Japonsko a Čína v rámci jednej cesty s letenkami už od 459€

06.Okt 2016 | 17:16
Autor: Michal
Kategória: Lacné letenky
Značky: ázia japonsko tokio letenky do japonska čína peking šanghaj multi-city letenky multi-city letenky do ázie letenky do číny

Využite zaujímavé ceny leteniek a navštívte vzdialené Japonsko a Čínu v rámci jednej cesty. Na začiatok cesty zažite najväčšie a najmodernejšie mesto Japonska Tokio, mesto v ktorom všetko funguje takmer bezchybne. Typická pre mesto je kombinácia moderného spôsobu života so starou japonskou kultúrou, ktoré sa vzájomne vhodným spôsobom dopĺňajú. Na ceste na juh, pri presune z Tokia do mesta Fukuoka môžete navštíviť aj ďalšie turisticky zaujímavé miesta akú sú Kyoto, Osaka či Hirošima. V druhej časti cesty môžete spoznať najľudnatejšie mestá Číny Peking a Šanghaj, ktoré sa radí medzi finančné a obchodné centrá sveta, kde na vás určite zapôsobí jeho moderná architektúra a dynamický pulzujúci život. Obrovské nákupné centrá, rozsiahle zelené parky, moderné budovy, vrátane tej najvyššej v Číne. To všetko vytvára novodobý kozmopolitný Šanghaji alebo Pekingu.

Skombinujte tak ázijské krajiny Japonsko a Čínu a spoznajte kultúru tejto časti sveta. K ceste môžete využiť multi-city letenky z Budapešti do Tokia a s návratom z Pekingu do Viedne s let.spoločnosťou British Airways už od 419€. V cene letenky je jedna príručná batožina a 2 batožiny do podpalubia, každá do hmotnosti max. 23kg. Letenky sú dostupné v rôznych termínoch od konca novembra 2016 až do júna 2017.

K ceste z Japonska do Číny využijeme lacné letenky od let.spoločnosti Saga na trase Fukuoka -> Šanghaj za cenu už od 39€.


► Letenky napríklad v termíne 8-30 novembra 2016.Budapešť - Tokio / Peking - Viedeň
Vyhľadať letenky Fukuoka - Šanghaj


Vyhľadať ubytovanie v Tokiu

Vyhľadať ubytovanie v PekinguPodmienky vstupu do Japonska

Pri turistických cestách do 90 dní postačuje pre občanov SR platný cestovný pas.

Od 20. novembra 2007 vstúpila do platnosti novela Zákona o imigračnej kontrole, podľa ktorej sa každý cudzinec pri vstupe do krajiny musí podrobiť procedúre odobratia odtlačkov prstov a nasnímania tváre. Výnimky tvoria:

  • osoby so zvláštnym trvalým pobytom;
  • osoby mladšie ako 16 rokov;
  • držitelia diplomatických alebo služobných pasov;
  • cudzinci, prichádzajúci na pozvanie vedúcich predstaviteľov japonských štátnych a administratívnych organizácií;
  • osoby, ktoré sú podľa rozhodnutia japonského Ministerstva spravodlivosti zaradené do kategórie"c" alebo "d".


Podmienky vstupu do Číny

Na územie ČĽR môže vstupovať občan Slovenskej republiky, ktorý má platný cestovný pas a platné vízum. Platnosť cestovného pasu musí byť najmenej o 6 mesiacov dlhšia ako je predpokladaný termín opustenia územia Číny. Držitelia cestovných pasov musia mať udelené vízum, ktoré je možné získať na Veľvyslanectve Čínskej ľudovej republiky v Bratislave. Žiadateľ k žiadosti o krátkodobé vízum je povinný predložiť nasledovné doklady: platný cestovný doklad, vyplnenú žiadosť a dve fotografie, predloženie dokladov potvrdzujúcich účel návštevy; v prípade individuálnej turistiky môže byť vyžadované predloženie dokladu o zabezpečení finančných prostriedkov na pokrytie nákladov spojených s pobytom v Číne. Pri vstupe na územie ČĽR je cudzinec povinný vyplniť formulár „Arrival card" a zároveň aj formulár o zdravotnom stave „Quarantine Declaration Form on Entry". Hotely a ubytovacie zariadenia registrujú cudzincov automaticky na základe predloženého cestovného dokladu s platným vízom alebo na základe povolenia na dlhodobý pobyt v ČĽR.