Zvuky Londýna

17.Apr 2016 | 12:05
Autor: Dušan
Kategória: Zápisky z ciest
Značky: zápisky z ciest londýn

Londýn ma nikdy extra nelákal. Keďže tam kamarátka robí babysitting, tak som si povedal, že ju pôjdem pozrieť. Malý stimul tam ísť. Bol tom môj prvý výlet tak „na pol" osamote. Strávil som tam 5 dní, z toho 2 poobedie s kamarátkou, a potom ďalšími dvoma taktiež babysitterkami z Čiech. Pozdravujem!


Nebudem sa veľa rozpisovať o tom, čo kde a ako. Na internete je mnoho cestovateľských denníkov. Drvivá väčšina ľudí tam už aj tak bola, a len by mi dali za pravdu.

Ubytovanie som zháňal klasicky cez booking.com. Nakoniec som si našiel Holly House Hotel. Single room na 5 nocí ma vyšlo 125 libier (približne 167 eur). Na tento hotel nemôžem povedať nič záporné. Nachádza sa v prvej zóne ani nie 5 minút pešo od Victioria station. Raňajky boli toasty, džús, káva, čaj, cornflakes, mlieko. Hotel majú na starosti Indi, alebo niečo z tej časti planéty. Ak sa vám treba len vyspať, vysprchovať, ráno vypadnúť z hotela a večer sa vrátiť, určite odporúčam. Na internete je aj kopa negatívnych recenzií, ale určite je to z časti aj vec náhody.


Prvý deň som stihol len Emirates AirLine lanovku cez Temžu. Počas pekného počasia z nej môže byť celkom príjemný výhľad. Mňa zastihol slabý dážď.

Druhý deň som mal v pláne prejsť čo najviac pamiatok, múzeí, atrakcií v Londýne. Vedel som, že keď budem ďalší deň so ženami, tak toho toľko nepochodím (no offense baby ). Budíček o 7:00. Na hotel som sa vrátil okolo 23 hodiny s tým, že som prešiel 90 percent Londýna. Väčšinu tých múzeí, parkov, architektúry a tak ďalej. Deň som zavŕšil nočným London Eye a spravil si fotku Westminsterského palácu zo stredu Westminsterského mostu. Áno zo stredu cesty. Nikto netrúbil, asi si zvykli na premotivovaných turistov s foťákom.


Zvyšok výletu bol už kľudnejší. Navštívil som mŕtvu olympijskú dedinku. Tam by som už znova asi nešiel. Z Royal Observatory v Greenwichi bol fajn výhľad na Londýn. Večer pri západe slnka musí byť ešte krajší. Je to na kopci v strede parku. Zvyšok pamiatok nebudem spomínať, boli to klasické turistické „must-see".

Nakoniec som bol veľmi spokojný, a šiel by som znova. Je tam stále čo pozerať, navštíviť, vyskúšať.

Výsledkom je kopa fotiek a ani nie 3 minútové video s názvom The Sound of London.

Ak chceš vidieť fotky a video z ďalšieho tripu medzi prvými, tak lajkuj: https://www.facebook.com/romanmalikph a followuj: https://instagram.com/roman.malik


Autor (foto a video): Roman Málik