LETENKY NA SRÍ LANKU: Colombo z Viedne od 589€

27.Aug 2023 | 10:00
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: srí lanka colombo letenky na srí lanku letenky do ázie ázia

V aktuálnej ponuke od let. spoločnosti Etihad Airways si môžete zakúpiť letenky z Viedne do Colomba 589€. Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 50x40x25 cm a maximálnou hmotnosťou 7kg, ďalej na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 40x30x20 cm a maximálnou hmotnosťou 5kg. Každý cestujúci má nárok na ľubovoľný počet kusov podpalubnej batožiny, pričom celková váha všetkých batožín nemôže presiahnuť 20kg. Letenky si môžete vyhľadať a rezervovať priamo cez stránku let. spoločnosti Etihad Airways.

Letenky na Srí Lanku sú dostupné pre cesty v termínoch od septembra do decembra 2023.


► Letenky napríklad v termíne 25.9. - 3.10. 2023.


Vyhľadať letenky na Srí lanku

Kalendár termínov Viedeň - Colombo 599€

VYHĽADAŤ A REZERVOVAŤ UBYTOVANIE

Podmienky vstupu na Srí Lanku

Od 1. januára 2012 je vstup do krajiny spravovaný prostredníctvom systému ETA (Electronic Travel Authorization). Pre občanov SR sa vyžaduje registrácia prostredníctvom on-line portálu http://www.eta.gov.lk ETA (víza) pre turistov sú platné max. 30 dní s možnosťou dvoch vstupov do krajiny. K vstupu do krajiny je potrebný pas s platnosťou min. 6 mesiacov. Zaregistrovať sa môžu turisti aj pri vstupe do krajiny, ale treba rátať s časovým zdržaním.

Poplatky

Turistické víza/ETA -

Od 26. februára 2020 do 30. apríla 2020 platí pre občanov SR výnimka a turistické vízum získajú bez poplatku.

Od 26. februára 2020 platia nasledovné poplatky za vízum:

Turistické víza – na 30 dní, dva vstupy – bez poplatku (platí do 30.04.2020)

Deti do 12 rokov – bezplatne (podliehajú však procedúre ETA)

Tranzitné víza – bezplatne (podliehajú však procedúre ETA)

V prípade cesty za iným účelom je potrebné žiadať o víza na Veľvyslanectve Srí Lanky v Rakúsku (adresa: Weyringergasse 33, 4 poschodie, 1040 Vienna).

Víza je možné predĺžiť na imigračnom úrade v Kolombe (Department of Immigration and Emigration, 41 Ananda Rajakaruna Mw, Punchi Boralla Colombo 10, http://www.immigration.gov.lk).


Srí Lanka – Tipy, ktoré by si pred cestou mal vedieť

Ako si naplánovať cestu do krajiny ktorú vôbec nepoznám? Zo začiatku som nevedela, kde mám začať. O Srí Lanke som predtým čítala, počula, vedela som, že neodmysliteľnou súčasťou je čaj, že hlavné mesto je Colombo, ale dokopy som o nej nevedela veľa. Častokrát je dobré nechať sa unášať prúdom, ale keďže som v tejto krajine plánovala stráviť iba týždeň, chcela som si cestu vopred naplánovať a čo najrýchlejšie vyplniť medzery vo vedomostiach. Mojou prioritou bolo zažiť, pozrieť aj za taký krátky čas čo najviac a pritom ešte ušetriť... čítať ďalej