Zaži dobrodružstvo. 5 týždňov, 11 miest, 100 cestovateľských prezentácií

16.Okt 2017 | 00:00
Autor: OZ Cestou necestou
Kategória: Rady a tipy na cestu
Značky: tlačová správa oz cestou necestou

Pridajte sa ku komunite nadšencov cestovania a príďte sa inšpirovať príbehmi cestovateľov a dobrodruhov naprieč Slovenskom. Od 18.10.-28.11. sa bude v 11 slovenských mestách cestovať a presvedčíme sa, že Slovákom na cestách fantázia určite nechýba.


Vypočujeme si príbehy, ako to vyzerá, keď sa deväť ľudí zavrie do jednej Ávie a križuje s ňou Južnú Ameriku, ako sa bicykluje v Pakistane, priblížime si, ako vyzerá netradičná svadobná cesta na Sibír či aký je život dobrovoľníka v pralese na Sumatre. Ženy-cestovateľky nám porozprávajú ako sa im cestuje v Iráne, Bangladéši či na sólo ceste naprieč Južnou Amerikou.

Na svoje si prídu aj tí, ktorí majú záujem o prednášky digitálnych nomádov, ktorým sa podarilo skĺbiť cestovanie s prácou a plnením pracovných termínov. Orientálny horúci Omán vystrieda studený Island, ďaleké Tichomorie zase turistika u susedov v Poľsku.

Okrem cestovateľských zážitkov sa na festivale podelíme aj o praktické rady, vyriešime dilemu ako sa zdravo stravovať na cestách, ako sa čo najúspornejšie zbaliť, či ako po absolvovaní cesty o nej napísať článok do časopisov. Súčasťou bratislavského cyklu prednášok bude aj film Živá rieka o nespútanej sile vody rieky Belá, jednej z posledných divokých riek strednej Európy alebo vystúpenie tanečníkov z indonézskeho veľvyslanectva. A cez prestávku si zacvičíme acroyogu.

Kompletný program nájdete na: www.cestounecestou.sk/podujatia/kalendar/

alebo na facebooku: https://www.facebook.com/festivalcestounecestou/events


Tomas Smatrala - Orangutan, Sumatra, Indonezia


Wertich Vojtech - Aviou Amerikou


Syrcan na oslovi, Mamoula, Syria, Michal Mihal