URUGUAJ: Montevideo s odletom z Viedne od 495€

02.Feb 2018 | 19:28
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: letenky do montevidea montevideo letenky do uruguaja uruguaj Južná Amerika letisko viedeň air france klm

Navštívte krajinu, ktorá láka každým rokom čoraz viac turistov. No nie len kvôli svojim koloniálnym pamiatkam z čias, keď o vplyv na tomto území súperili Portugalci so Španielmi. Je to aj divoká príroda a vyše 600km dlhé pobrežie s nádhernými plážami na brehu Atlantického oceána.

K ceste do Uruguaju môžete využiť ponuku od let.spoločností Air France/KLM a Gol Airlines v rámci ktorej si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Viedne do Montevidea a to už od 495€. Letenky za túto cenu si rezervujte priamo cez stránky let.spoločnosti Air France. V cene letenky je jedna príručná batožina a jedna zapísaná batožina do podpalubia s max.povolenou váhou spolu 23 kg.

Letenky za túto cenu sú dostupné v termínoch počas mesiaca máj a jún 2018.


Vyhľadať letenky na stránke Air France

Kalendár termínov Viedeň - Montevideo 503€


Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Podmienky vstupu do Uruguaja

Občania SR pri obchodných aj turistických cestách do Uruguaja nepotrebujú víza, pokiaľ ich pobyt neprekročí 90 dní. Postačí len cestovný pas s platnosťou najmenej 6 mesiacov po vstupe do krajiny a spiatočná letenka alebo lístok na opustenie krajiny. Uruguaj jednostranne zrušil vízovú povinnosť pre občanov SR v auguste 2004. Slovenské veľvyslanectvo však aj po tomto dátume riešilo sťažnosti viacerých slovenských turistov, od ktorých uruguajské orgány a dopravné spoločnosti prevádzkujúce cesty do krajinyhlavne z argentínskej strany, požadovali víza. Preto odporúčame cestu do Uruguaja plánovať s dlhším časovým predstihom a nenechávať zakúpenie cestovného lístka na poslednú chvíľu. V prípade, že dôjde k skôr popísanej situácii odporúčame ju dodatočne nahlásiť ZÚ SR v Buenos Aires. Slovenská ambasáda však nemôže promptne a "na počkanie" zabezpečiť vpustenie občanov SR na uruguajské územie. Pri opustení krajiny sa platí poplatok 15 USD.


Klimatické podmienky v Uruguaji

Uruguaj hraničí na severovýchode s Brazíliou, na juhovýchode s Atlantickým oceánom, na juhu s riekou Rio de la Plata, na západe a severozápade s Argentínou. Podnebie mierne s vplyvom oceánu a so subtropickou tendenciou (priemerné teploty: jar: 17°C, leto (december –marec) 23 °C, jeseň 18°C, zima (jún – august) 12°C. Ročné zrážky predstavujú 1000 mm a sú rovnomerne rozdelené počas celého roka. Najväčšou je rieka Uruguaj, ktorá pramení v Brazílii a tvorí prirodzenú hranicu s Argentínou. Časový posun: o 4 hod. menej ako stredoeurópsky čas (pri letnom európskom čase) a 5 hod. menej ako stredoeurópsky čas (pri zimnom európskom čase).URUGUAJ - Montevideo s odletom z Viedne od 495 eur