Z Viedne do Nepálu s letenkami od Qatar Airways už od 439€

06.Apr 2016 | 11:35
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: ázia nepál kathmandu

S veľmi zaujímavou ponukou leteniek do Nepálu prichádza let.spoločnosť Qatar Airways. Ak teda rozmýšľate nad cestou do tejto destinácie tak táto tip je prim stvorený pre vás. Aktuálne si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Viedne do Kathmandu už od 439€. V cene letenky je jedna príručná batožina a jedna zapísaná batožina do podpalubia o hmotnosti max. 30kg. Letenky sú dostupné v rôznych termínoch od októbra 2016 do januára 2017.


► Letenky napríklad v termíne 4-18 október 2016.

► Ubytovanie v Nepále už od 3€ na osobu a noc.


Vyhľadať a rezervovať letenky

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Podmienky vstupu do Nepálu

Pre občanov SR je potrebné vízum, ktoré možno získať na najbližšiom Veľvyslanectve Nepálu a to v Berlíne, SRN na adrese:

  • Guerickenstrasse 27, 10587 Berlin, Charlottenburg,
  • tel.: 0049/30 3435 9920 -22,

alebo na letisku v Káthmandú – tu však na obmedzenú dobu 15 dní / treba počítať s 25% poplatkom /.
Podrobné informácie na: www.nepalembassy-germany.com

Poplatky za víza:

  • do 15 dní – 15$
  • do 30 dní – 25$ – na jeden vstup
  • do 30 dní – 40$ – na opakovaný vstup
  • do 60 dní – 60$ – na neobmedzený počet vstupov


Turistické víza sú platné v oblasti Káthmandu, v údolí Pokhary a v Národnom parku Chitwan. V prípade návštevy iných oblastí – hlavne v severnom pohraničí alebo trekingu v horách je potrebné získať povolenie imigračných úradov (ceny za povolenie sú podľa trasy a dĺžky pobytu, najdrahšia je oblasť Upper Mustang&Upper Dolpa – za prvých 10 dní 700$, potom za každý deň 70$). V priebehu pobytu môže byť platnosť víza predĺžená vždy na 30 dní, avšak maximálne na 120 dní v rámci jedného kalendárneho roka. V prípade odôvodnenej žiadosti môže Ministerstvo vnútra Nepálu povoliť ďalších 30 dní /celkove do 150 dní/.


Predlžovanie víz vykonáva imigračný úrad v Káthmandu a v Pokhare, avšak ide o pomerne zdĺhavú záležitosť. Poplatok za predĺženie víz o 30 dní je v hodnote 50$, platí sa iba v nepálskej mene.


Odporúčame urobiť si kópiu CP a víza, v prípade straty/krádeže cestovného pasu udalosť nahlásiť na miestnej polícii a kontaktovať veľvyslanectvo SR v Dillí za účelom vydania náhradného cestovného dokladu


Podmienky pobytu v Nepále

Adresa imigračného úradu v Káthmandu:

  • Department of Immigration Trivedi Marg, Thamel Kathmandu,
  • tel: 00977/418 573, 412 337

Úradné hodiny:
nedeľa – štvrtok 10.00-14.00,
piatok 10.30 – 12.00

Adresa imigračného úradu v Pokhare:

  • Immigration Office&Tourist Office Nagdhunga Pokhara,
  • tel: 61-20304

K žiadosti o predlženie víza je potrebné predložiť pas a 1 fotografiu. Pri prekročení doby pobytu sa platí pokuta 1 USD za deň a zároveň je potrebné zaplatiť predĺženie o 1 mesiac (50$). Tranzitné víza je možné získať na letisku na 48 hodín za poplatok 5$.


Všeobecné informácie pre turistov a cestujúcich

Na potrebu očkovania sa pred cestou informujte na oddeleniach tropických a cudzokrajných chorôb. Očkovanie: povinné nie je. Odporúča sa: hepatitída A, prípadne kombinovaná vakcína hepatitída A+B, a brušný týfusu. Vo vidieckych oblastiach sa odporúča očkovanie proti japonskej encefalitíde a meningokokovej meningitíde. Skontrolovať platnosť očkovania proti tetanu. Malária: celoročné riziko nákazy je vo vidieckych oblastiach vrátane zalesnených pahorkatín a pozdĺž hraníc s Indiou. V Káthmandu a nad 1 000m nadmorskej výšky sa malária nevyskytuje.


Klimatické podmienky v Nepále

Typické monzúnové klimatické podmienky s dvoma základnými ročnými obdobiami. Sucho od októbra do mája a monzúny od júla do septembra. Teploty v hlavnom meste v letných mesiacoch bežne dosahujú 30 stupňov a zriedkavo klesnú pod 10. Sneh je v doline Káthmandu veľmi zriedkavý. Nepál leží o 1500km južnejšie ako Alpy a z tohto dôvodu sa snehová pokrývka nachádza v oveľa vyšších výškach než je bežné v Európe. Najvhodnejšie obdobie na vysokohorskú turistiku sú január, február a november.