KANÁRSKE OSTROVY 3v1: Tenerife, Gran Canaria a Lanzarote v rámci jednej cesty od 99€

11.Sep 2017 | 18:02
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: európa kanárske ostrovy španielsko lanzarote gran canaria tenerife Canaryfly letisko budapešť wizzair letisko Katovice

Tour de Kanárske ostrovy. Aj tak sa dá nazvať kombinovaná ponuka leteniek, ktoré pre vás aktuálne máme. V rámci jednej cesty s odletom z Katovíc a s návratom do Budapešti, a len za 99€, máte možnosť navštíviť až 3 populárne Kanárske ostrovy. Svoju cestu začnete na Tenerife, najväčšiemu z Kanárskych ostrovov. Tenerife, nechýba nič. Užijete si tu relax na zlatistých plážach, vyberiete sa do minulosti uličkami Santa Cruz, do Loro Parku za tučniakmi, alebo do útrob sopky.

Odtiaľ poletíte na Gran Canariu. Neveľký ostrov často nazývajú aj miniatúrny kontinent. Takú rôznorodú klímu a krajinu má. Isto poznáte Dunas de Maspalomas, vysoké piesočnaté duny pripomínajúce africkú púšť. Alebo El Dedo de Dion, skalnatú „vežu" trčiacu z mora. K tomu si pripočítajte sopečnú krajinu, nádherné lesy, zábavu a atrakcie miest a letenky budete chcieť mať hneď.

Pred návratom domov (do Budapešti) stihnete ešte jedno miesto a to Lanzarote. Ostrov je známy prekrásnymi plážami s (nie len) čiernym pieskom a miestami, kde vám v reštaurácii ugriluje jedlo energia sopečného krátera.


Príkladový itinerár cesty

  • 10.12.2017 Katovice -> Tenerife 17€
  • 14.12 2017 Tenerife -> Gran Canaria 22€
  • 18.12.2017 Gran Canaria -> Lanzarote 22€
  • 20.12.2017 Lanzarote -> Budapešť 38€
Ako rezervovať letenky

Pre takto poskladaný výlet budeme musieť urobiť 4 samostatné rezervácie u dvoch leteckých spoločností. K tejto ceste na Kanárske ostrovy využijeme aktuálnu ponuku leteniek od let. spoločnosti Wizzair a to pre let z Katovíc na Tenerife a pre návrat z Lanzarote do Budapešti. Na prelet medzi jednotlivými ostrovmi na trase Tenerife -> Gran Canaria a Gran Canaria -> Lanzarote využijeme ponuku let.spoločnosti Canaryfly.

Cena leteniek u let.spoločnosti Wizzair platí pre členov WIZZ DISCOUNT CLUB. Cena leteniek je konečná pri ceste s príručnou batožinou o rozmeroch 55 × 40 × 23 cm s váhou max. 10 kg. Na každý kus podanej batožiny sa vzťahujú ďalšie poplatky. Najlacnejšie letenky sú dostupné počas termínov v mesiaci december 2017. Ceny leteniek a termíny cesty sú uvedené nižšie.


Vyhľadať letenky na stránke let.spoločnosti wizzair

Vyhľadať letenky na stránke let.spoločnosti canaryfly


Ubytovanie na Kanárskych ostrovoch

Ceny ubytovania na Kanárskych ostrovoch sú pomerne priaznivé. Na Tenerife, prvom ostrove, ktorý v rámci našej cesty navštívime máme možnosť si rezervovať ubytovanie v termínoch cesty už od 15€ na osobu a noc. Za zmienku by mohol stáť Hotel Rural Conde Tio Medina v ktorom zaplatíte za 2-lôžkovú izbu od 38€ za noc. V cene tohot ubytovania je polpenzia. Ak by ste mali záujem ubytovanie so službami All Inclusive, ta v tomto prípade by to mohol byť rezort Alborada Beach Club***. Cena 2-lôžkovej izby aj s All Inclusive je od 38€ na osobu a noc.

Ďalšou zastávkou na našej ceste bude ostrov Gran Canaria, kde si môžeme rezervovať ubytovanie v termínoch cesty už od 15€ na osobu a noc. Za zmienku by mohol stáť Hotel Rey Carlos, ktorý sa nachádza v centre letoviska Playa del Inglés, 500 metrov od pláže. Cena 2-lôžkovej izby aj s polpenziou je od 27€ na osobu a noc.

Posledným ostrovom, ktorý navštívime je Lantzarote. Ubytovanie v termínoch cesty už od 14€ na osobu a noc. Za zmienku by mohol stáť apartmán Arrecife Apartamentos s výhľadom na oceán v ktorom zaplatíte za 3-lôžkovú izbu od 35€ za noc.


Vyhľadať ubytovanie na Lanzarote

Vyhľadať ubytovanie na Gran Canaria

Vyhľadať ubytovanie na TenerifeVyužite možnosť ubytovania v súkromí cez portál Airbnb a získajte 10€ až 25€ kredit na ubytovanie.Lanzarote – Cesta na Mesiac

Je začiatok decembra a teplota na Slovensku je na bode mrazu. Čo takto ísť sa schladiť do oceána na ostrovy večnej jari? Odhodlali sme sa teda navštíviť jeden z Kanárskych ostrovov – Lanzarote. Skombinovali sme dva lety Ryanair BA – Brusel, Brusel – Lanzarote a dúfali sme že sa nič počas prestupu nestane. Výlet sa podaril a mesačná krajina Lanzarote v nás zanechala hlboký dojem. Ten pocit sa asi nedá opísať, treba to jednoducho zažiť. Skúste si predstaviť kráter sopky, kde ste úplne sami, teplo sopky, ktorá pečie kurence, čarokrásne pláže so žltým pieskom, zelené jazierko, alebo čarovnú lagúnu...

Viac si môžete prečítať na svetobeznici.sk


Gran Canaria – Tri kontinenty v jednom

Prebúdzame sa do teplého rána. Raňajky tentokrát neboli v rámci ubytovania, tak sme sa zastavili po ceste v SPARe. Tabuľa ukazovala 25C na slnku a my vyrážame na pláž Playa de Puerto Rico. Bola to typická mestská pláž s lehátkami a všade naokolo sa to hemžilo luxusnými hotelmi...

Viac si môžete prečítať na svetobeznici.sk


Fuerteventura na vlastnú päsť

O Kanárskych ostrovoch som tak trochu sníval od doby, keď som čítal dávnejšie nejaký blog, kde som sa dozvedel, že sú to „ostrovy večnej jari." Teplota v zime tam neklesne pod 20 a v lete nestúpne nad 30 stupňov. Celý nápad začal tým, že som šiel za kamarátom. Ten bol na káve s jeho ďalšími dvomi kamarátmi, tak som si k nim prisadol. Hovorili mi, že idú o mesiac na Fuerteventura, či sa nepridám aj ja. Pýtam sa, to kde je? Áno, nevedel som, a to som sníval o Kanároch. Informovali ma, že oni už majú booknuté lety, z Bratislavy cez Miláno na Fuerventuru za cca 250€. Mali naplánované ísť na trinásť dní, že potrebujú vypnúť. Hovorím im hneď, že to je pre mňa na veľa dní, to ja nedám... čítať ďalej