Zabudnuté španielske dediny. Navštívte tie najkrajšie.

01.Mar 2017 | 14:40
Autor: Natali Nat
Kategória: Rady a tipy na cestu
Značky: španielsko

Všetci ste už asi počuli o úžasnom umení v Barcelone. O krásnej Ibize, kráľovnej nočnej zábavy. No verte či nie, dôvodov na návštevu Španielska je oveľa viac ako len tieto dve extrémne populárne destinácie. Španielsko je rozmanitou krajinou s bohatým kultúrnym dedičstvo. Od Kataláncov po Baskov, každý z nich „priložil ruku k dielu" Každý má svoje vlastné jedlo, jazyk a dialekt aj mestá prispôsobené na svoj obraz.


Tu sú niektoré z nich. 9 nádherných dedín a mestečiek, ktoré sa síce na turistickom radare zatiaľ neobjavujú, no vy ich jednoducho musíte navštíviť.

Cadaques, Girona

Kedysi dávno nazval Salvador Dali túto krásnu, pobrežnú dedinku svojim domovom. Aj preto sa dodnes môžete v Cadaques vydať na prechádzku k jeho starého domu. Prehliadnuť si ho z blízka, a tiež z vnútra. Ak ale nie ste fanúšikom umenia, nezúfajte. Cadaques nechýbajú ocenenia hodné pláže ani historické centrum plné úžasných pamiatok. A na prekvapenie mnohých ani jedinečné kaviarne a reštaurácie.


Morella, Castellon

Morella je idylické a odľahlé mesto. Dobre ukryté pred očami väčšiny návštevníkov. Je ideálnym miestom na oddych a posedenie pri fantastickom (a čerstvo pripravenom) tapase. A tiež je výborným východiskovým bodom, pokiaľ sa chystáte na turistiku do neďalekých hôr nazvaných Maestrazgo. Len si nezabudnite pribaliť turistické topánky.

Frigiliana, Malaga

Andalúzia bola prvým regiónom v Španielsku, ktoré si podmanili Mauri. Krásna architektúra a budovy, ktoré sa tu doteraz zachovali poukazujú na ich silný vplyv. Preskúmajte bludisko uličiek Frigiliane a obdivujte nádherné maurské odkazy z dávnej minulosti, ktoré toto krásne miesto úplne pohlcujú.

Setenil de las Bodegas, Cadiz

Hľadáte miesto jedinečné a tak trochu odlišné od priemerných prímorských miest a letovísk? V Setenil de las Bodegas nebudete sklamaní. Časť tejto unikátnej obce bola totiž postavená v skalnom výbežku, ktorý visí nad riekou Trejo. Setenil tiež ponúka výborné miestne produkty. Jeho organický olivový olej musíte ochutnať (a kúpiť).


Ronda, Malaga

Hoci Ronda je už pomerne populárna, šarm a atmosféra jej ostala. A nemôžete si ju nechať ujsť. Táto malebná dedina sa nachádza na okraji jednej veľkej rokliny. Legenda hovorí, že kedysi jedno mesto sa bohovia rozhodli rozdeliť pre neustále hádky. Vytvorili dve dediny žijúce v harmónii. Potom, čo prišlo zmierenie, obyvatelia postavili most a dve obce sa znovu stali jedným mestom.

Carratraca, Malaga

Do tohto ospalého španielskeho mesta mierili Európski králi, aby sa vykúpali v horúcich sirových prameňoch. Prichádzali za zdravením a relaxom. Našťastie, horúce pramene nie sú prístupné len pre ľudí s modrou krvou. Aj my, obyčajný ľud sa tu môže kúpať a liečiť čo nám hrdlo ráči.


Pedraza, Segovia

Menej ako 500 ľudí nazýva toto stredoveké „mesto" svojim domovom. Vyberte sa sem počas festivalu, ktorý pomenovali Concierto de las Velas. Vtedy je Pedraza skutočne čarovná. Ulice sa rozžiaria svetlom sviečok. Nesú sa nimi tóny klasickej španielskej hudby. Lepší čas na návštevu nenájdete.


Luarca, Asturias

Luarca je pokojné rybárske mestečko, ktoré by nebolo úplné bez malebného prístavu. Stále tu kotvia lode miestnych rybárov, ktorí deň za dňom vyrážajú na more. Zabezpečiť denný prísun čerstvých rýb pre miestnych i pocestných. Ak máte na nejakú chuť, nechajte si poradiť. Aby sa vám ušlo to najlepšie. Väčšinou to bude ryba dňa, aká to bude závisí od toho aký je úlovok.

Ayllon, Segovia

Prechádzajte sa po historických dláždených uliciach Ayllon, a budete sa cítiť, ako by vás premiestnili naspäť do stredoveku. Hlavne, ak sa v meste ocitnete počas stredovekého festivalu v júli. A ak aj nie, nezúfajte. V Ayllon je toho viac ako dosť na obdivovanie. Vrátane starého domu biskupa Velosillo, ktorý je dominantou.