukašenkom, platnom od 23. augusta 2016 do 31. Decembra 2017 s možnosťou predĺženia na neobmedzený čas, je možné navštíviť bez víz ďalšiu turisticky zaujímavú oblasť Bieloruskej republiky - „Avguskutovský kanál" (Августовский канал).

Na teritórium Avguskutovského kanála môžu turisti pricestovať cez poľsko-bieloruské hraničné priechody Lesná - Rudavka (Лесная - Рудавка) a Bruzgi - Belostackaja Kuznica (Брузги - Кузница Белостоцкая). Ďalšou možnosťou na bezvízový vstup do tejto turisticky zaujímavej oblasti sú hraničné priechody Privalka – Švjandubre (Привалка - Швяндубре) a Privalka – Rajgardas (Привалка - Райгардас), nachádzajúce sa na štátnej hranici s Litvou.

Kanál ako technický unikát vybudovali v r. 1821 a slúžil na tranzit poľských a litovských tovarov. Na turistiku začal slúžiť v období medzi 1. a 2. svetovou vojnou, v čase ktorej však bol nemeckými vojskami značne poškodený. Rekonštrukciu kanála ukončili až v r. 2008, odvtedy opäť spája 7 jazier a rieky Vislu a Neman.

Avgustovský kanál je druhou turistickou destináciou Bieloruska, do ktorej môžu cudzinci vstúpiť bez víz. Zatiaľ čo na území bieloruského národného parku Belovežský prales sa môžu zdržať s platným cestovným pasom bez víz 3 dni, pre Avgustovský kanál platí bezvízový 5-dňový pobyt.


Zdroj: MZV.sk