Upozornenie pred cestou do USA – Tropický cyklón „Matthew“ mieri k východnému pobrežiu USA

06.Okt 2016 | 08:56
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: Oznamy a upozornenia pred cestou usa

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, v súvislosti s meteorologickou predpoveďou vývoja tropického cyklónu „Matthew", informuje o nasledovných opatreniach úradov USA vydaných na účely ochrany zdravia a majetku občanov USA a cudzincov nachádzajúcich sa na východnom pobreží USA.

Guvernér štátu Severná Karolína nariadil evakuáciu pobrežných častí štátu obývaných 1 miliónom obyvateľov. Guvernér štátu Florida vyhlásil stav núdze na celom území štátu a guvernéri štátu Georgia a Severná Karolína vyhlásili stav núdze pre pobrežné oblasti uvedených štátov.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR vyzýva občanov SR zdržiavajúcich sa aktuálne, respektíve cestujúcich do štátov: Florida, Georgia, Južná a Severná Karolína, riadiť sa pokynmi a vydanými výstrahami miestnych krízových zložiek, sledovať vývoj poveternostnej situácie a poveternostných výstrah. V prípade už naplánovanej cesty do uvedených oblastí USA by mali občania SR kontaktovať letecké spoločnosti s cieľom ubezpečiť sa, či ich let nebol zrušený alebo odložený na neskôr. Aktuálna meteorologická predpoveď vývoja smerovania tropického cyklónu „Matthew" je zverejnená na http://www.weather.gov/

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky odporúča slovenským občanom, aby v prípade cestovania do USA využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke ministerstva www.mzv.sk/Register.
V urgentných prípadoch stavu núdze môžu slovenskí občania volať na pohotovostné číslo Veľvyslanectva Slovenskej republiky vo Washingtone, D.C. (+1 202 361 6298).


Zdroj: mzv.sk