LETENKY DO BELGICKA: z Budapešti do Bruselu (letisko Charleroi) už od 16€

20.Aug 2017 | 02:48
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: európa belgicko brusel letenky do belgicka letenky do bruselu letisko budapešť ryanair

Zaleťte si do Belgicka a navštívte Brusel. Srdce Európskej únie a sídlo mnohých jej inštitúcií vás očarí nie len jej 1000 rokov starým centrom či cikajúcim chlapcom. Je miestom, kde skvele nakúpite, poučíte sa v špičkových múzeách i ochutnáte tú najlepšiu čokoládu či pralinky.

Využite k ceste ponuku lacných leteniek z Budapešti do Bruselu (letisko Charleroi) už od 5058Ft / 16€. V cene letenky je 1x príručná batožina do 10kg o rozmeroch 55cm x 40cm x 20cm a 1x menšia príručná batožina, ktorou môže byť napríklad dámska kabelka, taška na notebook alebo fotoaparát s rozmermi max. 35cm x 20cm x 22cm.

V prípade, že by ste chceli cestovať s väčšou batožinou, napríklad s kufrom o váhe do 15kg, je poplatok za túto batožinu 30€. Za batožinu o váhe 20kg je poplatok 40€. Letenky za túto cenu sú dostupné v termínoch od októbra do novembra 2017.


► Letenky napríklad v termíne 12-16 október 2017.

► Ubytovanie v Bruseli už od 18€ na osobu a noc.


Vyhľadať letenky z Budapešti od 16€

Vyhľadať a rezervovať ubytovanieVyužite možnosť ubytovania v súkromí cez portál Airbnb a získajte 25€ kredit na ubytovanie.Brusel – Len tu sme zažili pivo všetkých chutí

Na letisko Charleroi prilietame vo štvrtok 14:50. Kupujeme si autobusové spiatočné lístky za 22€ a niečo okolo hodiny nám trvá cesta do Bruselu. Počas cesty sa troška posilňujeme Becherovkou. Autobus nás skladá pri South railway station. Zo stanice pokračujeme metrom, ktoré nás dovezie priamo k nášmu ubytovaniu – Hello Hostel. Prvotný dojem v nás vôbec nevzbudzuje moderné európske mesto, alebo centrum Európskej únie. Ale je to možno spôsobené len našou únavou. Ubytujeme sa, najeme, oddýchneme a vyrážame von na ochutnávku belgického piva. Tu sa prvý krát stretávame s Belgickým pivom Kriek.

TIP: Kriek býva často neprávom označované ako dámske pivo, ale dokáže veľmi dobre zahnať smäd. Určite ochutnajte ;)

Zobúdzame sa do krásneho slnečného dňa. Skonzumujeme výdatné raňajky a vyrážame na sever na našu prvú zastávku, slávne Atómium. Vystupujeme na zastávke metra Heysel a už z diaľky si robíme fotky s týmto obrovským monumentom. Dalo sa ísť výťahom aj do jednotlivých gulí, ale my si to obzeráme len zvonku a z neďalekého parčíka…

Viac tipov a rád ako si naplánovať výlet do Bruselu si môžete prečítať na http://www.svetobeznici.sk/