KANÁRSKE OSTROVY 3v1 - Lanzarote, Gran Canaria a Fuerteventura v rámci jednej cesty od 99€

21.Apr 2017 | 22:50
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: európa kanárske ostrovy španielsko lanzarote gran canaria Fuerteventura Canaryfly letisko budapešť wizzair

Tour de Kanárske ostrovy. Aj tak sa dá nazvať kombinovaná ponuka leteniek, ktoré pre vás aktuálne máme. V rámci jednej cesty z Budapešti, a len za 99€, máte možnosť navštíviť až 3 populárne Kanárske ostrovy. Svoju dovolenku začnete na sopečnom Lanzarote, ktoré je známe prekrásnymi plážami s (nie len) čiernym pieskom a miestami, kde vám v reštaurácii ugriluje jedlo energia sopečného krátera. Odtiaľ poletíte na Gran Canariu, ostrov pripomínajúci niekoľko kontinentov. Ten africký môžete obdivovať prostredníctvom dún Maspalomas. Pred návratom domov (do Budapešti) stihnete ešte jedno miesto. Fuerteventuru, horúci ostrov, ktorý s Madeirou často zápasí o titul „Ostrov večnej jari".


Ako rezervovať letenky

Pre takto poskladaný výlet budeme musieť urobiť 4 samostatné rezervácie u dvoch leteckých spoločností. K tejto ceste na Kanárske ostrovy využijeme aktuálnu ponuku leteniek od let. spoločnosti Wizzair a to pre let z Budapešti na Lanzarote a pre návrat z Fuerteventura do Budapešti. Na prelet medzi jednotlivými ostrovmi na trase Lanzarote -> Gran Canaria a Gran Canaria -> Fuerteventura využijeme ponuku let.spoločnosti Canaryfly.

Cena leteniek u let.spoločnosti Wizzair platí pre členov WIZZ DISCOUNT CLUB. V cene letenky je len jedna príručná batožina. U let.spoločnosti Wizzair musí splňovať rozmery max 42cm x 32cm x 25cm. Najlacnejšie letenky sa dajú nájsť s odletom koncom apríla a s návratom v priebehu mesiaca máj 2017. Ceny leteniek a termíny cesty sú uvedené nižšie.


Príkladový itinerár cesty

  • 26.04.2017 Budapešť -> Lanzarote 34€
  • 05.05 2017 Lanzarote -> Gran Canaria 20€
  • 10.05.2017 Gran Canaria -> Fuerteventura 20€
  • 14.05.2017 Fuerteventura -> Budapešť 25€


Vyhľadať letenky na stránke let.spoločnosti wizzair

Vyhľadať letenky na stránke let.spoločnosti canaryfly


Ubytovanie na Kanárskych ostrovoch

Ceny ubytovania na Kanárskych ostrovoch sú pomerne priaznivé. Na Lanzarote, prvom ostrove, ktorý v rámci našej cesty navštívime máme možnosť si rezervovať ubytovanie v termínoch cesty už od 13€ na osobu a noc. Za zmienku by mohol stáť apartmán Arrecife Apartamentos s výhľadom na oceán v ktorom zaplatíte za 3-lôžkovú izbu od 35€ za noc.

Ďalšou zastávkou na našej ceste bude ostrov Gran Canaria, kde si môžeme rezervovať ubytovanie v termínoch cesty už od 12€ na osobu a noc. Za zmienku by mohol stáť Hotel Rey Carlos, ktorý sa nachádza v centre letoviska Playa del Inglés, 500 metrov od pláže. Cena 2-lôžkovej izby aj s polpenziou je od 27€ na osobu a noc.

Posledným ostrovom, ktorý navštívime je Fuerteventura. Ubytovanie na tomto ostrove sa pohybuje v cenách od 13€ na osobu a noc. Takýmto lacným ubytovaním aj s raňajkami v cene môže byť napríklad La Fresa Hostel. Ak dávate prednosť kvalitnejšiemu ubytovaniu, tak za povšimnutie stoji štvorhviezdičkový Hotel Arena, v ktorom zaplatíte za noc od 30€ na osobu. V cene ubytovania je polpenzia.


Vyhľadať ubytovanie na Lanzarote

Vyhľadať ubytovanie na Gran Canaria

Vyhľadať ubytovanie na Fuerteventura


Lanzarote – Cesta na Mesiac

Je začiatok decembra a teplota na Slovensku je na bode mrazu. Čo takto ísť sa schladiť do oceána na ostrovy večnej jari? Odhodlali sme sa teda navštíviť jeden z Kanárskych ostrovov – Lanzarote. Skombinovali sme dva lety Ryanair BA – Brusel, Brusel – Lanzarote a dúfali sme že sa nič počas prestupu nestane. Výlet sa podaril a mesačná krajina Lanzarote v nás zanechala hlboký dojem. Ten pocit sa asi nedá opísať, treba to jednoducho zažiť. Skúste si predstaviť kráter sopky, kde ste úplne sami, teplo sopky, ktorá pečie kurence, čarokrásne pláže so žltým pieskom, zelené jazierko, alebo čarovnú lagúnu...

Viac si môžete prečítať na svetobeznici.sk


Gran Canaria – Tri kontinenty v jednom

Prebúdzame sa do teplého rána. Raňajky tentokrát neboli v rámci ubytovania, tak sme sa zastavili po ceste v SPARe. Tabuľa ukazovala 25C na slnku a my vyrážame na pláž Playa de Puerto Rico. Bola to typická mestská pláž s lehátkami a všade naokolo sa to hemžilo luxusnými hotelmi...

Viac si môžete prečítať na svetobeznici.sk


Fuerteventura na vlastnú päsť

O Kanárskych ostrovoch som tak trochu sníval od doby, keď som čítal dávnejšie nejaký blog, kde som sa dozvedel, že sú to „ostrovy večnej jari." Teplota v zime tam neklesne pod 20 a v lete nestúpne nad 30 stupňov. Celý nápad začal tým, že som šiel za kamarátom. Ten bol na káve s jeho ďalšími dvomi kamarátmi, tak som si k nim prisadol. Hovorili mi, že idú o mesiac na Fuerteventura, či sa nepridám aj ja. Pýtam sa, to kde je? Áno, nevedel som, a to som sníval o Kanároch. Informovali ma, že oni už majú booknuté lety, z Bratislavy cez Miláno na Fuerventuru za cca 250€. Mali naplánované ísť na trinásť dní, že potrebujú vypnúť. Hovorím im hneď, že to je pre mňa na veľa dní, to ja nedám... čítať ďalej