IZRAEL: Tel Aviv a Eilat v rámci jednej cesty od 21€

10.Okt 2017 | 01:09
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: tel aviv izrael Blízky východ letenky do Izraela letisko Katovice letenky do tel avivu wizzair eilat letenky do Eilatu

S cenami leteniek padajúcimi ako lístie na jeseň sa "exotický" Izrael stáva čoraz populárnejší. Viac a viac ľudí ho navštívi a to aj vďaka lacným letenkám. Odhaľte jeho tajomstvá aj vy. Naša cesta začína pri Stredozemnom mori, v meste Tel Aviv. Tam, kde vám na prvý pohľad udrie do očí kontrast ultramoderného a doslova starého, ošarpaného. I prekrásna pláž. Tie nechýbajú ani Eilatu, letovisku, z ktorého si môžete odskočiť do jordánskej Petry i egyptskej Taby. Fantázii sa medze nekladú. A zrejme ani cenám, keďže letenky kúpite už za pár eur.

K takejto ceste môžeme využiť aktuálnu ponuku od let.spoločnosti Wizzair a zakúpiť si dve jednosmerné letenky. Prvá bude na trase Katovice - Tel Aviv za cenu 44Zl (cca 10€) a druhá bude na trase z Eilatu do Katovíc za 45₪ (cca 11€). Cena platí pre členov WIZZ DISCOUNT CLUB. Ak nieste členom klubu, tak cena leteniek je od 42€. Cena leteniek je konečná pri ceste s príručnou batožinou o rozmeroch 55 × 40 × 23 cm s váhou max. 10 kg. Na každý kus podanej batožiny sa vzťahujú ďalšie poplatky.

Letenky za túto cenu sú dostupné počas mesiacov november 2017 až január 2018.Ak by bol pre niekoho odlet z Katovíc tak trochu od ruky, tak je tu možnosť túto cestu nakombinovať napríklad s odletom a návratom do Budapešti od približne 35€. Poprípade využiť odlet z Bratislavy do Eilatu a vrátiť sa z Tel Avivu do Budapešti alebo Košíc. Cena takýchto leteniek bude približne od 40€. Linku Budapešť - Eilat a Bratislava - Eilat prevádzkuje let.spoločnosť Ryanair.


► Letenky napríklad v termíne 6-15 december 2017.

► Ubytovanie v Tel Avive už od 25€ na osobu a noc.

► Ubytovanie v Eilate už od 17€ na osobu a noc.


Vyhľadať letenky na stránkach wizzair.com

Vyhľadať ubytovanie v Tel Avive

Vyhľadať ubytovanie v Eilate


Podmienky vstupu do Izraela

Medzi SR a Izraelom je bezvízová dohoda platná od r. 1997. V zmysle dohody občania SR môžu stráviť maximálne 90 dní v Izraeli, striktne len za účelom turistiky. V prípade prekročenia termínu 90 dní izraelské imigračné úrady prísne postihujú previnilca, prípadnou deportáciou a zákazom vstupu.


Izrael a Palestína - za hranicami dvoch svetov

Asi len ťažko by sme hľadali miesto, ktorého kultúra a náboženstvo sú také späté s každodenným životom, ako je to v Izraeli a v Palestíne. Ide o územie chudobné na rozmery, no o to bohatšie svojou rozmanitosťou; myslíme na rozmanitosť vo všetkých smeroch: od spomínaného náboženstva cez kuchyňu, vieru v archu tohto sveta, prírodných krás, ale i rozmanitosť v presvedčení o tom, ako by tieto dve krajiny konečne mohli žiť po svojom boku v mieri, od ktorého je to momentálne na míle vzdialené... čítať ďalej