Do Ríma cez letné prázdniny. Letenky + ubytovanie na 2 noci od 79€

13.Máj 2018 | 17:41
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: európa rím letenky do talianska letenky do ríma taliansko letisko viedeň wizzair pobyty

Čas prázdnin sa pomaly a nezadržateľne blíži a tak vám postupne budeme prinášať zaujímavé, nie len pobytové tipy kam cez prázdniny. Dnes to bude prázdninový Rím. Vydajte sa na potulky po jednom z najkrajších a najviac navštevovaných miest sveta, ležiaceho na brehoch riek Tiber a Aniene. Za letenky a ubytovanie na dve noci počas prázdnin (napríklad v termíne 14-16 júl 2018) môžete zaplatiť už od 79€.

K ceste využite akciovú ponuku let. spoločnosti Wizzair v rámci ktorej si zakúpiť spiatočné letenky z Viedne do Ríma (Fiumicino) už od 40€. Cena platí pre členov WIZZ DISCOUNT CLUB. Ak nieste členom klubu, tak cena leteniek je od 60€. Cena leteniek je konečná pri ceste s príručnou batožinou o rozmeroch 55 × 40 × 23 cm s váhou max. 10 kg. Na každý kus podanej batožiny sa vzťahujú ďalšie poplatky. Najlacnejšie letenky sa dajú nájsť počas mesiacov jún a júl 2018.

Vyhľadať letenky do Ríma


V Ríme a jeho blízkom okolí sa nachádza viac než 5000 ubytovacích možností a tak si určite nájde každý to svoje, ktoré mu bude vyhovovať. Ako cenovo zaujímavou voľbou by mohlo byť ubytovacie zariadenie Milth Re di Roma. Nachádza sa vedľa Piazza dei Re di Roma, v blízkosti zastávky metra Kings of Rome. Cena za noc v 2-lôžkovej izbe s raňajkami začína na sume 39€ na osobu.

Ďalšou zaujímavou možnosťou môže byť ubytovacie zariadenie Deluxe Rooms. Nachádza sa len 300 metrov od Vatikánu a 3 minúty chôdze od stanice metra Ottaviano. Ponúka klimatizované izby s možnosťou vlastného stravovania A bezplatným Wi-Fi pripojením na internet. Cena za noc v 2-lôžkovej izbe začína na sume 68€.

Ak preferujete ubytovanie hotelového typu, tak by za zmienku mohol stáť 3-hviezdičkový Hotel Galles. Nachádza sa v budove v anglickom štýle z 19. storočia a k dispozícii má klimatizované izby, vo vzdialenosti iba 5 minút pešo od stanice Termini a 500 metrov od rímskej univerzity La Sapienza. Hotel Galles má k dispozícii recepciu s nepretržitou prevádzkou, TV miestnosť a úschovňu batožiny. Cena za noc v 2-lôžkovej izbe s raňajkami začína na sume 60€.

Vyhľadať ubytovanie v Ríme


V prípade, že sa rozhodnete letieť v termíne 12-14 júl 2018, tak za letenky zaplatíte 40€ na osobu. K týmto letenkám napríklad zmieňované ubytovanie v Milth Re di Roma s cenou v 2-lôžkovej izbe s raňajkami na dve noci za 78€. Čo je 39€ na osobu. Spolu z letenkami a ubytovaním to bude už od 79€ na osobu.Využite možnosť ubytovania v súkromí cez portál Airbnb a získajte 25€ kredit na ubytovanie.Doprava z letiska Fiumicino

Autobus

  • Terravision Shuttle – prevádzkuje denne linky k staniciam Termini a Tiburtina s možnosťou prestupu na metro A pri Lepanto
  • COTRAL – nočné spoje – smer nádražia Termini a Tiburtina

Vlak

  • Leonardo Express – smer Stanica Termini. Trvanie cca 35 min.
  • Linka Sabina-Fiumicino (FM1), premáva každých 15 min.