Kórea, Japonsko a Čína s multi-city letenkami z Budapešti od 539€

21.Máj 2019 | 08:00
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: ázia kórea letenky do kóree soul letenky do soulu japonsko tokio letenky do japonska čína peking multi-city letenky letenky do pekingu letenky do číny letisko budapešť air china

Využite zaujímavé ceny multi-city leteniek a navštívte vzdialenú Kóreu, Japonsko a Čínu. Na začiatok cesty sa zastavíme v Pekingu, kde strávime necelé 3 dni. Peking sa radí medzi finančné a obchodné centrá sveta, kde na vás určite zapôsobí jeho moderná architektúra a dynamický pulzujúci život. Obrovské nákupné centrá, rozsiahle zelené parky, moderné budovy, vrátane tej najvyššej v Číne. To všetko vytvára novodobý kozmopolitný Peking.

Z Pekingu zamierime do Kórei a to do Soulu. Do mesta, ktorého názov v angličtine znamená duša. Mesto predelené riekou Hangang a chránené okolitými horami nie je u nás veľmi známe. Prejdite sa popod jeho modernými výškovými budovami alebo pomedzi historické paláce.

Z Kórei sa po vlastnej osi, letecky alebo loďou, presunieme do Japonska. Prelet medzi Soulom a Tokiom nie je súčasťou týchto multi-city leteniek! Je potrebné dokúpiť samostatne.

V druhej časti cesty môžete spoznať najväčšie a najmodernejšie mesto Japonska Tokio. Mesto v ktorom všetko funguje takmer bezchybne. Typická pre mesto je kombinácia moderného spôsobu života so starou japonskou kultúrou, ktoré sa vzájomne vhodným spôsobom dopĺňajú. Za návštevu stoja aj ďalšie turisticky zaujímavé miesta akú sú Kyoto, Osaka či Hirošima.Skombinujte tak ázijské krajiny Kóreu, Japonsko a Čínu a spoznajte kultúru tejto časti sveta. K ceste môžete využiť multi-city letenky z Budapešti cez Pekingu do Soulu a s návratom z Tokia do Budapešti s let.spoločnosťou Air China už od 539€. Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 55x40x20 cm a maximálnou hmotnosťou 5kg. Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na 2 ks podpalubnej batožiny, pričom maximálna váha jednej batožiny je 23kg.

Letenky sú dostupné v rôznych termínoch od septembra do decembra 2019.


► Letenky napríklad v termíne 1-20 november 2019.


Budapešť - Soul / TOKIO - BUDAPEŠŤ 539€


Vyhľadať ubytovanie v Soule

VYHĽADAŤ UBYTOVANIE V TOKIU

VYHĽADAŤ UBYTOVANIE V PEKINGU

Podmienky vstupu do Kórejskej republiky

Medzi SR a Kórejskou republikou platí „Dohoda o vzájomnom zrušení vízovej povinnosti pre občanov SR a KR". Podľa uvedenej dohody občania SR nepotrebujú vízum na krátkodobý pobyt nezárobkového charakteru v trvaní do 90 dní. Bezvízový režim nezakladá automaticky právo na vstup na územie KR a zamietnutie vstupu je výlučne právomocou kórejských orgánov. Bezvízový režim sa nevzťahuje na občanov SR, ktorí chcú vstúpiť na územie KR za účelom zamestnania, resp. zárobkovej činností.


Podmienky vstupu do Japonska

Pri turistických cestách do 90 dní postačuje pre občanov SR platný cestovný pas.

Od 20. novembra 2007 vstúpila do platnosti novela Zákona o imigračnej kontrole, podľa ktorej sa každý cudzinec pri vstupe do krajiny musí podrobiť procedúre odobratia odtlačkov prstov a nasnímania tváre. Výnimky tvoria:

  • osoby so zvláštnym trvalým pobytom;
  • osoby mladšie ako 16 rokov;
  • držitelia diplomatických alebo služobných pasov;
  • cudzinci, prichádzajúci na pozvanie vedúcich predstaviteľov japonských štátnych a administratívnych organizácií;
  • osoby, ktoré sú podľa rozhodnutia japonského Ministerstva spravodlivosti zaradené do kategórie"c" alebo "d".


Podmienky vstupu do Číny

Na územie ČĽR môže vstupovať občan Slovenskej republiky, ktorý má platný cestovný pas a platné vízum. Platnosť cestovného pasu musí byť najmenej o 6 mesiacov dlhšia ako je predpokladaný termín opustenia územia Číny. Držitelia cestovných pasov musia mať udelené vízum, ktoré je možné získať na Veľvyslanectve Čínskej ľudovej republiky v Bratislave. Žiadateľ k žiadosti o krátkodobé vízum je povinný predložiť nasledovné doklady: platný cestovný doklad, vyplnenú žiadosť a dve fotografie, predloženie dokladov potvrdzujúcich účel návštevy; v prípade individuálnej turistiky môže byť vyžadované predloženie dokladu o zabezpečení finančných prostriedkov na pokrytie nákladov spojených s pobytom v Číne. Pri vstupe na územie ČĽR je cudzinec povinný vyplniť formulár „Arrival card" a zároveň aj formulár o zdravotnom stave „Quarantine Declaration Form on Entry". Hotely a ubytovacie zariadenia registrujú cudzincov automaticky na základe predloženého cestovného dokladu s platným vízom alebo na základe povolenia na dlhodobý pobyt v ČĽR.Kórea, Japonsko a Čína s multi-city letenkami z Budapešti od 539 eur