URUGUAJ: Montevideo s odletom z Prahy od 479€

15.Jan 2020 | 19:40
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: letenky do montevidea montevideo letenky do uruguaja uruguaj Južná Amerika letisko praha klm Aerolineas Argentinas

Navštívte krajinu, ktorá láka každým rokom čoraz viac turistov. No nie len kvôli svojim koloniálnym pamiatkam z čias, keď o vplyv na tomto území súperili Portugalci so Španielmi. Je to aj divoká príroda a vyše 600km dlhé pobrežie s nádhernými plážami na brehu Atlantického oceána.

K ceste do Uruguaju môžete využiť ponuku od let.spoločností KLM a Aerolineas Argentinas v rámci ktorej si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Prahy do Montevidea a to už od 479€. V cene spiatočnej letenky JE LEN JEDNA PRÍRUČNÁ BATOŽINA o váhe do 10kg o rozmeroch 55cm x 35cm x 23cm a jedna menšia príručná batožina s rozmermi max. 40cm x 30cm x 15cm a váhou do 2kg.

Letenky z Prahy do Montevidoe sú dostupné pre cesty v termínoch od marca do októbra 2020.


► Letenky napríklad v termíne 19-26 marec 2020.

► Ubytovanie v Montevideo už od 10€ na osobu a noc.


KALENDÁR TERMÍNOV PRAHA - MONTEVIDEO 479€

VYHĽADAŤ A REZERVOVAŤ UBYTOVANIE

Podmienky vstupu do Uruguaja

Občania SR pri obchodných aj turistických cestách do Uruguaja nepotrebujú víza, pokiaľ ich pobyt neprekročí 90 dní. Postačí len cestovný pas s platnosťou najmenej 6 mesiacov po vstupe do krajiny a spiatočná letenka alebo lístok na opustenie krajiny. Uruguaj jednostranne zrušil vízovú povinnosť pre občanov SR v auguste 2004. Slovenské veľvyslanectvo však aj po tomto dátume riešilo sťažnosti viacerých slovenských turistov, od ktorých uruguajské orgány a dopravné spoločnosti prevádzkujúce cesty do krajinyhlavne z argentínskej strany, požadovali víza. Preto odporúčame cestu do Uruguaja plánovať s dlhším časovým predstihom a nenechávať zakúpenie cestovného lístka na poslednú chvíľu. V prípade, že dôjde k skôr popísanej situácii odporúčame ju dodatočne nahlásiť ZÚ SR v Buenos Aires. Slovenská ambasáda však nemôže promptne a "na počkanie" zabezpečiť vpustenie občanov SR na uruguajské územie. Pri opustení krajiny sa platí poplatok 15 USD.


Klimatické podmienky v Uruguaji

Uruguaj hraničí na severovýchode s Brazíliou, na juhovýchode s Atlantickým oceánom, na juhu s riekou Rio de la Plata, na západe a severozápade s Argentínou. Podnebie mierne s vplyvom oceánu a so subtropickou tendenciou (priemerné teploty: jar: 17°C, leto (december –marec) 23 °C, jeseň 18°C, zima (jún – august) 12°C. Ročné zrážky predstavujú 1000 mm a sú rovnomerne rozdelené počas celého roka. Najväčšou je rieka Uruguaj, ktorá pramení v Brazílii a tvorí prirodzenú hranicu s Argentínou. Časový posun: o 4 hod. menej ako stredoeurópsky čas (pri letnom európskom čase) a 5 hod. menej ako stredoeurópsky čas (pri zimnom európskom čase).Montevideo s odletom z Prahy od 479 eur