VIETNAM S TURKISH AIRLINES: Hočiminovo Mesto z Viedne s letenkami od 529€

17.Feb 2022 | 12:28
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: Hočiminovo Mesto vietnam ázia letenky do vietnamu Turkish Airlines letisko viedeň letenky do ázie

Exotická krajina s nesmierne hektickou históriou, ktorá si Vás podmaní nielen svojou atmosférou ale aj fantastickou prírodou. Počnúc horami a džungľou na severe a končiac Mekongskou deltou na juhu v Juhočínskom mori.

K ceste do Vietnamu môžete využiť ponuke Turkish Airlines s možnosťou zakúpiť si spiatočné letenky z Viedne do Hočiminovho Mesta od 529€.

Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 55x40x23 cm a maximálnou hmotnosťou 8kg, ďalej si môže so sebou na palubu vziať spravidla 1 ks príručnej batožiny limitovaných rozmerov a maximálnou hmotnosťou 2kg. Každý cestujúci má nárok na ľubovoľný počet kusov podpalubnej batožiny, pričom celková váha všetkých batožín nemôže presiahnuť 30kg.

Letenky do Vietnamu sú dostupné pre cesty v termínoch od marca do decembra 2022.


► Letenky napríklad v termíne 17-25 marec 2022.


KALENDÁR TERMÍNOV VIEDEŇ - HOČIMINOVO MESTO 529€

VYHĽADAŤ UBYTOVANIE V HOČIMINOVOM MESTE

Podmienky vstupu do Vietnamu - elektronické víza

Cudzincom nebol dočasne umožnený vstup do krajiny. Výnimku mali držitelia diplomatických a služobných pasov, experti, vysokokvalifikovaní pracovníci a ich rodinní príslušníci, medzinárodní študenti, rodinní príslušníci vietnamských občanov, humanitárne a zdravotnícke prípady.

Imigračné oddelenie informovalo 18. januára 2022 o zjednodušení podmienok vstupu pre cudzincov a Vietnamcov žijúcich v zahraničí, ako aj ich rodinných príslušníkov. Uvedené kategórie osôb, ktorým bol udelený trvalý alebo prechodný pobyt, víza alebo potvrdenie o oslobodení od vízovej povinnosti, môžu vstúpiť do Vietnamu v súlade so zákonom o vstupe cudzincov bez toho, aby museli získať predchádzajúci súhlas ministerstiev a miestnych úradov alebo absolvovať predchádzajúcu schvaľovaciu procedúru.

Cudzinci, ktorí chcú vstúpiť do Vietnamu za obchodným účelom, za účelom investovania, prieskumu trhu, práce, štúdia, rodinných návštev, účasti na konferenciách a ktorí nemajú povolenie na pobyt alebo víza, musia požiadať o súhlas provinčné ľudové výbory alebo ministerstvá a ústredné orgány a následne aj imigračné oddelenie.

Tí, ktorí sú plne zaočkovaní a chcú pricestovať do Vietnamu za účelom turistiky, môžu pricestovať do stanovených destinácií na základe špeciálneho zakúpeného turistického balíka, a to prostredníctvom vybraných charterových letov do určených oblastí: Phú Quốc (provincia Kiên Giang), Nha Trang (Khánh Hoà), Đà Nẵng, Hội An ( Quảng Nam) a Quảng Ninh.

Cestujúci musia pred odletom predložiť všetky potrebné dokumenty vyžadované príslušnými vietnamskými orgánmi, vrátane

  • potvrdenia o zaočkovaní
  • alebo o prekonaní COVID-19
  • a negatívneho PCR testu na COVID-19, ktorý nie je starší ako 72 hodín.

Pred vstupom do Vietnamu sa musia všetky osoby podrobiť testu RT-PCR na prítomnosť COVID-19. Test nesmie byť starší ako 72 hodín.

Pred príchodom do krajiny cestujúci musia mať pripravené zdravotné vyhlásenie, nainštalovať si vo svojich mobilných zariadeniach aplikácie IGOVN a aplikáciu PC-COVID-19, dodržiavať opatrenia na zamedzenia šírenia pandémie a princípy 5 K.

Podľa usmernení, ktoré ministerstvo zdravotníctva vydalo v súvislosti s pravidlami prevencie COVID-19, musia mať všetci prichádzajúci negatívny test na COVID-19 nie starší ako 72 hodín a musia mať nainštalovanú aplikáciu PC-Covid na monitorovanie zdravotného stavu.

Testovanie bude prebiehať na 3. deň. V prípade negatívnych výsledkov budú musieť sledovať svoj zdravotný stav počas nasledujúcich 11 dní, pričom im bude umožnený voľný pohyb, budú sa však musieť vyhýbať veľkým zhromaždeniam alebo miestam s veľkou koncentráciou osôb.

Požiadavka na PCR test sa nevzťahuje na deti mladšie ako dva roky.


Karanténa

Úplne zaočkované osoby a osoby, ktoré prekonali COVID-19 v priebehu posledných 6 mesiacoch, môžu po príchode do Vietnamu ostať v samoizolácii po dobu 3 dní a monitorovať svoj zdravotný stav, či už doma, v hoteloch alebo v iných zariadeniach.

Osoby, ktoré nie sú úplne zaočkované, budú musieť ostať v karanténe 7 dní, V 1. a 7. deň budú testovaní a v prípade negatívnych výsledkov musia podstúpiť sebamonitorovanie. Na 14. deň musia mať vykonaný RT PCR test.

Osoby mladšie ako 18 rokov, staršie ako 65 rokov, tehotné ženy môžu byť v karanténe s opatrovateľmi. Opatrovatelia však musia byť plne zaočkovaní alebo vyliečení z COVID-19.

zdroj: mzv.skVIETNAM S TURKISH AIRLINES - Hočiminovo Mesto z Viedne s letenkami od 529 eur