Uruguaj - Montevideo z Milána od 397€

08.Sep 2016 | 09:08
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: Južná Amerika uruguaj montevideo letenky do uruguaja letenky do montevidea

(Aktualizované 6.10.2016) Navštívte krajinu, ktorá láka každým rokom čoraz viac turistov. No nie len kvôli svojim koloniálnym pamiatkam z čias, keď o vplyv na tomto území súperili Portugalci so Španielmi. Je to aj divoká príroda a vyše 600km dlhé pobrežie s nádhernými plážami na brehu Atlantického oceána. K ceste do Uruguaju môžete využiť ponuku od let.spoločností KLM a Gol/Varig Airlines v rámci ktorej si môžete zakúpiť lacné letenky z Milána do Montevidea a to už od 397€. V cene letenky je jedna príručná batožina a jedna zapísaná batožina do podpalubia s max.povolenou váhou spolu 23 kg.

Letenky za túto cenu sú dostupné v termínoch od konca novembra 2016 až do júna 2017. Letenky za túto cenu si rezervujte priamo cez stránky let.spoločnosti KLM, poprípade využite k rezervácii kalendár termínov a cien so sumou 419€.


Vyhľadať letenky do Montevidea na KLM.com

Kalendár termínov Miláno - Montevideo 419€


Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Podmienky vstupu do Uruguaja

Občania SR pri obchodných aj turistických cestách do Uruguaja nepotrebujú víza, pokiaľ ich pobyt neprekročí 90 dní. Postačí len cestovný pas s platnosťou najmenej 6 mesiacov po vstupe do krajiny a spiatočná letenka alebo lístok na opustenie krajiny. Uruguaj jednostranne zrušil vízovú povinnosť pre občanov SR v auguste 2004. Slovenské veľvyslanectvo však aj po tomto dátume riešilo sťažnosti viacerých slovenských turistov, od ktorých uruguajské orgány a dopravné spoločnosti prevádzkujúce cesty do krajinyhlavne z argentínskej strany, požadovali víza. Preto odporúčame cestu do Uruguaja plánovať s dlhším časovým predstihom a nenechávať zakúpenie cestovného lístka na poslednú chvíľu. V prípade, že dôjde k skôr popísanej situácii odporúčame ju dodatočne nahlásiť ZÚ SR v Buenos Aires. Slovenská ambasáda však nemôže promptne a "na počkanie" zabezpečiť vpustenie občanov SR na uruguajské územie. Pri opustení krajiny sa platí poplatok 15 USD.


Klimatické podmienky v Uruguaji

Uruguaj hraničí na severovýchode s Brazíliou, na juhovýchode s Atlantickým oceánom, na juhu s riekou Rio de la Plata, na západe a severozápade s Argentínou. Podnebie mierne s vplyvom oceánu a so subtropickou tendenciou (priemerné teploty: jar: 17°C, leto (december –marec) 23 °C, jeseň 18°C, zima (jún – august) 12°C. Ročné zrážky predstavujú 1000 mm a sú rovnomerne rozdelené počas celého roka. Najväčšou je rieka Uruguaj, ktorá pramení v Brazílii a tvorí prirodzenú hranicu s Argentínou. Časový posun: o 4 hod. menej ako stredoeurópsky čas (pri letnom európskom čase) a 5 hod. menej ako stredoeurópsky čas (pri zimnom európskom čase).