FRANCÚZSKA POLYNÉZIA: Tahiti z Prahy s letenkami od 1279€

12.Jan 2019 | 20:07
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: Austrália a oceánia FRANCÚZSKA POLYNÉZIA tahiti letenky do FRANCÚZSKej POLYNÉZIe letenky na tahiti papeete letisko praha united airlines

Je mierumilovná, láskyplná, no zároveň dobrodružná a megaluxusná. Taká je Francúzska Polynézia. Letenky do tohto vzdialeného kúta Zeme patria k tým najdrahším na svete. Ak ste pripravení ju navštíviť, máme pre vás tip na letenky na jej najväčší ostrov Tahiti. Ostrov, ktorý ukrýva poklad v podobe čiernych mušlí a čiernych perál. Ale aj miesto, kde žil a tvoril slávny francúzsky maliar Paul Gauguin a medzi prvými na svete sa tam objavil ako astronóm a fotograf aj Slovák, M.R. Štefánik. Prebehnite sa aj vy po čiernom vulkanickom piesku do tmavomodrého oceána. Na milovníkov potápania tam čaká pestrý podmorských svet pod hladinou, kde je viditeľnosť až na 40 metrov a žiadne nebezpečné živočíchy.

K ceste do Francúzskej Polynézii môžete využiť ponuku let.spoločnosti United Airlines s možnosťou zakúpiť si spiatočné letenky z Prahy do Papeete na Tahiti už od 1279€. V cene letenky je jedna príručná batožina a jedna zapísaná batožina do podpalubia o hmotnosti do 23kg. Letenky sú dostupné v termínoch od marca do júna 2019.


► Letenky napríklad v termíne 8-18 apríl 2019.

► Ubytovanie na Tahiti už od 21€ na osobu a noc.


KALENDÁR TERMÍNOV PRAHA - PAPEETE 1279€


Ubytovanie na Tahiti

Francúzska Polynézia sa radí k jedným z najdrahších destinácii vo svete. No aj tu sa dajú nájsť prijateľné možnosti ubytovania. Jednou z najlacnejších možností na Tahiti je Penzión Teva I Uta, kde za noc zaplatíte od cca 21€ na osobu a noc. O pár eur drahší je Punatea Village, kde za noc zaplatíte od 25€ na osobu. Nachádza sa v tropickej záhrade, s bazénom a prístupom na súkromnú pláž.

VYHĽADAŤ UBYTOVANIE NA TAHITI

Podmienky vstupu do Francúzskej Polynézie

Slovenskí občania cestujúci do Francúzskej Polynézie na menej ako 30 dní nepotrebujú vstupné víza. Stačí cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti nad 5 rokov musia mať vlastný cestovný pas. Pri ceste do Francúzskej Polynézie cez USA (prestup v Los Angeles / San Francisco) je nutné mať biometrický pas a vstupné víza do USA (ESTA).


Polynézske denníčky vol.1

Cesta sem bola dlhá a únavná (spolu 44 hodín) i vďaka meškaniu Aeroflotu, ktoré malo za následok zmeškanie prípoja v LA, čakanie 7 hodín na ďalší let (skúška sebaovládania v mnohých smeroch) a that awkward moment keď sa ťa letuška opýta či chicken or lamb a ty na to že double whisky :D Let z LA na Tahiti bol už potom veľmi fajn. Air Tahiti Nui príjemne prekvapili službami, crew aj interiérom a po cca 5 hodinovom lete pristávame na letisku v tahitskom Papeete.

Ostrovný vibe bolo cítiť už v lietadle, všetci vysmiati a spomalení, nothing is problem my friend. Fantasticky padlo, ked nás vyzdvihla milá Francúzka Carol, ktorá v Polynézii žije 33 rokov. Vlastní dom v Papeete s úžasným výhľadom na oceán a s bazénom, za cenu ako prepiješ bárskedy piatok večer v meste. Podľa mna vlastne tak za polovicu... čítať ďalejTahiti z Prahy s letenkami od 1279 eur