Westcoast trip - Ako prejsť 6000km za dva týždne

27.Jan 2018 | 09:38
Autor: Júlia Andrejčiková
Kategória: Zápisky z ciest
Značky: usa

Naše putovanie začalo príletom do San Francisca, kde sme odštartovali našich 12 dni na cestách západu. Prešli sme približne 6000 kilometrov autom, naprieč štátmi California, Utah, Nevada a Arizona.

Po prílete do San Francisca sme vyčkali dvojhodinový rad na prenajatie auta. Asi vám nemusím predstavovať situáciu 2 hladní chlapci a 3 zmrznuté žienky v letiskovej hale. "Hurá máme auto" ... nasledoval obrovský nákup vo Walmarte, ktorým bola naša expedícia pripravená na cesty. Nakúpené balíčky prežitia v zmysle balená (vraj minerálna) voda a toastový chlieb.

Výlet San Franciscom sa mohol začať. Zastávka prvá: Golden Gate bridge. Neviem, kto mu dal názov "golden", ale bol červený. Nuž, chybička se vloudila. Naše kroky viedli na Pier 39, kde bol neznesiteľný smrad po tuleňoch. Zotrvanie pri tejto "atrakcii" sa rovnalo asi vyhotoveniu 5 fotiek na telefóny a hájde preč. Samozrejme, ako správni návštevníci mesta, ktoré všetci poznáme z filmov, sme sa previezli Lombardi street, čo je asi najznámejšia a najkľukatejšia cesta (skôr cestička), na ktorej žijú nechutne bohatí ľudia.

Zastávka prvá: Golden Gate bridge

Časť našej „výpravy" sme strávili na Death Valley bez signálu, wifi pripojenia, či nejakej civilizácie. No takisto aj na známej Route 66 (tam sme už občasne našli nejaký signál :)).

Navštívili sme indiánsku rezerváciu s pôvodnými obyvateľmi alebo ranč s koňmi v púšti. Počas kempovania v národných parkoch Yosemite, Zion a Arches, sa nám podarilo v jednom z nich, stretnúť originálneho rengera (presne ako mal medveď Yogi :)). V Yosemitoch našu pozornosť brali dychberúce vodopády, v Zione zas nekonečne túry. Jednou z nich bola aj Angeles Landing s kilometrovým prevýšením, na ktorej sme stretli bratov a sestry z Čiech. Nechcem byť zlá, ale uznajte, že na nekonečnú a najťažšiu túru v Zione sa vybrať v letných šatočkách a sandálkach je trošku moc. (Nuž ... )

Sequoia national park


Najväčším skvostom celého cestovania bola piesočná jaskyňa Antalope, kde sme sa o vlások vyhli piesočnej búrke. (Prehliadka 20 minút po nás, to šťastie už nemala.) Civilizáciu sme opäť našli až v preľudnenom Los Angeles, kde sme si dali jedinú úlohu, a to odfotiť sa s nápisom "Holivud" ... skúste si odpovedať, či sme sa k tomu nápisu dostali ...

Antelope Canyon


Novú silu sme načerpali na Malibu, kde sme si my, bazénoví plavčíci, vymenili zopár slov s tými plážovými. Ako nadšenci Dva a pol chlapa, sme plánovali nájsť dom Charlieho Sheena. Nemožné - teda aspoň pre nás. Všetky domy na pláži, všetky rovnaké.

Cestovaníčko sa nám pomaly ale isto končilo, a preto sme sa rozhodli užiť si pár večerov v Las Vegas. Ako nadšencov adrenalínu nás veľmi netrebalo prehovárať na najvyššiu budovu vo Vegas, ktorá mal na svojom vrchole kolotoče. Myslím, že všetci rozumiete, že sme si to užili ... Nočné výlety do kasín dali výletu už len nejakú povestnú bodku za tým celým.

Las Vegas - Old Vegas (downtown)

Užili sme si horúce lúče Grand Canyonu a neuveriteľný západ slnka na Horseshoe Bende. Zažili sme horúce dni, chladné noci, piesočné búrky, strach z medveďov v kempoch, no aj napriek tomu sme si vychutnali neopakovateľne okamihy na západe Ameriky.

Svoje cestovanie sme začínali a končili v „civilizácií". Spravili sme si prehliadku nielen San Francisca, ale aj olympijského mesta Salt Lake City. Na tomto mieste sme svoj west coast trip ukončili a odleteli na naše maličké, no zato nádherné Slovensko.


Naša trasa:

SAN FRANCISCO → YOSEMITE NATIONAL PARK → SEQUIOA NATIONAL PARK → MALIBU → LOS ANGELES → DEATH VALLEY → LAS VEGAS → RED ROCK CANYON PARK → HOOVER DAM → KINGSMAN ROUTE 66 → GRAND CANYON → ANTELOPE CANYON → MONUMENT VALLEY → ZION NATIONAL PARK → ARCHES NATIONAL PARK → WARNER LAKE → SALT LAKE CITY → DOMOV


Autor: Júlia Andrejčiková
Sequoia National park


Welcome to Fabulous Las Vegas


Horshue Bend


Proste Holywood