Z Bratislavy v lete do 30 pravidelných destinácií v 15 krajinách

22.Mar 2016 | 14:41
Autor: Dušan
Kategória: Rady a tipy na cestu
Značky: tlačová správa ryanair

BRATISLAVA – Kam sa bude lietať z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave počas jari a leta? So zmenou času v nedeľu 27. marca vstupuje do platnosti letný letový poriadok Letiska Bratislava. Ponúka 30 pravidelných destinácií v 29 mestách a v 15 krajinách, zároveň tiež desiatky dovolenkových letovísk.


Z 30 pravidelných destinácií bude 19 letov zabezpečovať letecká spoločnosť Ryanair, 2 lety spoločnosť České aerolínie (Praha, Košice), po 1 lete spoločnosti Pobeda (Moskva), flydubai (Dubaj) a Wizz Air (Skopje). Zároveň si možno zakúpiť letenky aj do 8 destinácií, ktoré ako sezónne pravidelné a zároveň aj charterové linky prevádzkuje letecká spoločnosť Smartwings.

Novinkami v porovnaní s minuloročnou letnou sezónou sú lety Ryanairu do mesta Berlín (denne), nová linka na hlavné letisko Brusel (namiesto Brusel-Charleroi 6x týždenne), nová linka do Manchesteru (3x týždenne) a na Korfu (1x týždenne).

Novinkou je príchod novej leteckej spoločnosti Wizz Air, ktorá bude od 28. marca zabezpečovať 2x týždenne pravidelné letecké spojenie s mestom Skopje v Macedónsku. Novou je aj letecká spoločnosť Pobeda, ktorá zabezpečuje každý deň priame letecké spojenie s Moskvou-Vnukovo a nahradila tak leteckú spoločnosť UT Air, ktorá do Moskvy lietala raz týždenne.

Nepravidelné dovolenkové charterové lety budú zabezpečovať letecké spoločnosti Travel Service/Smartwings, Aegean airlines, Air Cairo, Astra Airlines, Air Malta, Bulgarian Air Charter, Corendon airlines, Montenegro airlines, Mistral air, Tailwind airlines a Tunisair.

Spomedzi dovolenkových destinácií sú novinkami v porovnaní s minulým rokom napríklad mestá Salalah v Ománe, Podgorica v Čiernej Hore či Pafos na Cypre.

Prehľad destinácií: