Z Berlína do New Yorku s letenkami už od 298€

03.Apr 2016 | 15:52
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: Severná Amerika usa new york

Tento tip je skôr zaujímavý pre tých, ktorí to majú blízko do Berlína alebo im nevadí odlet z tohoto letiska. Možno by to ešte zaujalo nejakého fanúšika letectva, ktorý by sa chcel preletieť Boeing 787 Dreamlinerom. V aktuálnej promo akcii od let.spoločnosti Norwegian sa dajú zakúpiť spiatočné letenky do New Yorku už od 298€ a let cez Atlantik bude práve zmieňovaným typom lietadla. V cene letenky je len príručná batožina do 10kg. Letenky sú dostupné počas mesiaca január 2017.


► Letenky napríklad v termíne 16-19 január 2017.

► Ubytovanie v New Yorku už od 20€ na osobu a noc.


Vyhľadať a rezervovať letenky

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Podmienky vstupu do USA

Platný pas a vízum alebo biometrický pas a vytlačené potvrdenie prostredníctvom elektronickej cestovnej autorizácie – ESTA

Bezvízový styk Visa Waiver Program umožňuje cesty občanom SR na územie všetkých 50 štátov Spojených štátov amerických vrátane Portorika a na ostrovy Guam a Americké panenské ostrovy (US Virgin Islands). Na ostatné závislé americké územia sa bezvízový styk s USA nevzťahuje a ostáva i naďalej povinnosť požiadať Veľvyslanectvo USA o udelenie amerického víza.


V rámci bezvízového programu do USA možno cestovať:


  • do 90 dní pobytu na turistické cesty, návštevy známych a príbuzných legálne sa zdržujúcich v USA cesty neslúžiace na zárobkovú činnosť -
  • s biometrickým cestovným pasom (vrátane detí do 5 rokov veku, ktoré musia mať samostatný biometrický cestovný pas)
  • s platnou elektronickou cestovnou autorizáciou ESTA (vrátane detí do 5 rokov veku), ktorá je platná 2 roky v prípade, ak sa nezmenia údaje uvádzané cestujúcim v tomto formulári.