VIETNAM - Informácie pre občanov SR nachádzajúcich sa na území Vietnamu

02.Júl 2020 | 13:07
Autor: Dušan
Kategória: Oznamy a upozornenia pred cestou
Značky: vietnam

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Hanoji informuje občanov Slovenskej republiky vo Vietname o pobyte cudzincov, ktorí uviazli na území Vietnamu z dôvodu pandémie COVID-19.

Občania SR, ktorí do Vietnamu pricestovali po 1. marci 2020 a v krajine uviazli z dôvodu pandémie COVID-19 sa automaticky predlžuje povolenie k pobytu do 30. júla 2020 bez toho, aby o predĺženie museli požiadať. Občania SR, ktorí do krajiny vstúpili pred 1. marcom 2020 sú povinní o predĺženie požiadať na Imigračnom úrade vo Vietname. K žiadosti o predĺženie je potrebné preukázať dôvod predĺženia pobytu (napr. potvrdenie o absolvovaní karantény, liečbe nákazy COVID-19).

Od 30. júna 2020 Zastupiteľský úrad SR v Hanoji nevydáva podporný dokument k predĺženiu pobytu na území Vietnamu. Vzhľadom na obnovu leteckého spojenia umožňujúceho návrat do Európy, občania SR, ktorí sa rozhodnú na území Vietnamu zotrvať aj naďalej, si musia predĺženie pobytu vo Vietname zabezpečiť vlastnými prostriedkami, keďže ich situáciu už nie je možné považovať za núdzovú.

V prípade, ak sa občania Slovenskej republiky ocitnú v núdzi alebo krízovej situácii, dávame do pozornosti kontaktovať pohotovostnú linku Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Hanoji na telefónnom čísle: +84 904988554 alebo číslo diplomatickej služby na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky v Bratislave: +421 2 5978 5978.

Zdroj: mzv.sk