JUHOAFRICKÁ REPUBLIKA: Johannesburg z Viedne s letenkami od 479€

07.Jan 2021 | 10:00
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: afrika južná afrika letenky do afriky letenky do johannesburgu letisko viedeň johannesburg Turkish Airlines

K ceste do JAR môžete využiť ponuku let.spoločnosti Turkish Airlines s možnosťou zakúpiť si spiatočné letenky z Viedne do Johannesburgu už od 479€ . Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 55x40x23 cm a maximálnou hmotnosťou 8kg, ďalej si môže so sebou na palubu vziať spravidla 1 ks príručnej batožiny limitovaných rozmerov a maximálnou hmotnosťou 2kg. Každý cestujúci má nárok na ľubovoľný počet kusov podpalubnej batožiny, pričom celková váha všetkých batožín nemôže presiahnuť 30kg.

Letenky do Johannesburgu sú dostupné pre cesty v termínoch od januára do júna 2021.


► Letenky napríklad v termíne 5-13 február 2021.

► Ubytovanie v Johannesburgu od 17€ na osobu a noc.


KALENDÁR TERMÍNOV VIEDEŇ - JOHANNESBURG 479€

VYHĽADAŤ A REZERVOVAŤ UBYTOVANIE

Podmienky vstupu do Juhoafrickej republiky

Počínajúc 18. 4. 2016 občania SR, cestujúci do Juhoafrickej republiky, potrebujú vízum. Príslušným miestom na podanie žiadosti o vízum je Veľvyslanectvo JAR, Sandgasse 33, 1190 Viedeň. Ak má slovenský občan povolený pobyt v inej krajine ako SR, žiadosť podáva na Veľvyslanectve JAR príslušnom pre krajinu pobytu. Viac info v Podmienky cestovania do Juhoafrickej republiky.

Od 1. októbra musí každý cestujúci, ktorý vstupuje do Juhoafrickej republiky predložiť negatívny PCR test na COVID-19 nie starší ako 72 hodín, ktorý musí byť vykonaný certifikovaným zariadením a musí byť v anglickom jazyku. V prípade nesplnenia tejto podmienky, bude musieť podstúpiť povinnú karanténu v štátnom zariadení na vlastné náklady. Pri vstupe do krajiny bude každý podrobený skríningu meraním telesnej teploty a príznakov ochorenia na Covid-19.

V prípade pozitívnych symptómov bude cestujúci umiestnený do povinnej štátnej karantény až do negatívneho výsledku testu.

Vláda JAR zverejnila 19. októbra revidovaný zoznam vysokorizikových krajín, ktorých obyvatelia majú zakázaný vstup na územie Juhoafrickej republiky na turistické účely (netýka sa občanov SR) a ktorý sa reviduje každé dva týždne na základe aktuálnej epidemiologickej situácie. Pre občanov SR naďalej platí vízová povinnosť pri vstupe do JAR.

Občania SR musia pri ceste do Juhoafrickej republiky za účelom obchodnej/služobnej cesty požiadať o víza na veľvyslanectve Juhoafrickej republiky vo Viedni a následne po ich získaní, zaslať žiadosť o schválenie vstupu na územie Juhoafrickej republiky na adresu: [email protected]. Táto žiadosť musí obsahovať: kópiu pasu spolu s udeleným vízom; doklad/pozvanie potvrdzujúci obchodnú aktivitu v Juhoafrickej republike; itinerár cesty a doklad o ubytovaní v Juhoafrickej republike.


Cestovanie v rámci krajiny

Od 17. augusta 2020 nastalo úplné obnovenie vnútroštátnej leteckej a cestnej prepravy.


Podmienky tranzitu a odchodu

Od 1. októbra 2020 budú obnovené komerčné lety do/z krajín, ktorých zoznam zverejní juhoafrická vláda pred 1. októbrom 2020. Pre prílet a odlet zahraničných cestujúcich budú otvorené tri medzinárodné letiská, a to OR Tambo (Johannesburg), Cape Town International (Kapské Mesto) a King Shaka International Airport (Durban). Od 17. septembra 2020 sú otvorené dva pozemné hraničné priechody: hraničný priechod Skilpadshek s Botswanou a hraničný priechod Maseru Bridge s Lesothom.


Opatrenia v krajine

Od 20. septembra 2020 je krajina v najľahšom stupni č.1 (z 5) opatrení zameraných na boj proti COVID-19. Znamená to takmer úplné obnovenie ekonomických a spoločenských aktivít. Od 1. októbra 2020 dochádza k obnoveniu medzinárodných komerčných leteckých spojení

Zdroj: mzv.skJUHOAFRICKÁ REPUBLIKA - Johannesburg z Viedne s letenkami od 479 eur