Z Košíc do New Yorku z Austrian Airlines od 449€

02.Sep 2016 | 16:45
Autor: Michal
Kategória: Lacné letenky
Značky: Severná Amerika usa new york

New York, je tu možnosť ako navštíviť túto svetovú metropolu s odletom z Košíc.

Dôvodov na návštevu New Yorku je veľa, rovnako tak aj možností, ktoré toto mesto ponúka.Navštíviť môžete najznámejšie symboly mesta medzi ktoré určite patrí Socha slobody, známe výškové budovy či Times Square. Za návštevu rozhodne stojí aj Brooklyn Bridge, z ktorého sa ponúkajú krásne výhľady na panorámu Manhattanu. Rovnako nádherný je aj večerný pohľad na známu panorámu mestaz brehov rieky Hudson v Brooklyne. Na uliciach Manhattanu môžete stretnúť ľudí zo všetkých kútov sveta a aj to je to, čo dotvára kozmopolitnú a jedinečnú atmosféru tohto jedného znajznámejších miest sveta.

Veľké jablko je jednoducho mesto, ktoré musíte vidieť a zažiť. K ceste do tejto metropoly môžete využiť ponuku od Austrian Airlines a zakúpiť si spiatočné letenky z Košíc do New Yorku už od 449€. V cene letenky je jedna príručná batožina a jedna zapísaná batožina do podpalubia o maximálnej hmotnosti 23kg. Najlacnejšie letenky sú dostupné v rôznych termínoch od októbra 2016 do mája 2017.


► Letenky napríklad v termíne 19-24 október 2016.

► Ubytovanie v New Yorku už od 16€ na osobu a noc.


Kalendár termínov Košice ⇆ New York

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Podmienky vstupu do USA

Platný pas a vízum alebo biometrický pas a vytlačené potvrdenie prostredníctvom elektronickej cestovnej autorizácie – ESTA

Bezvízový styk Visa Waiver Program umožňuje cesty občanom SR na územie všetkých 50 štátov Spojených štátov amerických vrátane Portorika a na ostrovy Guam a Americké panenské ostrovy (US Virgin Islands). Na ostatné závislé americké územia sa bezvízový styk s USA nevzťahuje a ostáva i naďalej povinnosť požiadať Veľvyslanectvo USA o udelenie amerického víza.

V rámci bezvízového programu do USA možno cestovať:

  • do 90 dní pobytu na turistické cesty, návštevy známych a príbuzných legálne sa zdržujúcich v USA cesty neslúžiace na zárobkovú činnosť -
  • s biometrickým cestovným pasom (vrátane detí do 5 rokov veku, ktoré musia mať samostatný biometrický cestovný pas)
  • s platnou elektronickou cestovnou autorizáciou ESTA (vrátane detí do 5 rokov veku), ktorá je platná 2 roky v prípade, ak sa nezmenia údaje uvádzané cestujúcim v tomto formulári.