Z Letiska Bratislava sa v zime bude lietať do 22 destinácií v 16 krajinách

24.Okt 2016 | 12:02
Autor: Dušan
Kategória: Oznamy a upozornenia pred cestou
Značky: nové linky z bratislavy tlačová správa letisko bratislava

BRATISLAVA, 24. 10. 2016 – Kyjev na Ukrajine spoločnosťou Wizz Air, Eilat-Ovda v Izraeli, Niš v Srbsku a Leeds-Bradford vo Veľkej Británii spoločnosťou Ryanair. To sú nové letecké spojenia z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave, ktoré pribudnú od zimného letového poriadku. Ten vstupuje do platnosti v nedeľu 30. októbra a spolu ponúkne 22 destinácií v 16 krajinách, čo je o 5 viac ako vlani.


V porovnaní s minuloročným zimným letovým poriadkom sú novými aj linky do miest Skopje v Macedónsku od Wizz Air, či Edinburgh a Manchester vo Veľkej Británii (Ryanair), kam sa lieta len od apríla tohto roku, resp. Edinburgh bol v minulosti v ponuke len počas letnej sezóny. Z ponuky destinácií Ryanairu vypadla linka do Londýna-Lutonu.

Wizz Air otvorí od 17. decembra 2016 po Skopje v Macedónsku novú linku do Kyjeva na Ukrajine s frekvenciou 2 x týždenne a od konca marca 2017 pridá z Bratislavy aj linku do Tuzly v Bosne a Hercegovine a späť. Ryanair začína od 30. októbra lietať do Eilatu-Ovdy v Izraeli a späť, od 31. októbra pridáva novú linku z bratislavského letiska do Niš v Srbsku a od 4. novembra pribudne letecké spojenie do Leeds-Bradford vo Veľkej Británii a spiatočne. Všetky 3 nové linky možno z letiska BTS využiť 2 x týždenne.

Pravidelné letecké spojenia bude z bratislavského letiska a naň zabezpečovať 6 leteckých spoločností – Ryanair, Pobeda, Wizz Air, flydubai, České aerolínie a Air Cairo. Novinkou je pritom pravidelný charterový let spoločnosti Air Cairo do Hurghady a z nej s frekvenciou 1 x týždenne (od polovice februára 2017 2 x týždenne).

Letecká spoločnosť flydubai zvyšuje frekvenciu letov z pôvodných 3 x týždenne na 4 x týždenne a cestujúcim ponúka možnosť výhodného spojenia cez Dubaj priamo do Bangkoku v Thajsku, do hlavného mesta Srí Lanky Colomba, do Ománu, na Maledivy či iných miest na Blízkoch východe.

Letový poriadok sa v letectve mení 2 x ročne, so zmenou času. V nedeľu 30. októbra 2016, keď si budeme posúvať hodinky o hodinu dozadu, tak začne platiť zimný letový poriadok. Z Letiska Bratislava sa bude lietať do 22 pravidelných destinácií v 16 krajinách, čo je o 5 miest viac v porovnaní s minuloročným zimným letovým poriadkom, keď bolo v ponuke 17 destinácií v 11 krajinách. Zároveň je to o 8 destinácií viac ako v roku 2014, keď sa lietalo počas zimy do 14 destinácií a z nich. Zimný letový poriadok bude platiť do ďalšej zmeny času, teda do 25. marca 2017.

Prehľad pravidelných destinácií počas zimného letového poriadku z/do Letiska Bratislava

(30. 10. 2016 – 25. 3. 2017)


Letecký dopravca

Destinácia

Krajina

Frekvencia

České aerolínie

Praha

Česko

8 x týždenne

České aerolínie

Košice

Slovensko

8 x týždenne

flydubai

Dubaj

Spojené arabské emiráty

4 x týždenne

Pobeda

Moskva - Vnukovo

Rusko

5 x týždenne

Wizz Air

Skopje

Macedónsko

2 x týždenne

Wizz Air

Kyjev - Žuljany

Ukrajina

2 x týždenne

Air Cairo

Hurghada

Egypt

1 x týždenne

Ryanair

Atény

Grécko

2 x týždenne

Ryanair

Barcelona-Gerona

Španielsko

2 x týždenne

Ryanair

Berlín - Schönefeld

Nemecko

4 x týždenne

Ryanair

Birmingham

Veľká Británia

3 x týždenne

Ryanair

Brusel - Charleroi

Belgicko

3 x týždenne

Ryanair

Dublin

Írsko

7 x týždenne

Ryanair

Edinburgh

Veľká Británia

2 x týždenne

Ryanair

Leeds – Bradford

Veľká Británia

2 x týždenne

Ryanair

Londýn – Stansted

Veľká Británia

10 x týždenne

Ryanair

Madrid

Španielsko

2 x týždenne

Ryanair

Manchester

Veľká Británia

3 x týždenne

Ryanair

Miláno - Bergamo

Taliansko

4 x týždenne

Ryanair

Niš

Srbsko

2 x týždenne

Ryanair

Eilat - Ovda

Izrael

2 x týždenne

Ryanair

Rím – Ciampino

Taliansko

3 x týždenne
Tlačová správa Letiska Bratislava

  • skoda,ze wizzair nelieta do sofie ako povodne avizoval,to by sa mi hodilo,

    • Dúfam, že ešte prekvapia a nebude to také "prekvapenie" ako s dnešnou Varšavou.

  • pozeral som ceny air cairo do hurghady,sa mi to zda drahe,vraj od 271 eur,pred dvoma rokmi som bol 2 tyzdne s ubytovanim a ranajkami za 265 a pred rokom tyzden all inclusive za 250,to by som skor riesil ist do eilatu za par supiek,odtial do sharm el sheikh a potom trajektom do hurghady.alebo celkom lacno lieta easyjet zo zenevy a tam asi z budapesti alebo busom

    • nebolo by jednoduchšie z Eilatu hneď za hranicu do Taby a tam ostať?

      • no,ak niekto chce ist len k cervenemu moru v egypte a nepotrebuje ist do hurghady,tak aj ano,ale bol som v tabe pred asi 12 rokmi a dost sa mi to zdalo mrtve tam,par hotelov,to uz aspon do toho sharmu,aj v eilate je super,ale podstatne drahsie.moznostou je aj aqaba v jordansku,co viem tak bola nejaka akcia zo strany jordanska na podporu turizmu a v ramci toho turistom prichadzajucim cez prechod eilat-aqaba vracali poplatky za viza v nejakej kancelarii tam,vzdy sa ale plati vystupny poplatok izraelu,tusim 15 -20 eur,uz si nepamatam