Z Letiska Bratislava pribudne nová linka do Rumunska

13.Dec 2016 | 11:51
Autor: Dušan
Kategória: Oznamy a upozornenia pred cestou
Značky: nové linky z bratislavy nová linka z bratislavy do Klužu letisko bratislava tlačová správa

BRATISLAVA, 13. 12. – Z Letiska M. R. Štefánika sa bude lietať do Transylvánie v Rumunsku! Novú linku do mesta Kluž v Rumunsku zavedie od 10. marca 2017 letecká spoločnosť Wizz Air s frekvenciou 2 x týždenne. Wizz Air za krátky čas otvára už 5. linku z Bratislavy. Už o 4 dni pritom spúšťa novú priamu linku do Kyjeva na Ukrajine.


Nová linka do mesta Kluž – Napoca (rumunsky Cluj-Napoca) bude v prevádzke každý pondelok a piatok. Z Klužu sa do BTS bude lietať o 7.50 h s príletom o 8.05 h, z BTS do CLJ o 8.35 h s príletom o 10.55 h. Letenky si možno zakúpiť už od dnes na wizzair.com za ceny od 19,99 € za jednosmernú letenku vrátane všetkých poplatkov.

Letecká spoločnosť Wizz Air je novou leteckou spoločnosťou na bratislavskom letisku, ktorá spustila svoju prevádzku letmi do Skopje v Macedónsku a späť len tento rok na Veľkonočný pondelok 28. marca. Už od najbližšej soboty, 17. decembra, pridáva druhú linku z Bratislavy, a to do hlavného mesta Ukrajiny – Kyjeva.

Zároveň oznámila, že v súvislosti s letným letovým poriadkom pribudne od 10. marca 2017 aj priama linka do Rumunska (mesto Kluž) a krátko po nej, od 27. marca, aj nová linka do mesta Tuzla v Bosne a Hercegovine a spiatočne. Všetky linky sú pre cestujúcich k dispozícii 2 x v týždni.

Päticu nových leteckých spojení doplní od 30. júna 2017 nová linka do poľskej Varšavy a z nej do Bratislavy s frekvenciou 4 x týždenne. Všetky letenky si možno zakúpiť na wizzair.com.

„S potešením oznamujeme spustenie 5. leteckej linky z Bratislavy, ktorá bude spájať hlavné mesto Slovenska s najväčším mestom v Transylvánii, Klužom, s frekvenciou 2 x týždenne, v pondelky a piatky. Cena leteniek sa začína už od 19,99 €. Zároveň sa tešíme na ďalšie rozvíjanie plodnej spolupráce s Letiskom Bratislava a aj naďalej sa budeme snažiť prinášať ešte viac zaujímavých možností pre slovenských zákazníkov a návštevníkov Slovenska. Naše posádky sa už teraz tešia na každého cestujúceho, ktorého privítajú na palube moderných lietadiel Wizz Air – Airbus A320,"zhodnotila Tamara Vallois, riaditeľka komunikácie leteckej spoločnosti Wizz Air.

„Letecká spoločnosť Wizz Air sa s počtom piatich pravidelných liniek stane v budúcom roku 2. najvýznamnejším leteckým dopravcom na Letisku Bratislava po spoločnosti Ryanair. Považujeme za významný úspech, že sa nám podarilo dotiahnuť na bratislavské letisko najväčšiu nízko-nákladovú spoločnosť v strednej a východnej Európe, ktorá už teraz ukazuje, že dokáže naše letisko rozvíjať,"povedal generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Ivan Trhlík.


Nová linka z Bratislavy do Rumunska

Destinácia

Nová linka

Letiskové skratky

Číslo letu

Typ

Dni prevádzky

Začiatok predaja leteniek

Prvý let

Kluž

(CLJ – Cluj-Napoca)

CLJ-BTS

CLJ-BTS

W6 3345

Nová linka!

pondelok, piatok

13. 12. 2016

10. 3. 2017

BTS-CLJ

W6 3346

Tlačová správa Letiska Bratislava