Indická Goa plus jeden deň v Dillí z Viedne už od 374€

10.Sep 2016 | 03:26
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: ázia goa india dillí letenky do Indie letenky do dillí letenky do ázie letenky na goa air india letisko viedeň

Plážová exotika v indickom regióne Goa, je ideálna možnosť ako spoznať tento kút sveta a okúsiť jedinečnosť Indie. Goa je najmenší región v krajine a po dlhé roky bol portugalskou kolóniou, ktorej vplyv je tu viditeľný dodnes v početných stavbách zahrnutých do svetového kultúrneho dedičstva. Okrem histórie je oblasť známa aj hnutím hippies, ktoré sem priťahovalo vyznávačov tohto spôsobu života z celého sveta. Goa je hlavne dovolenková destinácia nielen pre miestnych, ale aj zahraničných turistov. Môžete si tu dopriať oddych na početných plážach pozdĺž pobrežia Indického oceánu a tieto pláže sú považované za jedny z najkrajších v oblasti. Táto možnosť navštíviť Indiu je určite vhodnou voľbou aj pre cestovateľských začiatočníkov, pretože ide o pomerne bezpečnú časť krajiny a obľúbenú dovolenkovú destináciu.

Aktuálna ponuka spiatočných leteniek z Viedne do Goa s leteckou spoločnosťou Air India už od 373€. V cene letenky je jedna príručná batožina a jedna zapísaná batožina do podpalubia o hmotnosti max. 23kg. Letenky sú dostupné v rôznych termínoch od januára do apríla 2017.

Letenky si vyhľadajte a rezervujte priamo cez stránky let.spoločnosti Air India!


► Letenky napríklad v termíne 5-14 februára 2017.

► Ubytovanie v Goa už od 10€ na osobu a noc.

Vyhľadať a rezervovať letenky

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Podmienky vstupu do Indie

Platný cestovný pas s minimálne 6 mesačnou platnosťou. Potvrdenie o očkovaní sa nevyžaduje /s výnimkou cestujúcich, ktorí prichádzajú z oblastí výskytu žltej zimnice – Afrika, Južná Amerika/.

Slovenskí občania cestujúci do Indie musia požiadať o víza veľvyslanectvo Indickej republiky v Bratislave na adrese:

Veľvyslanectvo Indickej republiky

  • Dunajská 4
  • 811 08 Bratislava
  • Tel.: 00421 /2/ 5296 2915
  • Fax.: 00421 /2/ 5296 2921
  • www.indianembassy.sk


Ako vybaviť víza do Indie v Bratislave

Stručný návod ako na nič nezabudnúť

Vízia do Indie nie je možné vybaviť na hraničných priechodoch ani letiskách, pri návšteve Indie tak musíte spraviť vopred. Najskôr je potrebné vyplniť elektronickú žiadosť a potom s vytlačenou žiadosťou zájsť na indickú ambasádu v Bratislave, ktorá je otvorená každý deň. Typicky trvá vybavenie víz 3 pracovné dni, často sú však hotové už aj na druhý deň. Každý žiadateľ je povinný prísť osobne, nedá sa spraviť ani hromadná žiadosť ani žiadosť v zastúpení.

Na vyplnenie elektronickej žiadosti si pripravte pas a trocha trpezlivosti, pretože tento niekoľkokrokový proces nefunguje vždy úplne správne. Resp.,funguje v závislosti od typu webového prehliadač (vo Firefoxe ide všetko na 100%, ale v iných prehliadačoch vám už pri treťom pokuse môže dôjsť trpezlivosť). V pomerne detailnej žiadosti sa vás budú pýtať na najrôznejšie drobnosti, od zamestnania, cez vašich rodičov až po vaše vierovyznanie. V poslednom kroku zadávania údajov si môžete vybrať termín (avšak iba deň, nie konkrétnu hodinu), zväčša dostanete na výber hneď niektorý z ďalších dní. Výsledkom elektronickej žiadosti je PDF-ko, ktoré si vytlačte a zájdite s ním na ambasádu v čase, ktorý objavíte v samotnom PDF-ku. S najväčšou pravdepodbnosťou budete žiadať o turistické víza, ktorých vybavenie je jednoduché, ale aj zábavné. Poradíme vám niekoľko trikov, ako si pomôcť, keď vám niektorí z úradníkov budú klásť polienka pod nohy...

Viac info ako ďalej postupovať pri vybavovaní víz do Indie si môžte prečítať na stránke www.cestujemespolu.com


India pre začiatočníkov

India patrí k bezpečným krajinám. Najviac krádeží je v oblastiach, ktoré cestovatelia najviac navštevujú. To jest Agra, Dillí a Džajpur. V záujme vašej bezpečnosti vám odporúčame:

 • Jesť iba to, čo sa dá ošúpať alebo je prevarené.
 • Preferovať na jedenie miesta, ktoré navštevujú aj domáci s deťmi.
 • Chodiť oblečený podobne ako domáci, t.j. ženy by nemali mať vyzývavé oblečenie ako napríklad veľký výstrih. Aj keď ste oblečení vyzývavo, v zásade vám nič nehrozí, len veľmi zvedavé pohľady.
 • Mať vo vlaku všetky peniaze a dokumenty pri sebe.
 • Piť len balenú vodu.
 • Dávať si pozor pri prechode cez cestu. Autá majú totiž v zásade prednosť pred chodcami, aj keď je zelená.

Pre viac info si prečítajte náš článok India pre začiatočníkov - pár tipov a rád na cestu.