Kuba - Spiatočné letenky z Viedne do Havany od 589€

22.Mar 2016 | 19:04
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: karibik kuba havana

Ak patríte medzi tých, ktorí dávajú prednosť odletom z Viedne a k tomu čo najjednoduchší a najrýchlejší spôsob prepravy, tak v tom prípade máme pre vás cenovo zaujímavú ponuku leteniek na Kubu. Aktuálne si môžte zakúpiť spiatočné letenky z Viedne do Havany s let.spoločnosťami Austrian Airlines a Air Canada už od 589€. K dispozícii máme dva kalendáre termínov a cien. Jeden je s možnosťou spiatočného priameho letu z Havany do Viedne s Austrian Airlines s obmedzeným počtom dostupných termínov. Ten druhý kalendár je s jedným prestupom v oboch smeroch cesty, no s väčšou dostupnosťou termínov. V cene letenky je zapísaná batožina o váhe do 23kg. Letenky za túto cenu sú dostupné od mája do decembra 2016.


► Letenky napríklad v termíne 2-12 októbra 2016.

► Ubytovanie v Havane už od 14€ na osobu a noc.


Viedeň - Havana (priamy spiatočný let)

Viedeň - Havana (lety s jedným prestupom)


Vyhľadať a rezervovať ubytovanie v Havane


Podmienky vstupu na Kubu

Platí obojstranný vízový styk. Občania SR – za účelom turistiky stačí tzv. turistická karta (tarjeta del turista). V SR sa žiada na Veľvyslanectve Kuby v Bratislave. Ak občan SR cestuje z inej krajiny na Kubu odporúčame kontaktovať turistickú agentúru prípadne leteckú spoločnosť, ktoré v mnohých krajinách zabezpečujú tieto karty. Turistická karta platí na 30 dní pobytu. Za iným účelom ako turistika sú potrebné víza, žiadať na Veľvyslanectve Kuby.


Pri vstupe je nevyhnutné preukázať sa platným zdravotným poistením a spiatočnou letenkou.


Dve tváre Kuby - skrytá a nepoznaná

Kde bolo tam bolo, bola raz jedna Kuba. Aj takto by mohla začať rozprávka o nádhernom karibskom ostrove, ktorý je snom mnohých dovolenkárov. Na Kube som v máji 2015 strávil 3 týždne, počas ktorých som sa naučil viac ako som čakal. Kto očakáva nádherné pláže, klasické americké autá z 50. rokov, cigary, rum a komunistické heslá na každom rohu, určite si príde na svoje. Je ale dôležité povedať, že toto je iba jedna stránka Kuby.

Tá druhá je oveľa smutnejšia. Rovnako ako u nás, aj na Kube si komunistický režim vyžiadal a stále žiada mnoho obetí. Reštrikcie, udávanie alebo nezmyselné podmienky, aby mohli Kubánci cestovať, predstavujú len zopár príkladov. Priemerný mesačný plat sa pohybuje na úrovni 20-25 amerických dolárov, taxikári zarábajú viac ako lekári alebo právnici, základné potraviny sú na prídel, produkty, ktoré pre nás predstavujú absolútnu samozrejmosť, sú pre Kubáncov vzácnym a takmer nedostupným artiklom.

Posúďte sami. Viete si predstaviť, že by ste nemali peniaze na kúpu obyčajného deodorantu alebo sprchového gélu? Čo takto žiť bez mobilu alebo pripojenia do internetu? Nie dočasne, ale stále. Alebo čo ak by za Vami prišiel niekto z vlády a zo dňa na deň by Vám bez udania dôvodu zakázal robiť, to čo Vás najviac baví a napĺňa? Áno, aj toto som videl na vlastné oči. V Havane som sa chcel nechať potetovať jedným z najlepších miestnych tatérov... <čítať ďalej>