Z Letiska Bratislava do 26 destinácií v 18 krajinách

23.Okt 2017 | 18:46
Autor: Dušan
Kategória: Oznamy a upozornenia pred cestou
Značky: tlačová správa letisko bratislava

BRATISLAVA, 23. 10. – Novú linku do talianskej Bologne aj lety počas celej zimy do Hurghady a Marsa Alam. To ponúka zimný letový poriadok Letiska M. R. Štefánika, ktorý začne platiť od nedele 29. októbra 2017. Cestujúci môžu využiť z Bratislavy počas jesene a zimy spolu 26 pravidelných liniek do 18 krajín. Je to zároveň najvyšší a rekordný počet pravidelných liniek z Bratislavy počas zimy za posledných 9 rokov.


V porovnaní s minuloročným zimným letovým poriadkom, keď mohli cestujúci využiť 23 pravidelných liniek, ponúka tohtoročný zimný letový poriadok o 3 linky viac.

Úplnou novinkou je nová linka do Bologne v Taliansku, ktorú spúšťa letecká spoločnosť Ryanair od 29. októbra 2017 s frekvenciou 2 x týždenne. Zároveň sa do zimnej ponuky letov Ryanairu vracia aj minuloročná novinka – priame lety do Izraela, do Eilatu-Ovda. Počas dvojtýždňovej uzávierky letiska Ovda v novembri budú lety presmerované do Tel Avivu. Pribudli aj lety spoločnosti Wizz Air do Varšavy a Sofie, ktoré otvoril dopravca koncom júna tohto roku s frekvenciou 3, resp. 4 lety v týždni.

Už druhý rok zároveň egyptská spoločnosť Air Cairo prevádzkuje aj pravidelné charterové lety do Hurghady, na ktoré si možno zakúpiť aj samostatnú letenku cez webstránku leteckej spoločnosti ( www.aircairo.sk). Počas tejto zimy navyše k pravidelným týždenným letom do Hurghady pridáva aj raz týždenne letecké linky do Marsa Alam v Egypte.

„S počtom 26 pravidelných liniek počas zimnej sezóny sa podaril dosiahnuť historický rekord z roku 2008, počas ktorého bol v ponuke rovnaký počet liniek, najvyšší v celej histórii letiska. Cestujúcich z Bratislavy poteší v závere roka nová linka do Bologne a na nové linky sa môžu tešiť aj v roku 2018. Na jar budú spustené nové linky Ryanairu z Bratislavy na Maltu, do Burgasu, do Solúna a na Pafos na Cypre,"poznamenal Jozef Pojedinec, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika v Bratislave.

Zmeny vo svojej ponuke letov avizuje aj Wizz Air. „Podľa požiadaviek trhu budeme linku do Tuzly v Bosne a Hercegovine prevádzkovať len počas letnej sezóny. Linka do Klužu-Napoca bude od 6. novembra prerušená. Voľnú kapacitu pridelíme v najbližšom období na nové linky, keďže stále vyhľadávame nové možnosti, ktoré by mohli našich cestujúcich osloviť," vysvetlila Sorina Maria Ratz, komunikačná manažérka spoločnosti Wizz Air.

Pravidelné letecké spojenia bude z bratislavského letiska a späť zabezpečovať 6 leteckých spoločností – Ryanair (16 liniek), Wizz Air (Sofia, Skopje, Varšava, Kyjev), České aerolínie (Praha, Košice), Air Cairo (Hurghada, Marsa Alam), Pobeda (Moskva) a flydubai (Dubaj).


Zároveň od zimného letového poriadku čakajú na cestujúcich dvoma najväčšími nízkonákladovými spoločnosťami – Ryanair a Wizz Air – aj zmeny v oblasti prepravy príručnej batožiny. Ryanair povolí prepraviť na palube lietadla len také príručné kufre s rozmermi 55x40x20 cm, ktoré si cestujúci zakúpili v rámci služby prioritný nástup. Cestujúci, ktorí si prioritný nástup nezakúpia, budú mať príručné kufre pri nástupnej bráne označené a následne ich odovzdajú pri lietadle na prepravu v podpalubí lietadla. Na palubu si budú môcť vziať len menší batoh či kabelku s rozmermi 35x20x20 cm. Preprava oboch príručných batožín však ostáva aj naďalej bezplatná. Zároveň Ryanair znižuje poplatok za podanú batožinu a umožní prepraviť podaný kufor s hmotnosťou až 20 kg namiesto pôvodných 15 kg.

Podmienky prepravy príručnej batožiny mení aj Wizz Air, ktorý doposiaľ umožňoval prepraviť bezplatne na palube lietadla len menší batoh, kabelku či tašku s rozmermi 42x32x25 cm a veľkú príručnú batožinu spoplatňoval. Od 29. októbra 2017 však umožní prepraviť bezplatne 1 príručnú batožinu s rozmermi 55x40x23 cm s hmotnosťou max. 10 kg. V prípade, že má cestujúci zaplatenú službu Wizz Priority, môže si vziať bezplatne aj druhý kus príručnej batožiny – malú tašku s rozmermi 40x30x18 cm. Podaná batožina je spoplatnená.

Letový poriadok sa v letectve mení 2 x ročne, so zmenou času. Zimný letový poriadok bude platiť od 29. októbra 2017 do ďalšej zmeny času, teda do 24. marca 2018.


Prehľad pravidelných destinácií počas zimného letového poriadku z/do Letiska Bratislava

(29. 10. 2017 – 24. 3. 2018)

Letecký dopravca

Destinácia

Krajina

Frekvencia

České aerolínie

Praha

Česko

8 x týždenne

České aerolínie

Košice

Slovensko

8 x týždenne

flydubai

Dubaj

Spojené arabské emiráty

3 x týždenne

Pobeda

Moskva - Vnukovo

Rusko

3 x týždenne

Wizz Air

Skopje

Macedónsko

4 x týždenne

Wizz Air

Kyjev - Žuljany

Ukrajina

3 x týždenne

Wizz Air

Varšava

Poľsko

3 x týždenne

Wizz Air

Sofia

Bulharsko

3 x týždenne

Air Cairo

Hurghada

Egypt

1 x týždenne

Air Cairo

Marsa Alam

Egypt

1 x týždenne

Ryanair

Atény

Grécko

2 x týždenne

Ryanair

Barcelona-Gerona

Španielsko

2 x týždenne

Ryanair

Berlín - Schönefeld

Nemecko

4 x týždenne

Ryanair

Birmingham

Veľká Británia

3 x týždenne

Ryanair

Brusel - Charleroi

Belgicko

3 x týždenne

Ryanair

Dublin

Írsko

7 x týždenne

Ryanair

Edinburgh

Veľká Británia

2 x týždenne

Ryanair

Leeds – Bradford

Veľká Británia

2 x týždenne

Ryanair

Londýn – Stansted

Veľká Británia

12 x týždenne

Ryanair

Madrid

Španielsko

2 x týždenne

Ryanair

Manchester

Veľká Británia

3 x týždenne

Ryanair

Miláno - Bergamo

Taliansko

4 x týždenne

Ryanair

Niš

Srbsko

2 x týždenne

Ryanair

Eilat - Ovda

Izrael

2 x týždenne

Ryanair

Rím – Ciampino

Taliansko

3 x týždenne

Ryanair

Bologna

Taliansko

2 x týždenne


Kompletný zimný letový poriadok s podrobnými dňami a časmi letov možno nájsť na webe letiska v časti Lety – Letový poriadok ZIMA:

https://www.bts.aero/lety/letovy-poriadok-zima-2017-18/odlety/


Tlačová správa Letiska Bratislava