WizzAir už lieta z letiska Bratislava do Skopje v Macedónsku

30.Mar 2016 | 00:17
Autor: Dušan
Kategória: Rady a tipy na cestu
Značky: tlačová správa wizzair skopje macedónsko letisko bratislava

Bratislava, 29. 3. 2016Z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave sa lieta do ďalšej destinácie. Wizz Air, najväčšia nízkonákladová letecká spoločnosť v strednej a východnej Európe, zaviedla od 28. marca 2016 nové pravidelné letecké spojenie Bratislavy s macedónskym Skopje. Lietať z Bratislavy do Skopje a späť sa bude 2x týždenne, vždy v pondelok a v piatok. Prvý let do Skopje, ktorý sa uskutočnil na Veľkonočný pondelok, privítalo Letisko Bratislava veľkonočnými tradíciami.


Prvý prílet lietadla Airbus A320 s kapacitou 180 miest vítala na Letisku Bratislava slávobrána – vodná brána, ktorú vytvorili hasičské autá záchrannej a hasičskej služby letiska. Počas Veľkonočného pondelka tak vodná brána symbolizovala veľkonočnú oblievačku. V duchu tradícií veľkonočného pondelka zástupcovia letiska BTS – generálny riaditeľ letiska Ivan Trhlík a riaditeľ leteckého obchodu Stanislav Bujnovský – spolu so zástupkyňou Wizz Air Tamarou Mshvenieradze vyšibali po slávnostnom prestrihnutí stuhy lietadlo Wizz Air korbáčom. Každý cestujúci, ktorý prvý raz z Bratislavy do Skopje odlietal a ktorý z Macedónska priletel, získal od letiska certifikát vydaný pri tejto príležitosti spolu s veľkonočnou pozornosťou.

Z Letiska Bratislava sa do Skopje odlieta každý pondelok a piatok o 21.15 h, prílet zo Skopje do Bratislavy je o 20.45 h až do konca letného letového poriadku - do konca októbra. V zimnom letovom poriadku, ktorý vstupuje do platnosti od novembra a bude platiť do konca marca 2017 sú v pláne odlety z Bratislavy do Skopje každý štvrtok a nedeľu o 15.30 h, prílety zo Skopje o 15.00 h. Letenky si možno zakúpiť na wizzair.com za ceny od 19,99 €.

„Sme veľmi radi, že sa nám podarilo dohodnúť spoluprácu s leteckou spoločnosťou Wizz Air. Vďaka priamemu leteckému spojeniu z Letiska Bratislava do Skopje a z neho sa pre cestujúcich opäť rozšíri ponuka leteckých spojení z BTS. Veríme, že spolupráca s leteckou spoločnosťou Wizz Air bude do budúcna napredovať a cestujúcim tak budeme môcť ponúknuť ďalšie nové letecké spojenia," povedal generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika Ivan Trhlík pri príležitosti inauguračného letu.

Tamara Mshvenieradze, komunikačná manažérka leteckej spoločnosti Wizz Air, vyhlásila: „Veľmi sa tešíme, že práve na Veľkonočný pondelok môžeme osláviť prvý WIZZ let z Bratislavy. Veríme, že nové spojenie so Skopje v pondelky a piatky bude perfektnou voľbou na predĺžený víkend pre slovenských zákazníkov, ktorí tak budú môcť objavovať nielen gastronomické zážitky hlavného mesta, ale počas dlhších výletov aj skryté poklady Macedónska, ako napríklad svetoznáme Ochridské jazero. Prvý let zo Skopje priletel so 164 cestujúcimi na palube. Tešíme sa na dlhodobú a plodnú spoluprácu s Letiskom Bratislava a na množstvo spokojných prepravených cestujúcich."


NOVÁ LINKA WIZZ AIR Z BRATISLAVY:

Destinácia

Dni

Začiatok

Ceny od*

Skopje

pondelok, piatok

28. marec 2016

19,99 EUR


O Wizz Air

Wizz Air je najväčšia nízkonákladová letecká spoločnosť v strednej a východnej Európe, v súčasnosti prevádzkuje flotilu 67 Airbusov A320 a A321 pričom ponúka viac ako 420 leteckých spojení z 24 základní a spája 119 destinácií naprieč 38 krajinami. Vo Wizz Air pracuje tím približne 2600 leteckých profesionálov, ktorí zabezpečujú výnimočný servis a atraktívne nízke ceny leteniek, ktoré spravili z Wizz Air preferovaného prepravcu pre 19,2 milióna cestujúcich v roku 2015. Spoločnosť Wizz Air je kótovaná na Londýnskej burze ako WIZZ a zahrnutá vo FTSE 250 a FTSE All-Share Indices.

Wizz Air získal ocenenie Významná letecká spoločnosť roka 2016 od editorov Air Transport World, lídra na trhu leteckých médií.

* jednosmerná letenka vrátane poplatkov a nevoliteľných poplatkov