INDIA: Dillí z Viedne s letenkami od 329€

09.Jan 2021 | 20:20
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: letenky do Indie letenky do dillí ázia india dillí letenky do ázie Etihad Airways letisko viedeň

Krajiny v krajine. Ťažko nejako inak nazveme miesto, kde sa snáď každých sto kilometrov nemení len prostredie, ale aj jazyk, kultúra a náboženstvo. Každý jeden kúsok tejto krajiny je doslova posypaný pamiatkami od prastarých chrámov po majestátne paláce. Nasiaknutý jedinečnou históriou, kultúrou a atmosférou. Zlákali sme vás? Neváhajte.

V aktuálnej ponuke od Etihad Airways si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Viedne do Dillí už od 329€. Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 50x40x25 cm a maximálnou hmotnosťou 7kg, ďalej na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 40x30x20 cm a maximálnou hmotnosťou 5kg. Každý cestujúci má nárok na ľubovoľný počet kusov podpalubnej batožiny, pričom celková váha všetkých batožín nemôže presiahnuť 23kg.

Letenky do Dillí sú dostupné pre cesty v termínoch od apríla do decembra 2021.


► Letenky napríklad v termíne 13-21 október 2021.

► Ubytovanie v Indii už od 4€ na osobu a noc.


Kalendár termínov Viedeň - Dillí 329€

VYHĽADAŤ UBYTOVANIE V DILLÍ

Podmienky vstupu do Indie

Platný cestovný pas s minimálne 6 mesačnou platnosťou. Potvrdenie o očkovaní sa nevyžaduje /s výnimkou cestujúcich, ktorí prichádzajú z oblastí výskytu žltej zimnice – Afrika, Južná Amerika/. Pre Andamanské a Nikobarské ostrovy treba okrem indických víz aj povolenie na vstup.


Ako vybaviť víza do Indie v Bratislave

Stručný návod ako na nič nezabudnúť

Vízia do Indie nie je možné vybaviť na hraničných priechodoch ani letiskách, pri návšteve Indie tak musíte spraviť vopred. Pri pobyte do 30 dní stačí vyplniť online žiadosť o e-TOURIST VISA (eTV). Pri pobyte viac ako 30 dní je potrebné vybaviť víza osobne cez ambasádu.

Viac info ako ďalej postupovať pri vybavovaní víz do Indie si môžte prečítať na stránke www.cestujemespolu.com

Od 21. októbra 2020 je možné požiadať o všetky kategórie víz do Indie, s výnimkou turistických. Víza, ktorých platnosť bola pozastavená z dôvodu prijatia mimoriadnych opatrení opätovne vstupujú do platnosti, s výnimkou elektronických víz, turistických víz a víz za zdravotným účelom. V prípade rodinnej pohotovosti je možné požiadať príslušný indický zastupiteľský úrad o vydanie tzv. X-Misc víza s jediným vstupom. Takéto žiadosti budú posudzované individuálne. Osoby cestujúce do Indie sa musia preukázať negatívnym COVID-19 testom, nie starším ako 72 hodín, a až v tom prípade im bude umožnené vyhnúť sa domácej, resp. inštitucionálnej karanténe. V opačnom prípade budú cestujúci umiestnení na 7 dní do vládnej karantény a až nasledovne môžu nastúpiť na ďalších 7 dní do domácej izolácie.

Osoby cestujúce do Indie sú povinné vyplniť online formulár self-declaration minimálne 72 hodín pred plánovaným príletom. Negatívny COVID-19 test sa prikladá do formulára o udelenie výnimky zo štátnej karantény na rovnakej stránke.


Cestovanie v rámci krajiny

Vnútroštátna letecká doprava je obnovená. Presuny hromadnou dopravou sú už plne dostupné, vo vybraných lokalitách je možné využiť ako vlakovú, tak aj autobusovú dopravu a premáva aj metro. Jednotlivé spolkové štáty Indie uplatňujú vlastné podmienky vstupu na svoje územie, ako aj režim nočného zákazu vychádzania.


Opatrenia v rámci krajiny

Oblasti so zvýšeným počtom nakazených COVID-19 sú klasifikované ako containment zones, čo znamená kompletný zákaz vychádzania a nedostupnosť všetkých služieb, s výnimkou tých základných. Od 15. októbra 2020 sa budú v krajine postupne otvárať školy, kiná a športoviská, v závislosti od prijatých opatrení jednotlivých spolkových vlád. V Dillí, ako aj vo viacerých spolkových štátoch, zostávajú školy, ako aj kultúrne pamiatky a múzeá naďalej zatvorené a to až do 31. decembra 2020.

zdroj: mzv.skINDIA - Dillí z Viedne s letenkami od 329 eur