Zanzibar a Tanzánia s multi-city letenkami od let.spoločnosti Emirates za 549€

08.Jan 2017 | 21:56
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: afrika zanzibar tanzánia letenky do afriky letenky na zanzibar

Láka vás safari s divokými zvieratami ale aj relax na panenských plážach a za nič na svete si nedokážete vybrať? Čo keby sme vám povedali, že si vyberať nemusíte? S týmito kombinovanými a navyše lacnými letenkami je možné všetko. Užite si dovolenku v štýle Hakuna Matata. Táto svahilská fráza, znamenajúca niečo ako „bez problémov", je typická pre tropický ostrov Zanzibar. Miesto, ktoré vystihujú palmy roztrúsené na bielom piesku, poskytujúce tieň pred pražiacim slnkom. Už sa pod niektorou z nich vidíte? A potom už hurá do Tanzánie, na safari, napríklad aj do parku Serengeti.

K ceste využite ponuku od let.spoločnosti Emirates s možnosťou zakúpiť si multi-city letenky z Budapešti na Zanzibar a s návratom z Dar Es Salaam v Tanzánii už od 549€. V cene letenky je jedna príručná batožina a jedna zapísaná batožina do podpalubia o hmotnosti max. 30kg. Letenky za túto cenu sú dostupné od februára do novembra 2017.


► Letenky napríklad v termíne 1-17 marec 2017.

► Ubytovanie v Zanzibare už od 14€ na osobu a noc.


Budapešť - Zanzibar / Dar Es Salaam - Budapešť 549€


Vyhľadať ubytovanie na Zanzibare

Vyhľadať ubytovanie v Tanzánii


Ako zo Zanzibaru do Tanzánie

Na výber máme z dvoch možnosti. Tou prvou je letecké spojenie zo Zanzibaru do Dar Es Salaam s let.spoločnosťou Air Viva a s cenou jednosmerných leteniek od cca 50€. Linka je v prevádzke niekoľko krát za deň a prelet trvá necelú pol hodinku.

Druhou možnosťou je využiť na prepravu trajekt spoločnosti Azam Marine. Ten premáva 4x denne zo Zanzibaru do Dar Es Salaam. cesta trvá niečo cez 3 hodiny a cena lístka na trajekt je cca 35€.Podmienky vstupu na Zanzibar a do Tanzánie

Cestovný pas, platný min. 3 mesiace po požadovanej dobe pobytu, víza, spiatočná letenka či iné cestovné doklady, potvrdzujúce odchod z krajiny, medzinárodný preukaz o očkovaní proti žltej zimnici a cholere pri príchode z endemických oblastí, pri služobnej návšteve – predloženie dokladu potvrdzujúceho účel cesty. Vízum je možné obdržať i pri vstupe do krajiny. Poplatok za vízum je 50 USD (platnosť 6 mesiacov jeden vstup, dĺžka pobytu nesmie prekročiť 3 mesiace)

Typ cestovného dokladu: cestovný pas a vízum

Klimatické podmienky: Priemerná ročná teplota sa počas celého roka príliš nemení a dosahuje okolo 30 stupňov Celzia. Najhorúcejšími mesiacmi sú november až február. Od marca do mája a od októbra do decembra je v krajine obdobie dažďov.


Zanzibar - rady a tipy

Chcete zažiť nádherné azúrové more, biele pláže, africkú exotiku, ale aj trochu histórie či zábavy? Hakuna ma tata, priatelia! Zanzibar je to správne miesto pre vás a momentálne ide na dračku! Ak chcete poradiť kam ísť, aká je doprava, ubytovanie a čo sa oplatí vidieť. No oveľa viac sa môžete dozvedieť na Travelistan.sk