JORDÁNSKO: Ammán z Viedne v jesenných termínoch s letenkami od 29€

04.Sep 2023 | 18:50
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: Jordánsko letenky do ammánu letisko viedeň Blízky východ ammán letenky do jordánska

V aktuálnej ponuke let. spoločnosti Wizzair si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Viedne do Ammánu od 29€. Cena platí pre členov WIZZ DISCOUNT CLUB. Letenky do Ammánu sú dostupné pre cesty v termínoch počas mesiaca november a december 2023.

Všetci cestujúci si môžu bezplatne zobrať na palubu jednu príručnú batožinu s rozmermi do 40 × 30 × 20 cm. Registrácia online už 2 dni pred odletom

  • Cestujúci, ktorí si zakúpili službu WIZZ Priority, si budú môcť zobrať ďalší kufor na kolieskach s rozmermi do 55 × 40 × 23 cm. Registrácia online už 30 dní pred odletom

Za ďalší kus podanej batožiny do podpalubia sa vzťahujú dodatočné poplatky.


► Letenky napríklad v termíne 4-15 december 2023.


VYHĽADAŤ LETENKY DO AMMÁNU

KALENDÁR TERMÍNOV Viedeň - AMMÁN

VYHĽADAŤ UBYTOVANIE V JORDÁNSKU

Podmienky vstupu do Jordánska

Na vstup do krajiny je potrebný cestovný pas s platnosťou najmenej 6 mesiacov odo dňa vstupu do krajiny.

Turistické víza je možné získať na Honorárnom konzuláte Jordánska v Bratislave, na Veľvyslanectve Jordánskeho hášimovského kráľovstva so sídlom vo Viedni, ako aj na hraničných priechodoch (okrem priechodu Allenby, King Hussein Bridge). Pre držiteľov diplomatických pasov platí na základe dvojstrannej dohody bezvízový styk.

Bližšie informácie o podmienkach pobytu poskytne občanom SR Veľvyslanectvo Jordánskeho hášimovského kráľovstva vo Viedni.

Požiadavky k udeleniu víz:

- cestovný pas pred ukončením platnosti minimálne 6 mesiacov,
- kompletne vyplnená žiadosť (PDF),
- 1 osobná fotografia vo formáte pre cestovný pas,
- uhradenie poplatku za udelenie víz.

Je potrebné mať uzatvorené cestovné poistenie s pokrytím nákladov na ochorenie COVID-19, toto neplatí pre tých, ktorí cestujú do Jordánska zo zdravotných dôvodov.

Všetci cestujúci musia pred odletom vyplniť zdravotný formulár, trackovaciu aplikáciu AMAN Aman a formulár, ktorý im vygeneruje QR kód. Bez neho im nebude umožnený nástup do lietadla. Deti do 5 rokov nemusia byť registrované.


Praktické tipy na návštevu Jordánska

Plánujete dovolenku v Jordánsku? Jedno vám poviem hneď na úvod – určite neoľutujete. Jordánsko vám vyrazí dych v tom najlepšom zmysle slova. Krajina plná kontrastov, historických pamiatok a zážitkov ktoré vám ostanú vryté v pamäti dlho po tom ako sa vrátite. Ak zvažujete cestu do Jordánska, pripravila som pre vás pár praktických tipov ktoré vám pred cestou ušetria čas a peniaze... čítať ďalej


Cesta na Blízky východ, alebo aj severné Jordánsko za 4 dni

Pri pohľade na mapu sveta je jasné, že Jordánske hášimovské kráľovstvo, skrátene Jordánsko, sa nachádza na Blízkom východe. Teda v oblasti, kde sa stretávajú tri kontinenty, kde vznikli najstaršie ľudské civilizácie a taktiež kde vznikli tri základné svetové monoteistické náboženstvá – judaizmus, kresťanstvo a islam.

V jeho severnej časti sa nachádza mnoho rímskych pamiatok, ktoré mňa tak nesmierne zaujímajú a fascinujú. Aj preto sme zostali tu hore na severe a neodišli kvôli nemenej zaujímavému skalnému mestu Petra 230 km na juh krajiny. Poďte so mnou po stopách Rímskej ríše na „ďalekom" Blízkom východe a vydajme sa spolu biblickým územím až k Mŕtvemu moru. Welcome to Jordan! čítať ďalejJORDÁNSKO - Ammán z Viedne s letenkami od 29 eur