ANGLICKO: Londýn z Popradu s letenkami už od 10€

12.Okt 2021 | 18:46
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: letenky do londýna anglicko londýn letenky do anglicka letisko poprad wizzair Európa

V aktuálnej ponuke leteckej spoločnosti Wizzair si môžete zakúpiť akciové spiatočné letenky z Popradu do Londýna (Luton) už od 10€. Cena platí pre členov WIZZ DISCOUNT CLUB. Letenky do Londýna sú dostupné pre cesty v termínoch počas mesiaca október 2021.

Všetci cestujúci si môžu bezplatne zobrať na palubu jednu príručnú batožinu s rozmermi do 40 × 30 × 20 cm.

  • Cestujúci, ktorí si zakúpili službu WIZZ Priority, si budú môcť zobrať ďalší kufor na kolieskach s rozmermi do 55 × 40 × 23 cm.
  • Spoločnosť Wizz Air okrem toho predstavuje popri existujúcich možnostiach 20 a 32 kg nový typ podanej batožiny s maximálnou hmotnosťou 10 kg.

Za ďalší kus podanej batožiny do podpalubia sa vzťahujú dodatočné poplatky.


► Letenky napríklad v termíne 25-29 október 2021.

► Ubytovanie v Londýne už od 30€ na osobu a noc.


VYHĽADAŤ LETENKY do LONDÝNa

KALENDÁR TERMÍNOV Poprad - LONDÝN

VYHĽADAŤ A REZERVOVAŤ UBYTOVANIE


Londýn patrí medzi najdrahšie metropoly sveta a to sa aj odráža na cenách za ubytovanie. Ubytovanie v hosteloch alebo v mládežníckych ubytovniach začína na sume 20€ za osobu na noc. Ak dávate prednosť väčšiemu súkromiu a ubytovaniu v hoteloch, tak v tomto prípade počítajte zo sumou minimálne 30€ na osobu a noc. No aj tu je cena úmerná v závislosti od polohy a od vzdialenosti od centra.

Podmienky vstupu do krajiny

Od 8. augusta 2021 je Slovensko preradené do zelenej skupiny krajín. Cestujúci zo Slovenska už tak po príchode do Spojeného kráľovstva nemusia absolvovať karanténu. Cestujúci starší ako 10 rokov sa však aj naďalej musia preukázať negatívnym výsledkom testu na COVID-19.

Informácie o podmienkach testovania nájdete na webovej stránke britskej vlády.

Pre každého cestujúceho prichádzajúceho do Spojeného kráľovstva platí povinnosť vyplniť formulár na vyhľadanie cestujúceho tzv. passenger locator form. Registrácia je možná 48 hodín pred plánovaným príchodom do krajiny.

Najneskôr na druhý deň po príchode do Spojeného kráľovstva je povinnosť absolvovať test na COVID-19, ktorý si je potrebné objednať ešte pred cestou.

Z testovania sú oslobodené deti do 4 rokov. Povinnosť otestovať sa majú aj cestujúci, ktorí boli proti COVID-19 zaočkovaní. Do karantény je povinnosť nastúpiť iba v prípade pozitívneho výsledku testu, alebo v prípade, že vás NHS upozorní, že ste cestovali s pozitívne testovanou osobou.

Zmena od 4. októbra 2021

Nové pravidlá vstupu do Spojeného kráľovstva od 4. októbra 2021 04:00h GMT.

Návštevníci prichádzajúci do Spojeného kráľovstva po tomto dátume, ktorí sú plne zaočkovaní uznanou vakcínou (Moderna, Pfizer, Astra Zeneca, Janssen) a neprichádzajú z krajiny na britskom červenom zozname už nebudú musieť podstúpiť testovanie na COVID-19 pred nástupom na cestu. Budú si však musieť zakúpiť test na druhý deň po príchode do Spojeného kráľovstva.

Cestujúci, ktorí nebudú uznaní za plne zaočkovaných musia pred cestou podstúpiť test na COVID-19 a po vstupe do Spojeného kráľovstva nastúpiť 10-dňovú karanténu. Rovnako tak si musia ešte pred cestou zakúpiť testy na 2. a 8. deň po príchode. Karanténu možno opustiť po získaní negatívneho výsledku testu, ktorý možno absolvovať na 5. deň pobytu v prípade, že aj výsledok testu z druhého bol negatívny. Naďalej zostáva povinnosť absolvovať test aj na 8. deň.ANGLICKO - Londýn z Popradu s letenkami už od 10 eur