KUBA: Cayo Coco z Krakova na v hlavnej sezóne od 479€

25.Nov 2017 | 11:00
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: letenky na kubu karibik kuba letenky do karibiku letenky na Cayo Coco Cayo Coco lufthansa air canada letisko krakov

V našich predchádzajúcich článkoch sme vám zväčša priniesli tipy na letenky do Varadera a do Havany. No Kuba je určite krásna a stojí za preskúmanie a tak teraz si pre zmenu zaletíme na Cayo Coco. Tento ostrov s tyrkysovo modrým morom a svojimi krásnymi bielymi plážami patrí medzi najkrajšie letoviská na Kube. Cayo Coco je obklopené druhou najväčšou koralovou bariérou na svete čo ho robí zaujímavým nie len pre milovníkov potápania či podmorského života.

V aktuálnej ponuke od let.spoločností Lufthansa a Air Canada si môžete zakúpiť letenky z Krakova na Cayo Coco už od 479€. V cene letenky je príručná batožina a jedna batožina do podpalubia o hmotnosti max. 23kg. Letenky za túto sumu si môžete vyhľadať a rezervovať priamo na stránkach let.spoločnosti Air Canada. Pri spiatočnom lete je dlhší, približne 16 hodinový prestup v kanadskom meste Montreal, ktorý môžete využiť ku krátkej návšteve tejto metropoly.

Letenky na Cayo Coco sú dostupné od januára do mája 2018.


► Letenky na Kubu v termíne 3-14 február 2018.

► Ubytovanie na Kube už od 14€ na osobu a noc.


Vyhľadať letenky na webe Air canada

Kalendár termínov krakov - cayo coco 489€

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Podmienky vstupu na Kubu

Platí obojstranný vízový styk. Občania SR – za účelom turistiky stačí tzv. turistická karta (tarjeta del turista). V SR sa žiada na Veľvyslanectve Kuby v Bratislave. Ak občan SR cestuje z inej krajiny na Kubu odporúčame kontaktovať turistickú agentúru prípadne leteckú spoločnosť, ktoré v mnohých krajinách zabezpečujú tieto karty. Turistická karta platí na 30 dní pobytu. Za iným účelom ako turistika sú potrebné víza, žiadať na Veľvyslanectve Kuby.

Pri vstupe je nevyhnutné preukázať sa platným zdravotným poistením a spiatočnou letenkou.


Výstupná daň
Pri výstupe z krajiny je potrebné zaplatiť tzv. výstupnú daň 25 CUC.


Pár tipov a rád pred cestou na Kubu

Dve tváre Kuby - skrytá a nepoznaná.
Kde bolo tam bolo, bola raz jedna Kuba. Aj takto by mohla začať rozprávka o nádhernom karibskom ostrove, ktorý je snom mnohých dovolenkárov. Na Kube som v máji 2015 strávil 3 týždne, počas ktorých som sa naučil viac ako som čakal. Kto očakáva nádherné pláže, klasické americké autá z 50. rokov, cigary, rum a komunistické heslá na každom rohu, určite si príde na svoje. Je ale dôležité povedať, že toto je iba jedna stránka Kuby.

Tá druhá je oveľa smutnejšia. Rovnako ako u nás, aj na Kube si komunistický režim vyžiadal a stále žiada mnoho obetí. Reštrikcie, udávanie alebo nezmyselné podmienky, aby mohli Kubánci cestovať, predstavujú len zopár príkladov. Priemerný mesačný plat sa pohybuje na úrovni 20-25 amerických dolárov, taxikári zarábajú viac ako lekári alebo právnici, základné potraviny sú na prídel, produkty, ktoré pre nás predstavujú absolútnu samozrejmosť, sú pre Kubáncov vzácnym a takmer nedostupným artiklom... čítať ďalej