Wizzair otvorí novú linku z Bratislavy do Londýna

20.Nov 2017 | 09:38
Autor: Dušan
Kategória: Oznamy a upozornenia pred cestou
Značky: letisko bratislava tlačová správa wizzair

Wizz Air, najväčšia nízkonákladová letecká spoločnosť v strednej a východnej Európe,otvorí v lete priame letecké spojenie medzi Letiskom Bratislava a Londýnom - Lutonom. Od 20. júna 2018 bude Wizz Air lietať medzi Bratislavou a Londýnom každý deň s cenami leteniek už od 29,99€ a rozšíri tak slovenským cestujúcim možnosti využívania špičkového servisu na palube lietadiel jednej z najmladších a najmodernejších flotíl v Európe za výhodné ceny.

„Cestujúci z Bratislavy budú môcť využiť v budúcom roku 6 leteckých liniek Wizz Airu – do Skopje, Kyjeva, Varšavy, Sofie, Tuzly a už aj novú linku do Londýna-Lutonu," vymenoval generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika Jozef Pojedinec.

Otvorenie nového spojenia je výsledkom masívnej expanzie Wizz Airu vo svojej základni v Londýne-Lutone, kam v júni 2018 pridá štyri nové lietadlá Airbus A320so sedadlovou kapacitou 186 miest a zvýši tak počet svojich lietadiel v Lutone na 5 v celkovej kombinovanej hodnote 500 miliónov amerických dolárov*. Fenomenálny rast Wizz Airu vo Veľkej Británii vytvorí 150 nových lokálnych pracovných miest a WIZZ zvýši počet svojich zamestnancov v Lutone na 180. V dôsledku zvýšenia lietadlovej capacity otvorí Wizz Air z Lutonu okrem spojenia do Bratislavy aj nové linky do štyroch ďalších miest – cyperskej Larnaky, estónskeho Tallinu, albánskej Tirany a ukrajinského Ľvova. Zvýši i frekvencie na existujúcich spojeniach do Suceavy, Tel Avivu a Prištiny.

Wizz Air je druhým najväčším leteckým prepravcom na Slovensku. V súčasnosti ponúka 11 leteckých spojení do 8 krajín z troch slovenských letísk v Bratislave, Poprade a Košiciach, kde má od roku 2015 i svoju základňu s jedným lietadlom Airbus A320. V roku 2017 otvoril Wizz Air zo Slovenska 5 nových leteckých spojení– z Letiska Bratislava do Sofie, Varšavy a Tuzly a z Letiska Košice do Kolína a Tel Avivu, pričom tak zvýšil svoju kapacitu na slovenskom trhu medziročne až o 60% a podporil vytvorenie 300 nových pracovných pozícií.


NOVÉ SPOJENIE WIZZ AIRU Z LETISKA BRATISLAVA DO LUTONU

Destinácia

Dni

Začiatok

Cena od**

Londýn Luton

denne

20. jún 2018

29,99 €


Veľmi sa tešíme, že môžeme slovenským cestujúcim priniesť opäť dobré správy," hovorí Sorina Maria Ratz,hovorkyňa Wizz Air-u a dodáva:„Wizz Air zaznamenáva na Slovensku významný rast, o čom svedčí nielen 60 % nárast kapacity, ale najmä viac ako jeden milión prepravených cestujúcich od vstupu WIZZ-u na Slovenský trh v roku 2013. Sme radi, že Wizz Air je čoraz obľúbenejšou voľbou pre našich slovenských zákazníkov a tešíme sa, že od júna budúceho roku im ponúkneme z Bratislavy priame denné spojenie do jednej z najobľúbenejších leteckých destinácií zo Slovenska."

O Wizz Air

Wizz Air je najväčšia nízkonákladová letecká spoločnosť v strednej a východnej Európe, v súčasnosti prevádzkuje flotilu 87 lietadiel Airbus a Airbus 321 na 550 linkách z 28 základní, spájajúc 144 destináciídestinácií naprieč 43 krajinami. Vo Wizz Air pracuje tím približne 3500 leteckých profesionálov, ktorí zabezpečujú výnimočný servis a atraktívne nízke ceny leteniek, ktoré spravili z Wizz Air preferovaného prepravcu pre 23.8miliónovvo finančnom, ktorý skončil 31. marca 2017. Spoločnosť Wizz Air je kótovaná na Londýnskej burze ako WIZZ a zahrnutá vo FTSE 250 a FTSE All-ShareIndices. Wizz Air je registrovaný pod Medzinárodnou leteckou transportnou agentúrou (IATA), Prevádzkovým bezpečnostným auditom (IOSA), ktorý je globálnou normou v bezpečnosti dopravnej leteckej prevádzky. Wizz Air získal ocenenie Významná letecká spoločnosť roka 2016 od editorov Air Transport World, lídra na trhu leteckých médií ako aj Nízkonákladová letecká spoločnosť roka 2016 Centrom pre Letectvo (CAPA), popredným poskytovateľom informačného prehľadu na leteckom trhu.


Tlačová správa