​Za pamiatkami a kúpaním do Puly

16.Júl 2020 | 09:30
Autor: Natália Bosáková
Kategória: Rady a tipy na cestu
Značky: chorvátsko pula

Aj vy ste už z karantény kvôli koronavírusu unavení a chcete sa niekam vybrať? Niekde, kde to nie je zrovna ďaleko, ale je tam pekne? Je ideálny čas na cestovanie. Regiojet vás dopraví zo Slovenska až do Chorvátska, bez zbytočných príplatkov a nemusíte vlastniť ani vlastné auto!

V Pule sa vám určite bude páčiť. Je to čarovné, historické mesto, podobajúce sa talianskym mestám. Domnievali ste sa, že slávne Koloseum je len v Taliansku? Prekvapíme vás, no nie je to tak. Bolo postavené Rimanmi aj v Pule na Istrii v Chorvátsku. Ak ste milovníkmi histórie a chcete si aj zaplávať, vydajte sa do chorvátskej Puly. V Pule toho uvidíte viac, ako len Koloseum.


Pamiatky, kam sa vybrať?

Koloseum

Koloseum je naozaj grandiózne a zachovalé! Nie sú to žiadne ruiny a nachádza sa v centre mesta pri mori. Dodnes slúži pre rôzne koncerty a predstavenia. Ak budete v Pule, rozhodne ho musíte navštíviť, aby ste nemuseli neskôr ľutovať. Je z neho nádherný výhľad na okolie a prístav, najmä pri západe slnka. Slúžilo kedysi na gladiátorské hry. V Pule sa okrem iného nachádza aj veľa múzeí, ktoré môžete za nie príliš drahé vstupné navštíviť.


Chrám sv. Augusta

Chrám sv. Augusta je starodávny kresťanský kostol, ktorý bol počas druhej svetovej vojny zbombardovaný, dnes je však pekným múzeom. Určite stojí za zmienku a navštívenie. Jeho architektúra je nádherná, oplatí sa obzrieť si ho aj znútra aj zvonku. Nebuďte leniví a vydajte sa aj dovnútra. Nie je to typický kostol, aký vidíte hocikde na Slovensku.

Herkulesova brána

Je historická brána umiestnená v srdci mesta, na ktorej sa nachádza hlava Herkulesa, taktiež ju vybudovali Rimania, ako aj Amfiteáter. Je jednou z najkrajších pamiatok mesta. Dotvára perfektnú magickú a starodávnu atmosféru mesta.


Národný park Brijuni

Park sa nachádza na menších ostrovoch v blízkosti Puly. Turista tu nájde krásne a udržiavané golfové strediská, dychberúce pobrežie, možnosti na plávanie a slnenie. Národný park je prírodnou klenotnicou. Nachádza sa v tesnej blízkosti Puly, môžete sa tam teda pohodlne vydať na jednodňový výlet s rodinou.


Pláže v Pule

Valkane je jedna z najkrajších pláží, na ktorých sa môžete slniť a tiahne sa celým pobrežím pri mestečku Pula. Je štrková s menšími betónovými platňami. Má niekoľko kilometrov a nachádzajú sa v jej tesnej blízkosti aj vodné športy. Takže športovci sa pekne vyžijú. Okrúhliaková pláž Banjole sa nachádza iba päť km od Puly. Je ako stvorená pre ľudí, ktorí si radi užívajú oddychovanie a milujú vodné športy.


Ak by ste mali chuť, vynikajúca pláž s pozvoľným kamienkovým vstupom do mora pre deti je v mestečku Medulín, ktorý je tiež iba pár km od Puly. Pláží v okolí Puly je veľa, stačí si iba vybrať tú správnu. Pláž Verudela je tiež jedna z krásnych pláží situovaných iba 4 km od mestečka Pula. Je ocenená za čistotu Modrou vlajkou. Nadväzuje na pláž Ambrela. Servis na pláži je dobre vybavený.

Objavte krásy Istrie ešte toto leto! Preneste sa v čase opäť do rímskych čias a vychutnajte si magické čaro Puly. Nechoďte za rímskymi pamiatkami ďaleko, Pula je hneď za rohom.