Cyprus, Jordánsko a Izrael z Bratislavy plus na skok do Egypta s letenkami od 42€

03.Feb 2019 | 13:00
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: izrael eilat Jordánsko ryanair ammán Blízky východ letisko bratislava cyprus paphos egypt TABA

Vyrazte za dobrodružstvom plným mora, pláží, chrámov a nezabudnuteľných pamiatok. Na cestu, počas ktorej prejdete až 4 krajiny. Začnete ju v Bratislave. Prvá zastávka bude len kúsok od miesta, kde sa z morskej peny zrodila Afrodita. V meste Paphos vás privíta šum mora i staroveké poklady. Odtiaľ sa presuniete do Ammánu a potom po vlastnej osi za ďalšou krás(k)ou, skalnou Petrou v Jordánsku.

Po toľkej kultúre a histórii je opäť čas na vylihovanie pri mori. Ani nie hocijakom, vyhriatom Červenom mori v Eilate alebo v egyptskej Tabe, ktorá je kúsok od Eilatu. Tu môžete plávať popri tých najfarebnejších koraloch. No a na koniec sa z Eilatu vrátite letecky do Bratislavy.

K ceste využijeme ponuke let.spoločnosti Ryanair s možnosťou zakúpiť si letenky z Bratislavy do cyperského Paphosu, z Paphosu do jordánskeho Ammánu a z izraelského Eilatu do Bratislavy. Spolu za tieto letenky zaplatíme už od 42€.


Príkladový itinerár cesty

  • 27.02.2019 Bratislava→ Paphos
  • 01.03.2019 Paphos → Ammán
  • 07.03.2019 Eilat → Bratislava

Ceny boli platné v čase písania a uverejnenia tohto tipu. V prípade iných dátumov cesty môže byť cena leteniek vyššia!Ako rezervovať letenky

K tejto ceste je potrebné zakúpiť si 3 jednosmerné letenky. Prvá bude na trase z Bratislavy do cyperského Paphosu v termíne 27.2.2019 za cenu cca 10€. Druhou bude letenka z Paphosu do jordánskeho Ammánu v termíne 1.3.2019. Za túto letenku zaplatíte 8€. Poslednou letenkou bude letenka z izraelského Eilatu nazad do Bratislavy v termíne 7.3.2019. Cena tejto letenky je 24€. Spolu za 3 letenky to bude 42€. Letenky si môžete vyhľadať a rezervovať priamo cez stránku let.spoločnosti Ryanair.

Najlacnejšie letenky sa dajú nájsť v termínoch počas mesiaca február a marec 2019.

VYHĽADAŤ LETENKY NA STRÁNKE RYANAIR

V cene najlacnejšej letenky len jedna malá batožina o rozmeroch 40cm x 20cm x 25cm.

  • Ak si zakúpite "Priority & 2 Cabin Bags" za 12€, tak si môžete zo sebou zobrať na palubu jednu malú batožinu A jednu batožinu do 10kg o rozmeroch 55cm x 40cm x 20cm.
  • Ak si nezakúpite "Priority & 2 Cabin Bags", tak si MÔŽETE k malej batožine (ktorá je v cene letenky) dokúpiť batožinu do 10kg, ktorá pôjde do podpalubia. Poplatok za túto batožinu je 10€ za jeden let.

Za ďalší kus podanej batožiny do podpalubia sa vzťahujú dodatočné poplatky.

Podmienky vstupu do Izraela

Medzi SR a Izraelom je bezvízová dohoda platná od r. 1997. V zmysle dohody občania SR môžu stráviť maximálne 90 dní v Izraeli, striktne len za účelom turistiky. V prípade prekročenia termínu 90 dní izraelské imigračné úrady prísne postihujú previnilca, prípadnou deportáciou a zákazom vstupu.


Podmienky vstupu do Jordánska

Na vstup do krajiny je potrebný cestovný pas s platnosťou najmenej 6 mesiacov odo dňa vstupu do krajiny. Jednorazové vstupné víza na dobu pobytu do jedného mesiaca je možné získať aj na hraničných priechodoch (okrem priechodu Allenby, King Hussein Bridge) za poplatok 40,- JD – cca. 44€. Slovenskí občania môžu žiadať o víza s viacnásobným vstupom na Veľvyslanectve Jordánskeho hášimovského kráľovstva so sídlom vo Viedni.


Praktické tipy na návštevu Jordánska

Plánujete dovolenku v Jordánsku? Jedno vám poviem hneď na úvod – určite neoľutujete. Jordánsko vám vyrazí dych v tom najlepšom zmysle slova. Krajina plná kontrastov, historických pamiatok a zážitkov ktoré vám ostanú vryté v pamäti dlho po tom ako sa vrátite. Ak zvažujete cestu do Jordánska, pripravila som pre vás pár praktických tipov ktoré vám pred cestou ušetria čas a peniaze... čítať ďalej


Eilat – Červené a Mŕtve more v jednom

November je mesiac, kedy si už v Stredozemnom mori bez otužovania nezaplávate. Ak nechcete siahnuť po drahej exotike, izraelský Eilat je ideálny na predĺžený víkend s kúpaním v Červenom mori. Letenky Bratislava – Eilat kúpite v akcii Ryanairu od 30€. Výlet do Eilatu sa dá skombinovať s Mŕtvym morom, gigantickou pevnosťou Masada alebo si sem môžete prísť zabehnúť maratón. A mimochodom, vedeli ste, že Piešťany sú partnerským mestom Eilatu? čítať ďalej