KAZACHSTAN: Almaty z Viedne s letenkami od 109€

21.Nov 2023 | 18:50
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: letisko viedeň ázia Almaty kazachstán letenky do kazachstánu

Stredoázijský Kazachstan a ďalšia ponuka lacných leteniek do tejto zaujímavej krajiny. K ceste do Kazachstanu môžete využiť aktuálnu ponuku leteniek z Viedne do Almaty s Pegasus Airlines s cenou od 109€. V cene letenky je jedna príručná batožina o váhe do 8kg. Za zapísanú batožinu do podpalubia o váhe do 20kg je poplatok 40€.

Letenky sú dostupné pre cesty v rôznych termínoch od januára do marca 2024.


► Letenky napríklad v termíne 7-14 február 2024.


VYHĽADAŤ LETENKY DO Alamaty

Kalendár termínov Viedeň - Alamaty

VYHĽADAŤ UBYTOVANIE V ASTANE


Kazachstan nie je Borat

Čo si vybavíte, keď sa povie Kazachstan? Borata? Tak sa potom nečudujte, že sa na vás Kazachovia budú rovnako pozerať, ako keby vám Američan povedal, že film hostel odzrkadľuje Slovensko. Čo vlastne vieme o krajine, ktorá nám prednedávnom zrušila víza? čítať ďalej


Podmienky vstupu do Kazachstanu

Slovenskí občania od 1. januára 2022 nepotrebujú na vstup do Kazachstanu vstupné vízum. Týmto dňom sa skončilo pozastavenie bezvízového styku, ktoré bolo predĺžené do 31. decembra 2021.

Ide o krátkodobý pobyt do 30 dní a zároveň musí byť dodržané pravidlo, že v priebehu 180 dní nie je možné nachádzať sa na území Kazachstanu viac ako 90 dní pri opakovaných vstupoch.

Pre vstup cudzinca do Kazachstanu nie je potrebný ani súhlas Medzirezortnej komisie.

Od 7. februára 2022 platí zmena pri prekračovaní štátnej hranice pre cudzincov s povolením na pobyt na území Kazachstanu a ich rodinných príslušníkov, ako aj pre cudzincov, ktorí sú rodinnými príslušníkmi občanov Kazachstanu. Uvedená kategória osôb môže prekročiť hranicu s Kazachstanom jedenkrát v priebehu 15 dní.

Príchod cudzinca do Kazachstanu je potrebné oznámiť do 3 pracovných dní, bez ohľadu aký je účel jeho návštevy. Oznámenie podáva hostiteľ písomne migračnej službe alebo prostredníctvom vízovo-migračného portálu.


Cestovanie v rámci krajiny

Bez obmedzení. V súčasnosti má Kazachstan zabezpečené medzinárodné letecké spojenie do týchto miest: Frankfurt, Miláno, Dubaj, Sharm El Sheikh, Istanbul a Varšava. Mestská autobusová doprava v Nur-Sultane a najväčších mestách krajiny je v prevádzke aj cez víkendy. Štandardne funguje aj medzimestská autobusová a vlaková doprava.


Podmienky tranzitu a odchodu

Pre tranzit platia rovnaké podmienky ako pre vstup do krajiny.KAZACHSTAN - Almaty z Viedne s letenkami od 109 eur