Západní pobřeží Sri Lanky - co je tam k vidění?

18.Mar 2017 | 01:50
Autor: Dmitriy Chursin
Kategória: Rady a tipy na cestu
Značky: srí lanka

Srí Lanka je velkou zemí, z čehož jasně plyne, že různých zajímavých míst může nabídnout více než dost. Pokud i vy toužíte některá z nich vidět, je dobré zaměřit se na západní pobřeží této země. Důvodem je to, že je zde koncentrace zajímavostí skutečně velká, a právě sem tak míří velká většina cestovatelů. Je to dáno také tím, že se zde nachází i hlavní město samotné země, stejně jako je na západním pobřeží i mezinárodní letiště, kde budete velmi pravděpodobně přistávat. A co si zde nesmíte nechat ujít?


Zaměřte se na zajímavá města

Začneme tím, jaká zajímavá města v této části země můžete navštívit a jaká vás rozhodně zaujmou na první pohled. Pokud budeme konkrétní, je prvním z našich tipů město Negombo. V samotném městě budete moci vidět třeba kostel Panny Marie, stejně jako můžete na konci místní laguny vidět pozůstatky staré holandské pevnosti, kterou zničili Britové.

Druhým městem, které na západním pobřeží Srí Lanky stojí za návštěvu, to je rozhodně Beruwala. Jde o známé turistické letovisko, kde si lze odpočinout i na místních plážích. Pokud zavítáte do samotného města, rozhodně doporučujeme navštívit mešitu Kachimalai. Jedná se o významné muslimské poutní místo, které bylo postaveno v období desátého století, na místě, kde se Arabové poprvé vylodili.

Měst a vesnic, které dále stojí za návštěvu, je více než dost. Pokud budeme konkrétní, tak si nenechte ujít třeba město Aluthgama, kde je k vidění velmi unikátních chrám KandeVihara, ve kterém je dominantní socha Buddhy. Neméně zajímavý chrám ale najdete také v Benotě. Ten pochází z dvacátého století. Lákadlem ale mohou být i malé vesničky. Třeba Koshoda, kde na místní pláži pravidelně hnízdí želvy, stejně jako nezklame vesnice Balapitiya, odkud se lze vydat na plavbu po řece Madu Ganga.


Jaká další zajímavá místa západní pobřeží Srí Lanky nabídne?

Jaká města a vesnice si nenechat ujít, to již víte. Nyní se podívejte také na to, jaká unikátní místa vás na západním pobřeží rozhodně nezklamou. Jedním z nich je třeba chrám Angurukaramulla s obří sochou Buddhy. Není unikátem jenom pro ni, ale i proto, že se nachází ve významné křesťanské oblasti. Dále může být lákadlem také botanická zahrada Henerathgoda, která doslova dýchá historií a nabídne mnoho rostlinných unikátů, hlavně v podobě stromů. Milovníci přírody však nebudou zklamáni ani ve chvíli, kdy navštíví Národní park Wilpattu, který je aktuálně tím největším na Srí Lance.


Zajímavou atrakcí je na západním pobřeží také pozorování delfínů, a to z pláže Alankuda, kterou najdete na poloostrově Kalpitiya, který výrazně zasahuje do Indického oceánu. Stejně tak nemusí zklamat ani Národní mořský park Hikkaduwa, který se nachází nedaleko turistického rezortu Hikkaduwa. Daný park, jak už napovídá sám název, zaujme tím, že nabídne hlavně podmořské krásy. Někdy se též nazývá jako Korálová rezervace. Veškeré tipy zakončíme dvěma unikátními chrámy, kterými jsou GangaramaMahavihara a SeenigamaVihara. Pokud se od druhého vydáte několik set metrů dále, uvidíte také monumentální sochu Buddhy o výšce 18 metrů. Ta je unikátem proto, že je nejvyšší sochou tohoto typu na Srí Lance.Jak je patrné, možností nabídne západ této země více než dost a žádný turista by si tuto oblast neměl nechat ujít. A to jak na vlastní pěst, tak třeba i v rámci organizovaného zájezdu. Právě pro množství daných lákadel je právě západní pobřeží místem, kam se cestovní kanceláře se svými klienty chystají nejčastěji.


Autor: Dmitriy Chursin


Jaká další zajímavá místa západní pobřeží Srí Lanky nabídne Gangarama Mahavihara


Jaká další zajímavá místa západní pobřeží Srí Lanky nabídne Hikkaduwa


Zaměřte se na zajímavá města