4 v 1 - Abu Dhabí, Dubaj, Phuket a Bangkok v rámci jednej cesty z Viedne od 489€

04.Sep 2016 | 22:44
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: bangkok abu dhabi dubaj ázia Blízky východ phuket letenky do abu dhabi

Je to možnosť pre tých, ktorí majú záujem zažiť vrámci jednej dovolenky čo najviac. Táto zaujímavá kombinácia ponúka návštevu arabských Emirátov a exotického Thajska.

Mestá Abú Dhabí a Dubaj sú vhodné ako na mestský výlet tak i na krátku dovolenku. Dubaj ležiaci v Perzskom zálive patrí medzi najmladšie mestá Blízkeho východu, no za pár rokov sa stal najľudnatejším v celých SAE a radí sa medzi popredné svetové mestá. Je to maximalistické veľkomesto ku ktorému kontrastne pôsobia okolité púšte a duny, na ktorých si môžete zajazdiť v terénnych autách prípadne stráviť noc v beduínskych stanoch. Abú Dhabí je mesto tvorené množstvom moderných budov, mrakodrapov a mešít. Je to hlavné a obchodné mesto v krajine, kde sídli vláda, ministerstvá a obchodné spoločnosti. Mestá vytvárajú množsto príležitostí ako prežiť zaujímavý pobyt v Emirátoch.

V druhej časti cesty skombinujte spoznávanie exotických miest Thajska s pobytom na plážach v známej dovolenkovej destinácii, ostrove Phuket a vyberte si z množstva miestnych pláži a okolitých ostrovov ako sú Phi Phi, Lanta či oblasť Krabi. Stačí sa len rozhodnúť podľa vlastných kritérií a predstáv. Hlavné mesto Bangkok ponúka kontrast miestnej exotiky s prvkami západného sveta v podobe moderných budov a nákupných centier. Zažite jeho neopakovateľnú atmosféru v niektorej z jeho zábavných štvrtí, alebo pri nákupoch u pouličných predajcov na niektorom z početných nočných trhov.

Doprajte si oddych v dvoch odlišných častiach sveta a využite tak svoju dovolenku na maximum.

K ceste využite ponuku leteniek od let.spoločností AirBerlin a Etihad Airwyas na trase Budapešť -> Abu Dhabi --- Dubaj -> Phuket --- Bangkok -> Budapešť za cenu už od 489€. V cene letenky je jedna príručná batožina a jedna zapísaná batožina do podpalubia o maximálnej hmotnosti 23kg. Letenky za túto sumu sú dostupné v rôznych termínoch od septembra 2016 do marca 2017.


Itinerár cesty

  • 16.11.2016 Viedeň-> Abu Dbabí
  • 20.11.2016 Dubaj -> Phuket
  • 30.11.2016 Bangkok -> Viedeň


Ako vidno, itinerár a celá cesta je poskladaná skôr pre aktívnejších cestovateľov, ktorí chcú zo svojich ciest vyťažiť maximum. V našom prípade sa bude jednať o multi-city letenky, vďaka ktorým budeme môcť spoznať Spojené arabské emiráty a trochu precestujeme aj Thajsko.

Z Viedne poletíme priamo do Abu Dhabí. Dĺžka pobytu v Emirátoch je individuálna, záleží len na nás čo všetko chceme vidieť a zažiť. Po návšteve SAE prichádza "odlet" z Dubaja na Phuket. Lepšie povedané, let.spoločnosť Etihad zabezpečuje v rámci ceny letenky bezplatné autobusové spojenie z Dubaja na letisko v Abu Dhabí, odkiaľ sa letecky presunieme na thajský Phuket. Tu našu cestu začíname a ako v predchádzajúcom prípade aj tu je len na nás ako si náš trip po Thajsku naplánujeme. Cestu ukončíme v Bangkoku, odkiaľ sa letecky vrátime do Viedne.

Na rezerváciu leteniek využijeme náš rezervačný systém, ktorý umožňuje navoliť si viac letov do jednej rezervácie. V tomto prípade si vyberieme ako Typ cesty možnosť "iný návrat" a po kliknutí na červené tlačítko "PRIDAŤ CESTU" si pridáme ďalšie pole na zadanie letu. Viď obrázok:


Údaje o jednotlivých letoch vyplníme podľa nášho cestovného itineráru, tak ako je na obrázku nižšie.Vyhľadať a rezervovať letenky


Vyhľadať ubytovanie v Emirátoch

Vyhľadať ubytovanie v Thajsku


Podmienky vstupu do Emirátov

Od 22.marca 2014 bez nutnosti víz do Emirátov!


Podmienky vstupu do Thajska

Pre vstup do krajiny sa vyžaduje platný cestovný pas. Občania Slovenskej republiky v prípade turistických a obchodných ciest do Thajského kráľovstva na dobu najviac 30 dní sú od 11.08.2011 oslobodení od vízovej povinnosti. V prípade dlhšieho pobytu je nutné pred cestou vybaviť si vízum na Honorárnom konzuláte Thajska v Bratislave, na Veľvyslanectve Thajska vo Viedni, resp. na ostatných zastupiteľských úradoch Thajska vo svete. Podmienkou je platnosť cestovného pasu najmenej 6 mesiacov od dátumu vstupu.

Thajské imigračné úrady pri vstupe cez pozemné hraničné prechody, ako aj pri vstupe lodnou dopravou udeľujú pre občanov SR 15 dňový pobyt, ktorý sa dá za príplatok predĺžiť. ZÚ Bangkok odporúča zvážiť využitie leteckej dopravy pri vstupe do Thajska, pri ktorom thajské imigračné úrady udeľujú pre slovenských občanov 30 dňový pobyt.