LETENKY NA SRÍ LANKU: Colombo z Viedne od 559€

27.Nov 2022 | 13:43
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: srí lanka colombo letenky na srí lanku ázia letenky do ázie

V aktuálnej ponuke od let. spoločnosti Etihad Airways si môžete zakúpiť letenky z Viedne do Colomba 559€. Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 50x40x25 cm a maximálnou hmotnosťou 7kg, ďalej na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 40x30x20 cm a maximálnou hmotnosťou 5kg. Každý cestujúci má nárok na ľubovoľný počet kusov podpalubnej batožiny, pričom celková váha všetkých batožín nemôže presiahnuť 20kg.

Letenky na Srí Lanku sú dostupné pre cesty v termínoch od marca do júna 2023.


► Letenky napríklad v termíne 13-23 marec 2023.


Kalendár termínov Viedeň - Colombo 559€

VYHĽADAŤ A REZERVOVAŤ UBYTOVANIE

Podmienky vstupu na Srí Lanku

Letecké spoločnosti lietajú do krajiny a o víza je potrebné požiadať pred príletom na letisko online. Pred vstupom do krajiny je potrebné mať platné vízum. Ruší sa povinnosť testovania po prílete na Srí Lanku pre očkovaných aj nezaočkovaných turistov.


Podmienky pre plne zaočkované osoby od 20. apríla 2022

Plne zaočkované osoby sa nemusia preukazovať pred odletom negatívnym výsledkom testu. Na letisku predkladajú potvrdenie o očkovaní (v angličtine alebo s prekladom do angličtiny).

Nezaočkované/nie plne očkované deti vo veku 12 -18 rokov cestujúce v sprievode plne zaočkovaných dospelých sa musia preukázať negatívnym PCR nie starším ako 72 hodín alebo negatívnym antigénovým testom nie starším ako 48 hodín pred plánovaným odletom. Deti do 12 rokov sú od tejto povinnosti oslobodené.

Povinné je miestne cestovné poistenie na jeden mesiac, pokrývajúce COVID-19 s denným poistným 12 USD a celkovým krytím 50 000 USD pre všetky osoby, vrátane detí do dvoch rokov. Poistné sa platí na oficiálnej stránke.

Plne zaočkovaní turisti sa môžu ubytovať v ktoromkoľvek ubytovacom zariadení, používať miestnu dopravu podľa vlastného uváženia. Miestne úrady odporúčajú využívať bezpečné certifikované ubytovanie a cestovné agentúry.


Podmienky pre nezaočkované a nie plne zaočkované osoby od 20. apríla 2022

Nezaočkovaní turisti alebo osoby, ktoré neukončili odporúčané očkovanie alebo vycestovali v období kratšom ako 14 dní po zaočkovaní odporúčanou dávkou (nie plne zaočkované osoby) musia predložiť negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín pred odletom alebo negatívny antigénový test nie starší ako 48 hodín pred odletom. Testy musia byť v anglickom jazyku. Výnimku z testovania majú deti do 12 rokov.

Povinné je miestne cestovné poistenie na jeden mesiac, pokrývajúce COVID-19 s denným poistným 12 USD a celkovým krytím 50 000 USD pre všetky osoby, vrátane detí do dvoch rokov. Poistné sa platí na oficiálnej stránke.

Táto kategória turistov sa môže ubytovať v ktoromkoľvek ubytovacom zariadení, používať miestnu dopravu podľa vlastného uváženia. Miestne úrady odporúčajú využívať bezpečné certifikované ubytovanie a cestovné agentúry.

Podrobnosti k vstupu nájdete na webovej stránke Ministerstva turizmu Srí Lanky.

zdroj: mzv.sk


Srí Lanka – Tipy, ktoré by si pred cestou mal vedieť

Ako si naplánovať cestu do krajiny ktorú vôbec nepoznám? Zo začiatku som nevedela, kde mám začať. O Srí Lanke som predtým čítala, počula, vedela som, že neodmysliteľnou súčasťou je čaj, že hlavné mesto je Colombo, ale dokopy som o nej nevedela veľa. Častokrát je dobré nechať sa unášať prúdom, ale keďže som v tejto krajine plánovala stráviť iba týždeň, chcela som si cestu vopred naplánovať a čo najrýchlejšie vyplniť medzery vo vedomostiach. Mojou prioritou bolo zažiť, pozrieť aj za taký krátky čas čo najviac a pritom ešte ušetriť... čítať ďalejSRÍ LANKA - Colombo s letenkami od 559 eur