Irkuts, Bajkalské jazero, Moskva alebo cesta Transsibírskou magistrálou s letenkami od 279€

04.Mar 2017 | 02:40
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: európa Irkutsk rusko letenky do ruska letenky do irkutska bajkalské jazero sibír moskva transsibírska magistrála

Spoznajte dve úžasné veľkomestá aj jedno z najkrajších jazier sveta v rámci jediného výletu. Výprava začína na letisku v Budapešti, z ktorého sa presunieme do Irkutsku. Najväčšie mesto Sibíru nie je len východiskovým bodom k slávnemu jazeru. Turistov vábi aj krásnym historickým centrom, ležiacim na sútoku riek Irkut a Angara. Z mesta sa jednoducho, napríklad loďou, dostaneme k neuveriteľne obrovskému Bajkalu, ktorý v priebehu roka mení farbu. Pokocháme sa najhlbším a najstarším jazerom sveta, rýchlo strčíme ruku do jeho mrazivej vody a vyrazíme Transsibírskou Magistrálou smer Moskva. Prejdeme sa centrom mesta aj celého Ruska, Červeným námestí, navštívime Leninovo mauzóleum či Kremeľ. A nasadneme na lietadlo smer Budapešť.

K ceste na ďalekú Sibír môžete využiť ponuku multi-city leteniek z Budapešti do Irkutska a s návratom z Moskvy do Budapešti let. spoločnosťou Aeroflot už od 279€. V cene letenky je jedna príručná batožina a jedna zapísaná batožina do podpalubia o hmotnosti do 23kg. Letenky za túto cenu sú dostupné od marca do júna 2017. V prípade, že máte záujem o takúto cestu počas letných prázdnin, tak cena leteniek začína na sume 319€. Letenky za túto cenu sú dostupné od júna do novembra 2017.


► Letenky v termíne 8-20 auugust 2017.

► Ubytovanie od 7 na osobu a noc.


Kalendár termínov na jarné mesiace

Budapešť - Irkutsk / Moskva - Budapešť 279€


Kalendár termínov na letné mesiace

Budapešť - Irkutsk / Moskva - Budapešť 319€


Vyhľadať ubytovanie v Irkutsku

Vyhľadať ubytovanie v Moskve


Rezervácia lístkov na vlak na trase Moskva - Irkutsk

Trasa, na ktorej premáva viacero typov vlakov s rôznou dĺžkou trvania jazdy z Irkutska do Moskvy. Líšia sa medzi sebou celkovou dĺžkou jazdy, počtom zastávok a kategóriou miest (cestovné triedy). Rýchlejší, s menším počtom zastávok a aj s I. cestovnou triedou, no s vyššou cenou je vlak Rossiya #001. Cesta z Moskvy do Irkutska trvá 74h 58 min. Viac o lístkoch a ceste Transsibírskou magistrálou si môžete prečítať v našom starších článkoch Irkuts s Bajkalským jazerom, Moskva a k tomu cesta Transsibírskou magistrálou alebo Transsibírska magistrála - letenky + lístky na vlak.


E-book: Transsibírska magistrála - Vaša príručka k epickej ceste

Na transsibírskej magistrále – a v Rusku vo všeobecnosti – platí, že čím nižšie má vlak číslo (napríklad najlegendárnejší vlak č. 1 smerom do Moskvy resp. vlak č. 2 smerom do Vladivostoku), o to je modernejší, je klimatizovaný a je jednoznačne na lepšej úrovni ako vlaky na Slovensku. Ak sa číslo vlaku blíži k číslu 80 a vyššie, v tom prípade už ide o staršie vagóny a je z nich cítiť opotrebovanosť. Čiže čím je číslo nižšie, tým lepší resp. komfortnejší je vlak.

E-book si môžete stiahnuť zdarma na stránke http://travelistan.sk/